Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Росія почала стягувати війська та бронетехніку до Білорусі

Автор:

|

Липень 29, 2021

|

Рубрика:

Росія почала стягувати війська та бронетехніку до Білорусі
Білорусі та росіяни на спільних маневрах

На територію Республіки Білорусь (РБ) почали прибувати перші військові ешелони з військовослужбовцями та технікою з Російської Федерації (РФ). Офіційна причина — підготовка до участі у спільному стратегічному навчанні збройних сил (ЗС) двох країн «Захід-2021». Щоправда, самі маневри офіційно відбудуться лише 10-16 вересня. Експерти розглядають теперішню передислокацію як один із компонентів плану Кремля щодо поглинання самостійності РБ і вбачають у цьому небезпеку для Києва. Руслан Хомчак, головнокомандувач ЗС України, заявив, що навчання «Захід-2021» потенційно становлять загрозу для України.

Тактика бліцкригу
У Москві та Мінську навіть не приховують антизахідну спрямованість маневрів. «Навчання будуть проводити на тлі постійного тиску на офіційний Мінськ із боку держав Заходу та посилення військової активності НАТО вздовж західних рубежів Союзної держави РБ і РФ», — йшлося в офіційному повідомленні білоруського міністерства оборони.
Водночас експерти зазначають, що навчання більше спрямовані на наступальні воєнні дії, зокрема, застосування тактичних повітряних десантів, дії штурмових підрозділів на високо урбанізованій місцевості, проведення глибоких рейдів у запіллі супротивника. «Все це — елементи винятково наступальних дій, які були покладені в основу відомого німецького бліцкригу в Другій світовій війні. Його компонентами є активне використання десантних операцій для захоплення стратегічних об’єктів і вивід у прорив маневрових з’єднань, з метою охоплення супротивника та знищення комунікацій», — пише Defense Express.
«Гадаю, що на цих навчаннях зосередять особливу увагу логістиці. Відпрацюють взаємодію з цивільними структурами. Експерти часто схильні недооцінювати, наскільки швидко російська армія може розгортатися. РФ сьогодні — це найбільша повітрянодесантна армія в світі, сильна морська піхота, розвідка й особливо підрозділи спецпризначення. При цьому армійська структура дуже гнучка: розроблена типологія збройних конфліктів — локальних чи реґіональних війн, великомасштабних конфліктів. Скажімо, якщо вони планують воювати з Україною, то будуть формувати батальйонні тактичні групи: для цього типу війни їм не обов’язкові цілі дивізії», — заявляв у червні ц. р. під час дискусії на тему «Навчання «Захід-2021» і перспективи російської військової присутності в РБ» у вашинґтонському Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Майкл Кофман, директор російської програми Центру військово-морського аналізу CNA.
«Звісно, швидке і масштабне розгортання російських військ у РБ, нехай і навчальне, це сигнал Заходу: РФ хоче, щоб ні у кого не виникло думок про військову підтримку політичної кризи в РБ. Політична підтримка білоруської опозиції з боку країн НАТО — «революція» — потім російське військове втручання, яке призводить до «контрреволюції» — це і є своєрідний інтелектуально-політичний сценарій навчань «Захід-2021», — повідомляє «Голос Америки».
З такою точкою зору погоджується і Бен Годжес, генерал-лейтенант армії США у відставці, провідний військовий експерт вашинґтонського Центру аналізу європейської політики: «Не Захід хоче зміни режиму в РБ. Цього хоче 80 % її власного населення. І тому, чим більше російських військ Лукашенко зможе розмістити у себе, тим для нього краще. Певна річ, це націлене не на маленьку Литву. А на ті 80 % свого населення, які прагнуть змін».
«Проте режим нелегітимного президента РБ може використовувати присутність російських військ на своїй території не лише для залякування власних громадян, але й для шантажу західних сусідів та України, — вважає Світлана Тихановська, лідерка білоруської опозиції. Про це вона заявила під час зустрічі з білоруською громадою 19 липня на набережній Мангеттена в Нью-Йорку, де зібралося близько пів тисячі білорусів із усієї Америки.

Небезпека з півдня
На жаль, небезпека чигає не лише з півночі. Михайло Саакашвілі, президент Грузії у 2004-2013 рр., а тепер — глава виконкому Національної ради реформ, в етері телеканалу «Україна 24» заявив, що Путін може висадити десант на півдні України або захопити український острів Зміїний (відстань до Одеси — 120 км) у Чорному морі та розмістити там ракети. «Те, що зараз відбувається навколо України, мені дуже нагадує те, що відбувалося в Грузії 2008-го. Аналогій дуже багато. По-перше, нарощування сил. Упродовж кількох місяців відбувалося нарощування сил навколо нас, зараз — нарощування сил навколо України. В окупований Крим перекинули зараз усі десантні групи, які є в РФ, крім далекосхідних. Це не може бути просто військовим маневром, тому що це великі сили, можливості та кошти», — заявив він.
«Друге — проводять ідеологічна підготовка. Тобто Путін перевіряє реакцію Заходу на свої заяви та дії. Стаття Путіна «Про історичну єдність росіян і українців»… Ідея, що не Новоросія, що не Донбас, а основною метою є Київ — Путін чітко написав у цій статті. Там же вперше з’явилася згадка про острів Зміїний. Я добре знаю Путіна. І точно можу сказати, що він не знав, де цей острів Зміїний. Але Путін написав про цей острів, бо це один із планів вторгнення. У них є один план — консервативний: захопити острів Зміїний, де розміщуються українські спецпризначенці. Після захоплення на острові розміщуєш ракетні системи С-400, якими повністю перекривається система протиповітряної оборони НАТО в реґіоні Чорного моря. Потім починаєш «душити» Одеський, Південний, Чорноморський порти морською блокадою, точно так само, як вони «задушили» Маріупольський порт», — сказав п. Саакашвілі.
Озвучив він і другий сценарій вторгнення, на його думку, «більш реалістичний». «У вересні — висадка військ на лінії Маріуполь — Запоріжжя — Херсон — Миколаїв. І, виходячи з успіху операції, подальший наступ на Україну, особливо на південний фланг України», — прогнозує політик.
Ще одним доказом «південної» версії можна вважати випробування РФ новітніх танків-амфібій, які зараз проводять в Чорному морі. Танк «Спрут-СДМ1», озброєний 125-мм гарматою і 7,62-мм кулеметом, здатен майже повністю занурюватися під воду й рухатися зі швидкістю 13 км/год. у воді та 72 км/год. на суходолі.
«Ця нова зброя посилила побоювання, що Кремль тримає в полі зору сусідню Україну. Зростає відчуття, що РФ готує наступ на Україну, для якого може знадобитися велике танкове з’єднання з можливістю десантування з моря. Нові танки явно дають Москві велику перевагу з точки зору транспортування бойових машин морем і швидкого розгортання їх на березі», — пише британське видання The Mirror.
Як повідомляв «Міст», заступник керівника адміністрації президента РФ погрожує новим «Ґляйвіцом».

Ігор Берчак

P. S. Загалом Міністерство оборони РФ запланувало провести до кінця літа понад 4,5 тис. навчань і тренувань. За словами Сергія Шойгу, міністра оборони РФ, зокрема, запланували понад 1 тис. навчань повітрянодесантних військ.

До слова
Служба безпеки України (СБУ) заявила про ліквідацію аґентурної мережі Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ, яка діяла на території Херсонської області. «Організатором мережі був колишній співробітник реґіонального управління СБУ. Він звільнився зі служби 2014 року і під час виїзду до РФ його завербувала ФСБ. На виконання завдань російської спецслужби резидент створив розгалужену аґентурно-інформаторську мережу, до якої залучив широке коло посадовців. Серед них: співробітник СБУ в Херсонській області, працівник місцевої прокуратури, співробітник поліції, посадовець Державної служби з надзвичайних ситуацій, колишній посадовець облдержадміністрації. СБУ також знає московського куратора мережі. Це Віталій Король, кадровий офіцер ФСБ РФ, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016 рр. він перебував на окупованій частині Донецької області в складі ротаційної оперативної групи ФСБ під позивним «Мангуст», — розповіли в СБУ. У відомстві повідомляють, що російську спецслужбу цікавила інформація з обмеженим доступом, яка стосувалася діяльності та особового складу реґіонального управління СБУ, дані про реґіональні правоохоронні структури, військові підрозділи й органи місцевого самоврядування. «За передану інформацію резидент отримував від російської спецслужби щомісячну грошову винагороду. В ході обшуків у затриманих вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з представниками ФСБ РФ, російську символіку, а також багато грошей в іноземній валюті. Наразі резидента ФСБ РФ та його аґента, співробітника СБУ, затримали», — повідомили в СБУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply