Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Російська вакцина небезпечна?

Автор:

|

Серпень 13, 2020

|

Рубрика:

Російська вакцина небезпечна?

Ще не встиг ущухнути скандал, коли Велика Британія, США та Канада звинуватили спецслужби Російської Федерації (РФ) у спробах викрасти дані щодо вакцин від Covid-19 у наукових і фармацевтичних установах по всьому світі, як Путін, немов Пилип із конопель, 11 серпня заявив, що в РФ зареєстрували першу в світі вакцину від коронавірусу. «Знаю, що вона працює достатньо ефективно, формує імунітет стійкий і пройшла всі необхідні перевірки», — запевнив він.
На думку володаря Кремля, масовий випуск вакцини потрібно починати вже найближчим часом. «Надіюся, що ми зможемо найближчим часом почати масовий випуск — ось що важливо», — наголосив він і додав, що необхідно забезпечити масову вакцинацію населення від Covid-19, проте вона має бути добровільною. Крім цього, Путін висловив сподівання на появу інших вакцин від коронавірусу в світі найближчим часом.
Він також повідомив, що одна з його доньок вже зробила щеплення від коронавірусу російською вакциною. «Знаю, що ця вакцина була зроблена на базі аденовірусних векторів, але перевага, на мій погляд, полягає в тому, що це зроблено саме на базі аденовірусних векторів людини, тож вона працює точніше, формує стійкий антитільний і клітинний імунітет. Гадаю, що в цьому сенсі донька взяла участь в експерименті», — заявив він і додав, що після першого заштрику у неї піднялася температура до 38 градусів за Цельсієм, а після наступного — до 37. «І все зійшло нанівець, почувається добре, і титри (антитіла до корона вірусу. — Ред.) високі», — інформував російський лідер. За його словами Путіна, у багатьох людей, котрі зробили щеплення від коронавірусу, немає ніяких зовнішніх проявів, навіть температури. «Все відбувається так, ніби нічого й не робили», — інформував він.
Однак реєстрацію в РФ вакцини від Covid-19 розкритикували керівники кількох науково-медичних відомств Німеччини. За словами Клауса Райнгарда, голови німецької Федеральної лікарської палати, схвалення вакцини без третьої фази випробувань — ризикований експеримент на людях і Росія вчиняє безвідповідально, коли пропонує вже на цій стадій робити щеплення цілим групам населення.
А Клаус Чихутек, директор Німецького інституту ім. Пауля Ерліха, заявив, що розробка російської вакцини мала низький рівень прозорості. Він також нагадав, що Всесвітня організації охорони здоров’я застерігає від поспішної реєстрації вакцин, адже необхідно ретельно пройти всі етапи випробовування та перевірки.
У Міністерстві охорони здоров’я Німеччини повідомили, що в Європі для схвалення такої вакцини потрібні достатні свідчення, що підтверджують її ефективність та безпеку, а особливу увагу приділяють клінічній фазі випробувань.
Піддали сумнівам російську вакцину і в США. Келлі-Енн Конвей, помічниця президента США заявила,
Що російська вакцина від коронавірусу не пройшла всіх необхідних випробувань, а тому може бути потенційно небезпечною. За її словами, у Сполучених Штатах вимоги до розробки вакцини суворіші, ніж у РФ. «Ці стандарти визначає Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, а в Росії, як я зрозуміла з їхньої заяви, це зовсім не так. Ми маємо шість потенційних вакцин на третій стадії розробки, а вони, судячи з усього, навіть до цього не дійшли», — зазначила спікерка.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply