Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Росія оголосила «автомобільну війну»

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Росія оголосила «автомобільну війну»

Ви ще не в Митному союзі (МС)? Тоді платіть! Із 1 вересня сплата утилізаційного збору за автомобілі, що експортуються з України в Російську Федерацію, здійснюватиметься в повному обсязі, заявили в Москві. «У нас перелік пільг установлено Федеральним законом, і там пільги передбачені тільки для держав — членів МС. А те, чи суперечить це договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ), я зараз не готовий прокоментувати», — сказав Рустам Хакімов із Головного управління федеральних митних доходів РФ.

В українському уряді вважають, що такі новації не узгоджуються, зокрема, з угодою про ЗВТ СНД. Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв: йому вдалося домовитись із російським прем’єром, що утилізаційний збір не стосуватиметься українських автівок. Тож у Кабміні досі сподіваються, що дійти згоди з Кремлем таки вдасться.

«Ми сьогодні ведемо активні перемовини щодо непоширення на українських машинобудівників платежів утилізаційного збору. Ми запропонували РФ чотири варіанти дій, і я гадаю, що один з них буде прийнятий», — пояснив ситуацію Петро Порошенко, міністр економічного розвитку й торгівлі.

Експерти переконані, що продавці автомобілів закладатимуть утилізаційний збір у їхню вартість, тож ціна на автівки суттєво зросте. До слова, розмір ставок утилізаційного збору російський уряд має затвердити вже найближчими днями. «Візьмімо навіть мінімальну ставку 500 USD — для сегмента автомобілів економ-класу це буде суттєве підвищення ціни. А Україна саме поставляє марки автомобілів, які належать до економ-сегмента. Вартість цих авто починається від 7 тис. USD. Тож, якщо ми додаємо 500—1000 USD, то вже отримуємо іншу ціну», — розповів економіст Володимир Власюк.

Ставки мита на утилізацію автобусів та вантажівок будуть у кілька разів вищими, ніж для легкових авто. Це зробить значну частину українського автомобільного експорту нерентабельною, переконані автовиробники. «Постачати КрАЗи, малотоннажні фургони в таких умовах — цілком безглуздо, тому що автомобілі масою понад 20 т подорожчають десь на 16,7 тис. USD. Це — дуже великі гроші, як ви розумієте, адже становлять майже третину митної вартості автомашини», — зазначив Юхим Хазан, віце-президент Асоціації автовиробників України «Укравтопром».

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply