Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Російсько-українська війна відбувається не лише на полі бою

Автор:

|

Липень 31, 2022

|

Рубрика:

Російсько-українська війна відбувається не лише на полі бою

Путін війну програє, але змиритися з цим не хоче. Тому вдається до різних викрутасів, аби змінити ситуацію. Проте проти нього діють і час, і свої ж громадяни.

Війна без оголошення
Найближчим часом Російська Федерація (РФ) не оголошуватиме війну Україні чи мобілізацію всередині країни. Так вважає Вадим Скибіцький, представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. «Путін не визнає, що не досяг своєї основної мети щодо окупації в короткі терміни. Він продовжує так звану спеціальну військову операцію та не хоче змиритися, що це справді повномасштабна війна проти України й її народу», — наголосив він зазначив, що володар Кремля не може ініціювати загальну мобілізацію в РФ без оголошення війни.
Тож, за даними американського Інституту вивчення війни (ISW), Путін наказав реґіонам РФ для участі у війні в Україні формувати «добровольчі батальйони». За шестимісячний контракт чоловікам у РФ пропонують зарплату від 3 750 до 6 тис. USD. Розгортання так званих добровольчих батальйонів уже відбувається в Курській області, Приморському краю, Башкортостані, Чувашії, Чечні, Татарстані, місті Москва, Пермській, Нижньогородській, Оренбурзькій і Тюменській областях. Однак охочим воювати варто було б поспілкуватися з тими, хто зміг накивати з України п’ятами. Адже можна й кулю схопити й із грішми обдурять.
Аналітики ISW зазначають, що батальйони можуть сформувати з 34 тис. військовослужбовців, якщо кожен реґіон РФ створить хоча б одну військову частину чисельністю 400 осіб. «Цілком можливо, що деякі суб’єкти федерації можуть відкласти або не взяти участь у створенні батальйонів. Приміром, офіційні особи у Волгограді зберігають мовчання щодо новації. Батальйони наразі виїжджають на полігони і, ймовірно, завершать місячну підготовку до кінця серпня, але вони не будуть боєздатними за такий короткий період», — вважають фахівці.

Квартет Крилова
Путін також вважає, що на зміну командирам-невдахам можна призначити «геніїв стратегії та тактики». Але звідки ж їм узятися? Та він усе одно провів кадрові зміни у Федеральній службі військ Росгвардії, як робили тварини у відомій байці Івана Крилова «Квартет». Таке рішення володар Кремля ухвалив у зв’язку з великими втратами військової техніки й особового складу на війні в Україні. З посади керівника штабу усунув генерал-лейтенанта Сергія Власенка, який служив першим заступником командира Північнокавказького округу військ Росгвардії. Замість нього призначив генерал-лейтенанта Анатолія Малікова, який раніше був начальником головного управління держконтролю у Росгвардії.
Натомість російські генерали терміново переводять своїх родичів на «безпечнішу» службу. «Окупанти намагаються утримати тимчасово захоплені території України, створивши нову військову частину рівня бригади на території Херсонської області. Укомплектування офіцерських посад планують здійснити за рахунок офіцерського складу Збройних сил (ЗС) РФ. Втім, це викликає відкрите невдоволення з боку кандидатів, які відмовляються від можливого відрядження і не хочуть перевозити сім’ї близько до зони ведення бойових дій», — повідомляє ГУР.
У відомстві зазначають, що найвище військове командування ЗС РФ вважає безпечнішим місцем проходження служби Сирію. Так, у 38-й зенітно-ракетній бригаді ЗС РФ 26 військовослужбовців звільнили у зв’язку з відмовою брати участь у проведенні так званої спеціальної операції. Усі вони отримали запис «зрадник батьківщини» у військових документах.

Мільйонери поспішають у вирій
Якщо вже генерали наклали в штани, то скоробагатьки зробили це й поготів. За даними британської розвідки 15 тис. російських доларових мільйонерів намагаються вивести гроші з РФ, але офіційно зробити це неможливо. Андрій Длигач, керівник Advanter Group і член Ради Singularity University, повідомив, що російські олігархи використовують для цього транзитні країни. «Через Грузію несподівано пішов фінансовий потік. Також мільйонери намагалися використати Казахстан та інші країни. Ситуацією намагаються скористатися Індія, Об’єднані Арабські Емірати, країни Близького Сходу. Можливо, Ізраїль», — зазначає експерт.
А ось Велика Британія, Італія, Франція та Кіпр активно підтримують санкції і не дадуть можливості Росії уникнути відповідальності за виведення грошей. «Звісно, доларові мільйонери втікають, але нам треба, щоб вони не бігли, нам треба, щоб вони протестували всередині Росії. У сучасному світі сховати гроші неможливо. Все відстежується. Будь-яка спроба переписати їх на когось все одно в результаті стає очевидною», — пояснює п. Длигач.

Більшість хоче крові
Тож перед Путіним постало сакраментальне російське запитання: що робити? Тож наприкінці червня ц. р. Кремль організував закрите опитування, щоб з’ясувати ставлення своїх громадян до війни в Україні. Росіян запитували, чи підтримують вони негайне припинення війни проти України. Кількість респондентів невідома. 30 % людей, які відповіли на це запитання, вважають, що бойові дії в Україні потрібно зупинити якнайшвидше. Ще 13 % було важко відповісти; 57 % опитаних вважають, що війну треба продовжувати.
Припинення війни проти України найактивніше підтримують росіяни віком 18-24 роки (56 %), з них лише 19 % підтримують продовження війни. 43 % росіян віком 25-34 років підтримують закінчення бойових дій, за їхнє продовження — 41 %. Найактивніше війну підтримують люди від 60 років. Серед них 72 % висловилися за продовження масових убивств українців.

Газова зброя
На війні всі методи хороші. І Москва використовує для тиску на Європейський Союз (ЄС) постачання газу. Про це заявив Герман Галущенко, міністр енергетики України. За його словами, зараз Канада та Німеччина створили небезпечний прецедент передачею турбіни для «Газпрому». «Для росіян важливий сам факт того, що вони притиснули дві країни G7. Завтра вони вимагатимуть ще щось, а післязавтра скажуть: треба вмикати «Північний потік-2», — запевнив він.
Урядовець наголосив, що ця турбіна не має жодного стосунку до обсягів постачання, бо до останнього працювало лише три турбіни, і це не заважало помпувати газ. Міністр також нагадав, що коли певні компанії піддалися на шантаж і почали платити у рублях, це не гарантувало їм постачання.
Європі варто розуміти, що люфт для тиску на ЄС у росіян уже стискається. «За який час вони закінчать заповнювати свої сховища на 76 млрд куб. м, і постане питання, куди подіти газ? Вони повинні його кудись постачати, чи просто втрачати. Не здивуюся, якщо росіяни його просто спалюватимуть, хоча це навіть для них буде занадто», — резюмував п. Галущенко.
А нещодавно Путін пригрозив, що пропускна здатність газогону «Північний потік-1» може бути знижена вдвічі. А ви, європейці, думайте!
Як повідомляв «Міст», війну зупинить смерть Путіна.

Євген Клен

Пряма мова
Лех Валенса, колишній президент Польщі та лавреат Нобелівської премії миру:
— Росія має суттєво зменшитися. Там живе 60 народів, яких поглинули так само, як поглинають українців сьогодні. Ми повинні допомогти цим народам повстати. Потрібно або змінити російську політичну систему, або скоротити населення РФ до менш ніж до 50 млн.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України:
— Путін прагне занурити всю Європу в кризу, щоб європейці та росіяни жили однаково погано. Він хоче вкрасти нормальне життя і стабільність у кожної європейської родини. Енергетичним шантажем і зростанням цін, дефіцитом продовольства, пропаґандою та брехнею, спробами дестабілізувати уряди. Справжня мета РФ — страждання Європи. Путін хоче налаштувати громадську думку проти чинних урядів, сподіваючись замінити їх на радикальні сили, які будуть більш прихильними до РФ. Це пастка. Я впевнений, що з’являться нові проросійські голоси, які будуть підштовхувати громадську думку до необхідності дати Путіну те, чого він хоче, аби він лише залишив Європу в спокої. Але якщо Москва зараз відчує слабкість, наслідки будуть значно гіршими за все, з чим ми вже маємо справу.

Гоп-ля

Російські окупанти вигадали «герб» для тієї частини Харківської області, яку їм вдалося захопити. Вони також вигадали «прапор», який складається із трьох смуг малинового, синього та червоного кольорів. Як заявили окупанти, це — символ «історичного зв’язку реґіону з козацькими традиціями Слобожанського краю та Росії». Також окупанти на Харківщині змушують місцевих мешканців вести весь документообіг російською мовою. Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, зазначив, що в Україні є лише тризуб і ніколи не буде общипаної російської курки. «У Москві нічого не знають про харків’ян, якщо думають, що тут можна когось зламати», — запевнив він.

About Author

Meest-Online