Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Росія мститься Штатам

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Росія мститься Штатам

Вражена рішенням США закрити в’їзд приблизно 60 російським чиновникам, причетним до смерті у в’язниці юриста Сергія Магнітського, РФ заявила про відповідні дії у вигляді заборони на в’їзд на свою територію невказаному числу американців, повідомляє The Washington Post. «Олександр Лукашевич, офіційний представник Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ, ужив надзвичайно сильні вислови щодо американської критики підходу до справи Магнітського», — пишуть автори статті Вілл Інґланд і Кеті Леллі. Пан Лукашевич, зокрема, заявив: «Подібні моралізаторські заходи виглядають особливо цинічно на тлі фактичної леґалізації тортур в американській спецв’язниці, викрадень і знущань над підозрюваними в тероризмі, безстрокового утримання ув’язнених у Ґвантанамо, нерозслідуваних убивств мирного населення в Іраку й Афганістані».

Російський уряд підготував список осіб, причетних до схожих справ, а також до того, що дипломат назвав викраденням російських громадян. «Очевидно, малися на увазі процеси двох росіян у Сполучених Штатах: імовірного торговця зброєю Віктора Бута й Костянтина Ярошенка, засудженого за контрабанду кокаїну», — ідеться в статті. «Ніяка зі сторін не назвала жодної конкретної людини, котрій загрожує відмова у візі. До російського списку, враховуючи його широкий розмах, можливо, будуть включені особи, які не є американськими чиновниками», — припускають автори.

Заява РФ пролунала через тиждень після того, як Майкл Познер, заступник держсекретаря США з питань демократії, прав людини та праці, завершив шестиденний візит до РФ, під час якого зустрівся з опозиційними політиками й правозахисниками та поцікавився, яку додаткову допомогу їм можуть надати Сполучені Штати, зазначається в статті.

Висилка дипломатів — явище не надто рідкісне, мовиться далі, зазвичай вона пов’язана зі звинуваченнями в шпигунстві та неминуче призводить до дзеркальної екстрадиції. «Список Магнітського» — це щось інше: його мета полягає не у висилці дипломатів, а в забороні на в’їзд іншим офіційним особам, які можуть побажати відвідати Сполучені Штати, пишуть журналісти, проте РФ, схоже, реаґує традиційним способом. «На жаль, є закони жанру, і вони в дипломатії та в міждержавних відносинах діють безвідмовно: усі користуються принципом «око за око, зуб за зуб», — сказав Сергій Лавров, голова російського МЗС.

 Washington Post

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply