Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Російські солдати створили бізнес на викраденнях людей

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

Російські солдати створили бізнес на викраденнях людей
Для маскування на прикордонних знаках написи зроблені англійською й грузинською

Для маскування на прикордонних знаках написи зроблені англійською й грузинською

Не так давно весь світ обговорював резонансну новину про викуп 200 ассирійських християн, захоплених у заручники терористами «Ісламської держави» у Сирії. Однак захоплення заручників із метою отримання викупу є візитною карткою не тільки ісламістів. Мало хто знає, але російські військові, котрі окупували частину території Грузії, перетворили викрадення грузинських громадян на своєрідний бізнес.
«Ой, синку, не думала, що доживу до такого. Краще б я пішла з цього життя, щоб не бачити всього цього», — плаче 79-річна Тамара Іосебашвілі (ім’я змінено), стоячи за колючим дротом біля свого рідного села Діці. Ця територія перебуває в безпосередній близькості до окупованого РФ Цхінвальського реґіону Грузії (Південної Осетії). Три роки тому російські військові встановили тут загорожу з колючого дроту. «Моя донька й онуки живуть у Тбілісі, це всього 40 км звідси, — розповідає Тамара, — але щоб приїхати до мене, вони змушені об’їжджати цю загорожу та домовлятися з російськими солдатами, щоб ті пропустили їх».
2008-го, після п’ятиденної війни з Грузією, РФ прийняла умови мирного договору, що регулює питання післявоєнного устрою грузинського Цхінвальського реґіону (так званий договір Медведєва-Саркозі). В угоді передбачалося повернення російських збройних сил в місця їхньої попередньої дислокації.
Однак РФ не тільки не відвела свої війська, але й почала потихеньку захоплювати нові території. Російські солдати ночами виставляють блок-пости з попередженням про «Прикордонний режим», і місцеві жителі, прокинувшись зранку, виявляють свої поля та присадибні ділянки вже частиною самопроголошеної Південної Осетії.
Однак захоплення земель — не головна небезпека для місцевих жителів. Набагато більше побоювань у них викликають регулярні випадки викрадення людей російськими окупантами. «Кілька років тому росіяни почали зводити огорожу навколо наших сіл, — розповідає «Грузія Online» 57-річний Леван Газашвілі (ім’я змінено), житель села Цителубані, — Але є місця, які ніяк не обгороджені. Наші сільські хлопці ходять у ліс на полювання, або за дровами, а там їх хапають люди у формі й відвозять в Цхінвалі. А потім телефонують рідним і вимагають викуп, нібито штраф, за порушення «державного кордону».
Загалом на територіях, прилеглих до лінії розмежування з Південною Осетією, де дислокують російські війська, щомісяця фіксується від двох до п’яти випадків викрадення людей. Родичі, котрим доводиться викуповувати бранців, навідріз відмовляються називати конкретні суми, побоюючись помсти.
Грузія неодноразово привертала увагу світової спільноти до проблеми російської окупації своєї території. Крім Цхінвальського реґіону, під контролем Москви є також Абхазія, фактично перетворена на військовий полігон РФ.
Зараз нечисленні етнічні грузини, котрі залишилися на окупованих територіях після кількох хвиль етнічних чисток, відчувають на собі весь спектр порушень прав людини. Вони не тільки не мають можливості вивчати рідну культуру та мову (в Абхазії така заборона закріплена на офіційному рівні), але й часто змушені приховувати своє етнічне походження, щоб уникнути переслідування місцевих прокремлівських режимів, підсумовує «Грузія Online».

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply