Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Російські «експерти» пропонують «зачистити» Україну від її жителів

Автор:

|

Січень 05, 2017

|

Рубрика:

Російські «експерти» пропонують «зачистити» Україну від її жителів
Михайло Хазін

Михайло Хазін

В Україні триває обговорення людиноненависницьких заяв росіян із приводу того, що ж їм робити з незговірливими сусідами.

«Сирійський сценарій»
Михайло Александров, провідний експерт Центру військово-політичних досліджень Університету Міністерства закордонних справ Російської Федерації (РФ) запропонував вдатися в Україні до «сирійського сценарію» на Донбасі, застосувавши авіацію та крилаті ракети. Дослівно ж він заявив: «Нам треба використати момент, коли перемир’я повномасштабно буде порушено українською стороною. Як тільки вони порушать це перемир’я, має початися повномасштабний наступ військ Донбасу, підтриманий нашою авіацією та далекобійними системами, тобто ракетними системами, крилатими ракетами, ракетами «Іскандер» та авіацією. Ну, фактично, сирійський варіант, коли буде знищена основна військова інфраструктура України: центр зв’язку, управління, система протиповітряної оборони, важке озброєння».
Наступним кроком, на думку російського експерта, має стати зачищення Донбасу від залишків Збройних сил України. А до того ж ще й Михайло Хазін, заступник начальника економічного управління адміністрації президента РФ у 1997-1998 рр., а тепер — член експертної ради «Економіка й етика» при московському патріархові й громадської ради Федеральної служби по тарифах, закликав знищити частину титульної нації України й анексувати її схід і південь.
Їх він також запропонував піддати повній денаціоналізації. Натомість захід України пропонував віддати Польщі, а центр — позбавити армії та промисловості, перетворивши на винятково аграрний реґіон.
Дослівно ж цей маніяк заявив: «Так, там є, грубо кажучи, кілька мільйонів тих, кого не можна виправити, але їх треба частково ліквідувати, а частково вигнати. Інший варіант: потрібно цю територію розчленувати… Новоросія має увійти в Росію областями. З повною денацифікацією, деукраїнізацією. З повною забороною українського шрифту, текстів, передач українською і викладання українською мовою. Коротше кажучи, повністю. Київ і північна частина України мають стати аграрною державою без армії та промисловості, а западенці — чотири чи п’ять областей — їх треба віддати Польщі».
«Експерт» пояснив при цьому, що новообраний президент США нібито «виступає за реґіоналізацію світу, в рамках якої Україна відходить у сферу впливу РФ».
Альфред Кох, колишній віце-прем’єр РФ, закликав не сприймати Хазіна всерйоз. Натомість Костянтин Боровий, російський підприємець та опозиційний політик, зауважив у Facebook: «З урахуванням того, що ця тварина співпрацює з адміністрацією президента РФ, я б поставився до його слів серйозно. Це мрії, програма максимум для перемовин із американцями, яких Генрі Кіссінджер намагається переконати поступитися Україною, як зоною впливу. Ця пропозиція — майже точна реконструкція наслідків пакту Молотова-Ріббентропа 1939 року. Точніше, того, що зробив СРСР на захоплених територіях. Досвід є. Здається, в Кремлі плутають Трампа з Ріббентропом. Або з Гітлером. І першу половину ХХ ст. — з першою половиною ХХІ-го».
Натомість 27 грудня в телевізійній пропагандистській програмі «Вечір із Володимиром Соловйовим» на центральному московському каналі «Россия-1» обговорили, як війська Путіна будуть… здобувати міста України. Причому як експертів запросили для цього Олександра Кофмана, колишнього так званого міністра закордонних справ проголошеної російськими диверсантами й їхніми колаборантами на сході України «Донецької народної республіки» (ДНР), і політолога Ростислава Іщенка, котрий втік із Києва до Москви, щоб уникнути карної відповідальності за розпалювання ворожнечі.
Коли останній висловив занепокоєння з приводу того, що українці «закриються у великих містах, мовляв, «тоді нам посилати піхоту на забій? Це величезні втрати для російської армії», ведучий програми Соловйов навів приклад сирійського міста, який зруйнували російські ракети: «Алеппо взяли порівняно швидко. І там так навчилися вирішувати завдання! Й армія ДНР навчилася воювати в містах. Не треба хвилюватися».

А що думають експерти
Й якщо частина політологів та оглядачів в Україні розцінюють такі заяви лише, як частину так званої гібридної війни, в якій далеко не останню роль відводять шантажу, то, приміром, Юрій Костюченко, експерт із питань безпеки і ризиків і виконавчий секретар комітету з системного аналізу президії Національної Академії наук України, відповів в ефірі «Радіо Свобода» на запитання «Чи можливі бомбардування українських міст?» так: «Коли ми дивимося сьогодні на Алеппо, то запитуємо себе: чи можливий в Україні сирійський сценарій? Так, така ймовірність не є нульовою. Так, можливість повномасштабного вторгнення збройних сил РФ і повноцінного конфлікту зі застосуванням усіх наявних засобів існує. Хоча ймовірність такого сценарію сьогодні не є високою. Для його реалізації потрібне руйнування державних інститутів України та хаотизація суспільного простору. Потрібно зруйнувати міжнародну політичну, військово-політичну та військово-технічну підтримку України. Якщо ми залишимося сам на сам із озброєним і мобілізованим ворогом, перебуваючи в стані дезорієнтації, роз’єднання та паніки, нас бомбардуватимуть. Щоб перетворити наші міста на руїни, аґресору потрібно дочекатися, щоб ми самі зруйнували нашу єдність та поступилися цінностями».
Своєю чергою, політтехнолог Тарас Березовець припускає, що через посилення кризових явищ в економіці РФ і, як наслідок, зростання невдоволення населення, що 2017 року Путін може розпочати новий локальний військовий конфлікт. На думку експерта, таким чином російський президент спробує поліпшити ставлення громадян до себе.
Дослівно ж аналітик зазначив в ефірі «Радіо Свобода»: «Путін справді буде шукати можливості зараз розв’язання нової «маленької переможної війни». Питання в тому: де це буде? Ні. Це не буде Україна, вочевидь. Тому що він тут майже вичерпав усі свої резерви підтримки. До речі, прогноз НАТО тепер змінений. Країна-член НАТО з найбільшим рівнем загрози з боку РФ — це Латвія. Раніше була Естонія. Вони змінили на Латвію. Й я не скидав би з шальок терезів ситуацію в Казахстані та Білорусі».
А от Володимир Фесенко, голова правління київського Центру прикладних політичних досліджень «Пента», відповів на запитання «Що готує Путін для України?», що від нього можна чекати як нової війни, так і тягучої політичної гри. Дослівно ж політолог зауважив таке: «Від Путіна 2017-го можна чекати, що завгодно — це показує досвід останніх трьох років. Путін чекатиме сприятливого для себе розвитку ситуації — появи нової адміністрації Дональда Трампа, початку перемовин і спроби досягти якоїсь угоди, де Україна не буде номером один, але в цих домовленостях фігуруватиме».
«Але є великі сумніви щодо виконання такої угоди. Навіть, якщо вона буде. Без участі України і без згоди не тільки Президента Порошенка, але й Верховної Ради жодне рішення не може бути виконано», — вважає п. Фесенко.
Крім цього, на його думку, російський президент буде чекати квітневих президентських виборів у Франції, а потім — у німецький бундестаг, які відбудуться у вересні. У зв’язку з цим для Путіна буде небажано починати якісь масштабні бойові дії на сході України, оскільки це може зірвати перемовну гру з новими західними лідерами та створити негативну міжнародну суспільну думку про Росію.
Лише якісь локальні загострення на Донбасі, на думку п. Фесенка, можуть бути. А те, що сталося недавно на Світлодарській дузі, вважає експерт, — ескалація на площі в 1 кв. км. «Тактична доцільність боротьби навіть не за висоти, а за кілька бліндажів, які не мають стратегічного значення, а лише локальне, тактичне. Та сталося те, що сталося. Але це не велика ескалація конфлікту, хоча, на жаль, за останні п’ять місяців найбільше число жертв серед українських бійців», — прокоментував експерт.
Водночас, він не відкидає великої ескалації військового конфлікту — наступу зі зміною лінії фронту. «На жаль, це можливо. Але, швидше за все, Путін чекатиме сприятливого для себе завершення виборів у Франції, Німеччині та початку перемовин із Дональдом Трампом», — наголосив п. Фесенко.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply