Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Росія готується до ядерних випробувань в Арктиці

Автор:

|

Березень 07, 2016

|

Рубрика:

Росія готується до ядерних випробувань в Арктиці

main

Джерела, близькі до Міноборони Росії, повідомляють про те, що найближчим часом РФ розпочне ядерні випробування в Арктиці. Міністерство оборони планує випробувати шістнадцять ядерних ракет. Випробування стартують у Баренцевому морі – звідти 170-метрові підводні човни класу «Борей» «Володимир Мономах» і «Юрій Долгорукий» запустять дві ракети. Згідно з умовами випробувань, ракетам потрібно вразити певні цілі в Арктиці. За словами джерела, не виключено, що ці цілі можуть перебувати на камчатському полігоні.

Раніше такі випробування в Росії, точніше, в Радянському Союзі, проводили тричі. Останній раз вони відбувалися близько 25 років тому.

Західні ЗМІ вважають, що Росія вирішила показати Заходу свою військову міць, здійснивши запуск 16 далеких ракет, здатних нести ядерний боєзаряд. Офіційна причина запуску – перевірка повної бойової готовності ядерних сил Росії, а також особового складу морського флоту.

Раніше стало відомо про плани НАТО провести в Арктиці військові навчання. Арктика, нині покрита шапкою льоду, в майбутньому може від неї позбутися через потепління. В умовах виснаження природних ресурсів вона стане дуже ласим шматочком, за який розгорнеться жорстка боротьба. Нині ця територія нікому не належить, але поділити її на власні зони впливу хочуть декілька країн, в тому числі, Росія і Канада.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply