Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Росія відмовилася від своїх вояків офіційно

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Росія відмовилася від своїх вояків офіційно

Офіційний лист

Міністерство оборони (МО) Російської Федерації (РФ) в офіційному документі відмовилося від Олександра Александрова й Євгена Єрофєєва, бійців Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил (ЗС) РФ, затриманих в травні ц. р. на Луганщині.
Ще у червні Сергій Кривенко, член Ради з прав людини при президенті РФ і директор проекту «Громадянин і армія», відправив у МО запит із проханням підтвердити офіційний статус затриманих у травні сержанта Александрова та капітана Єрофєєва.
Сергій Кривенко нарешті отримав відповідь від імені Сергія Боцвіна, начальника управління обліку військовослужбовців МО РФ. У ньому говориться, що затримані в Україні Олександр Александров та Євген Єрофєєв справді проходили військову службу в російській армії. Однак «події, пов’язані з їхнім виїздом із Російської Федерації та перебуванням на території України, відбулися після звільнення з військової служби і не пов’язані з її проходженням».
За словами адвокатів затриманих, МО РФ досі не відповіло на жоден запит української сторони. Фактично це — перший офіційний документ військового відомства, який підтверджує, що сержант Александров і капітан Єрофєєв були кадровими військовими.
Як писав «Міст», російські військовослужбовці Євген Єрофєєв та Олександр Александров були затримані 16 травня ц. р. в зоні проведення антитерористичної операції в районі міста Щастя на Луганщині при спробі захопити стратегічний міст. У бойовому зіткненні один український військовий загинув, троє зазнали поранень. Один зі затриманих був поранений у руку, другий — у ногу. Їх перевели до Києва в Головний клінічний госпіталь МО України.
19 травня українські слідчі оголосили затриманим підозру в участі у терористичній діяльності банди «Луганська народна республіка» (ЛНР), а Шевченківський райсуд Києва обрав для них запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
Зустрічі російських вояків із Олексієм Грубим, консулом посольства РФ, відбулися 26 і 28 травня. Після першої зустрічі в посольстві РФ заявили, що російські дипломати планують відвідувати затриманих регулярно. За словами Костянтина Кравчука, адвоката сержанта Александрова, «офіційна позиція РФ, за словами п. Грубого, така, що ці військовослужбовці, в яких у грудні 2014-го закінчився термін контракту, — найманці і нічого спільного з російською армією не мають». 29 травня їм було зроблено планові операції: стан здоров’я п. Єрофєєва оцінюється як задовільний, а п. Александрова — як середній між задовільним і середнього ступеня важкості.
Однак цим військовим, як з’ясувалося, ще пощастило. Наприклад, екіпаж російського «Бука», який збив малайзійський Boeing 777, просто зник. Бойовий розрахунок «Бука» 53-ї Курської бригади протиповітряної оборони Збройних сил РФ після того, як вони збили «не той літак» на Донбасі, був переведений у Забайкалля. Однак до місця дислокації ніхто не доїхав і товариші по службі не можуть знайти ні офіцерів, ні солдатів. Вони підозрюють, що весь екіпаж знищили фізично.
Таким чином переляканий російський ведмідь намагається сховати кінці у воду. Однак це вже — рефлексія. Нідерландські слідчі, котрі координують зусилля колег із низки країн, вважають, що доказів злочину РФ їм вистачить. І поспішна ліквідація виконавців і пов’язаних із ними людей лише позбавить Путіна неприємності очної ставки на суді. Слідчі точно знають, хто збив Boeing 777 «малайзійських авіаліній» на Донбасі. «Екіпаж — випускники Ярославського зенітно-ракетного училища, установчі дані (звання, прізвища та імена, біографія) на російських вбивць — підлеглих військового злочинця Шойгу — будуть детально вказані в матеріалах карної справи для Міжнародного трибуналу. До нового місця служби вони не прибули. Й їхні однокурсники по училищу знайти їх не можуть. Схоже «чистять» всіх», — повідомило джерело, близьке до ходу розслідування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply