Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Росія звільнила українського рибалку

Автор:

|

Листопад 14, 2013

|

Рубрика:

Росія звільнила українського рибалку

Олександра Федоровича російська сторона звільнила з підписки про невиїзд, повідомили в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України. «Завдяки зусиллям української сторони він вільний і вже прямує додому», — поінформував Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики МЗС.

Як писав «Міст», 17 липня в Азовському морі катер берегової охорони прикордонної служби Російської Федерації (РФ) зумисно протаранив український човен. Риболовецьке судно перекинулося, унаслідок чого загинуло четверо громадян України, одного вдалося врятувати. Проти вцілілого Олександра Федоровича порушили карну справу.
Якщо українця визнають винним, за російським законодавством, йому загрожує штраф від 100 тис. до 500 тис. RUR або до двох років позбавлення волі. 2 серпня стало вiдомо, що Міністерство внутрішніх справ України вiдпрацьовує iнформацiю про можливi пострiли, здiйсненi росiйськими прикордонниками в українських рибалок.
30 серпня Леонід Кожара, міністр закордонних справ України, висловив своєму російському колезі Сергію Лаврову стурбованість тривалою відсутністю належної реакції російської сторони на дії російських прикордонників у Азовському морі, що призвели до загибелі чотирьох громадян України. 3 вересня Україна та Росія домовилися провести консультації щодо врегулювання питань, пов’язаних з інцидентом в Азовському морі.
Уранці 6 листопада рибалка повернувся в Україну. Про це розповів Віталій Москаленко, генеральний консул України в Ростові-на-Дону. «Федорович перетнув українсько-російський кордон. Він уже перебуває в Україні, де продовжить лікування», — сказав п. Москаленко. Відповідаючи на запитання, чому раптово російська сторона погодилася відпустити громадянина України, дипломат наголосив, що відповідні зусилля було зроблено з боку МЗС і Генеральної прокуратури України (ГПУ), й Україна на кожній зустрічі наполягала на звільненні рибалки.
За словами генконсула, лише представники консульства в Ростові-на-Дону близько 30 разів проводили відповідні консультації та зустрічі з російськими колегами. Віталій Москаленко наголосив, що звинувачень, висунутих російською стороною на адресу п. Федоровича, не знято, він підписав відповідний документ, за яким зобов`язується повернутися для дачі свідчень і проходження слідчих дій.
Найближчим часом РФ передасть українським правоохоронцям карне провадження Олександра Федоровича. Про це повідомили у Відділі зв’язків зі засобами масової інформації ГПУ та нагадали, що 24 вересня українська сторона звернулася до органів прокуратури РФ із проханням вирішити питання про можливість повернення п. Федоровича в Україну, обравши йому запобіжний захід, не пов’язаний з обмеженням свободи пересування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply