Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Росія вийшла з Договору про звичайні озброєння

Автор:

|

Березень 19, 2015

|

Рубрика:

Росія вийшла з Договору про звичайні озброєння
Антон Мазур

Антон Мазур

Російська Федерація (РФ) постановила призупинити з 11 березня ц. р. свою участь у засіданнях Спільної консультативної групи (СКГ) за Договором про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Про це заявив Антон Мазур, керівник делегації РФ, на перемовинах із питань військової безпеки та контролю над озброєннями, що проходили у Відні.

«На жаль, країни НАТО воліли фактично обходити положення ДЗЗСЄ за рахунок розширення Альянсу, водночас під надуманими приводами перешкоджаючи набуттю чинності Угодою про адаптацію. Цей курс, що проводився, попри наші неодноразові попередження про його згубність для режиму контролю над звичайним озброєнням, привів до неминучого результату — припинення дії ДЗЗСЄ Російською Федерацією», — ідеться в заяві.
Представник РФ нагадав, що 2007 року Росія ухвалила рішення як виняток продовжити участь у роботі СКГ. «За наполяганням країн НАТО діалог, що проводився, до речі, не у форматі СКГ, був зупинений 2011-го і відтоді не поновлювався. Практична робота СКГ майже повністю згорнута. Західні партнери регулярно використовують цей майданчик для звернень до російської сторони з ритуальними і такими, що не мають стосунку до дійсності, закликами повернутися до дотримання збиткового для нас старого ДЗЗСЄ», — наголосив п. Мазур. Російська Федерація попросила Республіку Білорусь надалі представляти її інтереси в СКГ.
Договір про звичайні збройні сили в Європі, підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі 22 державами, — це угода між країнами НАТО та країнами «Варшавського договору». Його основною метою було встановлення безпечного балансу в Європі за рахунок скорочення основних звичайних озброєнь, тобто бойових танків, панцерних машин, артилерійських систем, бойових літаків і ударних гвинтокрилів.
Єнс Столтенберґ, Генеральний секретар НАТО, повідомив про «розчарування» рішенням РФ про вихід із ДПЗСЄ. Про це він сказав на брифінгу в Європейському військовому штабі НАТО в бельгійському місті Монсі. «Ми й досі підтримуємо всі зусилля задля контролю за зброєю й віримо, що ДПЗСЄ є важливим», — сказав п. Столтенберґ.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило стурбованість у зв’язку з припиненням Росією участі у засіданні СКГ за Договором про звичайні збройні сили в Європі. Про це сказав Євген Перебийніс, речник МЗС України. «У контексті аґресивних дій РФ щодо України в Криму й на Донбасі особливу стурбованість викликає оголошене російським представником призупинення участі Росії в роботі Спільної консультативної групи Договору про звичайні збройні сили в Європі», — сказав п. Перебийніс.
За його словами, новітні типи російського наступального озброєння, які мали підпасти під контроль у межах ДЗЗСЄ, «застосовуються зараз на сході України, тоді як інші сторони продовжують сумлінно виконувати договір».
«Це — ще один юридичний винахід російської дипломатії, яка замість використання чітко прописаних положень про вихід із Договору заявляє про повне припинення участі», — додав речник МЗС. Він також заявив, що в українському МЗС вважають, що маневри РФ навколо участі в ДЗЗСЄ не сприяють перемовному процесу з контролю за звичайними озброєннями та свідчать про небажання російської сторони виконувати раніше взяті на себе зобов’язання.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply