Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Росія офіційно відкрила Кримський міст

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Росія офіційно відкрила Кримський міст

Росія 15 травня офіційно відкрила Кримський міст, що пролягає через Керченську протоку. У церемонії особисто взяв участь Путін. Він сказав «Поїхали!» і сів за кермо КамАЗу. При цьому проігнорував ремені безпеки і забув, що його посвідчення водія передбачає керування лише легковим, а не вантажним автомобілем. Відтак президент РФ проїхав по мосту на чолі колони вантажівок.
Автомобільний рух по мосту запустили 16 травня о 5:30 ранку. Першими по мосту проїхали жителі Криму та Кубані. Проїзд для легкового транспорту та пасажирських автобусів відкрили одночасно з двох берегів Керченської протоки — по дві смуги в кожен бік. Протяжність Кримського моста становить 19 км, він є найбільшим у РФ. Будівництвом займалися компанії Аркадія Ротенберґа, давнього приятеля Путіна. Вартість проекту склала 228,3 млрд RUR. Однак ЗМІ пишуть, що це число може зрости, щонайменше, на 100 млрд.
Колонна вантажівок мала б продемонструвати надійність споруди, але в експертів натомість з’явилися великі запитання щодо цього. Адже всі машини були порожні, а коли наближалися до мостової арки, під час будівництва якої просіли опори, інші вантажівки дуже відстали від путінської.
«Відкривають лише для легкового транспорту? Це що взагалі таке?», — дивується Георгій Росновський, інженер-мостобудівник. Його висновок: насправді міст не готовий. Фахівець проектував не один десяток мостів, прораховував у 1990-х і Керченський міст до РФ. За словами п. Росновського, його можна було спорудити, але північніше, де кращі ґрунти. «Будують не там, де треба, і не так, як треба. Прогноз: простоїть 15 років», — запевнив він.
У тому, що міст екологічно небезпечний, переконують і в російському Інституті водних проблем. Там пояснюють, що через нього течія у протоці послабиться, Азовське море почне опріснюватися. Ще одна серйозна проблема — судноплавство, адже в районі моста є закрут й уже кілька кораблів врізалися в опори моста. Якою буде ситуація під час шторму чи туману, доводиться тільки гадати.
До слова, це вже третій міст у Керченській протоці: два попередніх — німецький 1943-го і радянський 1944 року — простояли по кілька місяців. Німці свій підірвали самі, а сталінський змило першим зимовим штормом.
Тим часом Петро Порошенко знайшов єдину поважну причину для побудови цього мосту: він дуже знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново драпати з Криму, який повертатиметься під законне українське управління.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply