Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Росія знову проти України

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Росія знову проти України

«Россільгоспнагляд» оголосив, що від 4 жовтня була введена тимчасова заборона на ввезення в країни Митного союзу (МС) молочної та м’ясної продукції восьми українських виробників. Відомство опублікувало на своєму сайті попередній звіт про проведену в липні ц. р. інспекцію українських підприємств із виробництва продукції тваринного походження, яка й стала причиною для запровадження санкцій. Він містить списки порушень кількох українських підприємств.
Більшість зауважень «Россільгоспнагляду» стосується санітарного стану українських заводів. «Цілісність підлог у цеху приймання молока порушено, що ускладнює якісну мийку та дезінфекцію. Використовуються протерміновані миючі засоби», — ідеться у звіті про перевірку підприємства-виробника сирів і сухого молока.
«У сиропосолочному цеху кран, балки й труби мають сліди іржі, що не виключає попадання механічних домішок на блоки сиру», — повідомляють про інший завод. «Відсутні пастки для гризунів», — сказано про третій.
Під заборону потрапила молочна продукція підприємств «Моліс», «Глобино» та дочірніх підприємств французьких компаній «Данон Дніпро», «Лакталіс Миколаїв» і «Бель Шостка Україна», а також продукція переробників м’яса — компанії «АПК-Інвест» і м’ясокомбінату «Зоря».
Андрій Дикун, президент Асоціації виробників молока, зазначав, що особливо дивно виглядають претензії до французьких заводів, адже якість їхньої продукції гарантують головні офіси компаній, що працюють за міжнародними стандартами. Крім того, «Данон-Юнімілк Україна» не експортує продукції в країни МС. У компаніях повідомили, що офіційних повідомлень від російської сторони не отримали й досі.
Санкції «Россільгоспнагляду» стали другою масштабною забороною на ввезення української молочної продукції в Російську Федерацію (РФ) цього року. У лютому він заборонив імпорт українського сиру. Виробників звинувачували у використанні рослинних жирів, проте перевірки українських заводів не підтвердили цих обвинувачень. Обмеження були зняті тільки наприкінці травня, і, згідно з підрахунками Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, через них молочний бізнес України недоотримав понад 80 млн USD.
А 8 жовтня Росія ввела в експлуатацію другу гілку газогону «Північний потік», яка проходить в обхід України та є принципово новим маршрутом для експорту російського газу. Таким чином, потужність «труби» було збільшено вдвічі — до 55 млрд куб. м на рік. Основна частина «потоку» була запущена 8 листопада минулого року. Газогін протяжністю 1,22 тис. км проходить дном Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Із запуском першої гілки «Північного потоку» газ із РФ почав надходити в Німеччину й інші західноєвропейські країни напряму, що призвело до скорочення транзиту через Україну та Словаччину. Зазначається, що транзит природного газу територією України в країни Західної Європи, за підсумками восьми місяців цього року, скоротився на 22,86 %, порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 54 млрд куб. м. Наприкінці грудня минулого року Олексій Міллер, голова «Газпрому», сказав, що найближчими місяцями холдинг розпочне розробку технічної документації по третій і четвертій гілках «Північного потоку», що дозволить довести сумарний експорт трубогоном до 110 млрд куб. м газу на рік.

До слова
Молдовські депутати з провладної парламентської коаліції зажадали, щоби РФ повернула Румунії золотий запас, вивезений під час Першої світової війни. Із такою вимогою парламентарії виступили в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Депутати запропонували внести в текст резолюції про ситуацію в Росії поправки, згідно з якими, РФ винна Румунії 93,4 т золота «у вигляді монет і зливків». Автори поправок — представники партій, які входять до правлячої коаліції: Ліберально-демократичної партії Молдови — Ліліана Паліхович і Валерій Гілецький, а також Ліберальної партії Молдови — Ганна Гуцу. Ініціативу підтримали румунські делегати. ПАРЄ відхилила ці вимоги. Золото з Румунії було вивезене 1916 року після того, як румунські війська були розбиті арміями Німеччини й Австро-Угорщини, і в грудні 1916 року здався Бухарест. За цих умов влада країни вирішила передати золотий запас на зберігання своєму союзникові — Росії. 1918 року, коли румунські війська зайняли Бессарабію, радянський уряд відмовився повертати золото. Уже після завершення Другої світової війни та входження Румунії в соціалістичний блок, частина вивезеного золотого запасу все ж таки була повернена.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply