Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Російська опозиція створила партизанську армію

Автор:

|

Вересень 15, 2022

|

Рубрика:

Російська опозиція створила партизанську армію
Ілля Пономарьов

Не всі в Російській Федерації (РФ) готові миритися з людожерському політикою Путіна, спрямованою на геноцид українців. І готові взяти до рук зброю для боротьби з режимом.

НРА діє
Ілля Пономарьов, колишній депутат Державної думи РФ, заявив, що відповідальність за вбивство Дарії Дугіної взяла на себе так звана Національна республіканська армія (НРА). Він зазначив, що вона закликала до знищення українців, була рупором, який закликав до насильства й убивств на окупованій території. Зокрема, виступила з обґрунтуванням терористичного акту в Оленівці. «Ця акція (вбивство Дугіної), як і багато інших партизанських акцій прямої дії, здійснених на території РФ за останні місяці, реалізувала НРА. Ми встановили зв’язок із її бійцями за допомогою нашого ресурсу «Роспартизан», який висвітлює наростаючу хвилю опору в Росії. Бійці НРА уповноважили мене зачитати їхній маніфест», — повідомив опозиціонер.
«Ми, російські активісти, військові та політики, а тепер — партизани та бійці Національної республіканської армії, ставимо поза законом паліїв війни, грабіжників і гнобителів народів Росії! Ми оголошуємо президента Путіна узурпатором влади та військовим злочинцем, який розтоптав Конституцію, розв’язав братовбивчу війну між слов’янськими народами й який відправив російських солдатів на вірну та безглузду смерть. Путін буде нами скинутий і знищений! Ми оголошуємо чиновників уряду РФ та реґіональних адміністрацій посіпаками узурпатора — ті, хто не складе своїх повноважень, будуть нами знищуватися. Ми оголошуємо бізнесменів, які заробляють свої гроші на корупції та зв’язках із чиновниками, зрадниками Батьківщини та посіпаками узурпатора. Майно тих, хто не покається та не виступить публічно проти цієї влади й її війни, і вони самі нами знищуватимуться. Ми оголошуємо працівників силових структур посіпаками узурпатора. Ті, хто не складе зброю та не зніме погонів, нами буде знищуватися», — йдеться в маніфесті.
У НРА закликали всіх росіян вступати до своїх лав і підіймати біло-синьо-білий прапор нової Росії замість зганьбленого путінською владою триколора. «Ми дамо захист усім, хто встане на наш заклик», — обіцяють в організації.
Там також заявили, що всі, хто виконує їхню програму «аж до зміни режиму», звільняються від відповідальності, передбаченої законами узурпатора. Крім того, у НРА обіцяють після перемоги негайно звільнити всіх незаконно засуджених путінською владою.
Ілля Пономарьов заявив, що підтримує дії товаришів із НРА. Він запевнив, що НРА не воює з мирним населенням і не здійснюватиме акцій проти цивільних об’єктів. «Закликаю всіх, хто готовий боротися з путінізмом не на словах, а на ділі, ставати до наших лав, — заявив він і додав, що перебуває «на зв’язку» з представниками організації з квітня ц. р. — Активно допомагаємо у різний спосіб».

Насправді спецслужби?
Однак Андрій Піонтковський, російський публіцист та опозиційний політик, вважає, що вбивство Дугіної було дуже професійним, що вказує на те, що насправді за цим стоять спецслужби. «Дугін добре відомий як такий собі неформальний духовний вождь «ультрафашистської партії», що останнім часом усе більше критикує Путіна як «недостатнього фашиста», — заявив він.
Опозиціонер переконаний, що питання Дугіна та його прибічників почало турбувати оточення Путіна саме зараз, коли він відчайдушно, але без успіху намагається домогтися заморожування конфлікту. Перед такими дипломатичними кроками особливо необхідно було затулити голос цієї «партії». «Вбивство доньки — це попередження Дугіну, щоб не перетинав ту межу, яку давно переступив Гіркін, і залишався лояльним до фюрера», — пояснив він.

Партизани саботують
Про те, що в РФ міцніє опір путінському режиму й у країні діють партизани, каже й Олексій Арестович, радник голови Офісу президента України. «Відважні молоді люди валять потяги, рвуть склади біля аеродромів, палять машини, військкомати. Це пристойний опір путінському режиму. Люди б’ються за свободу Росії. Якщо на початках усе починалося за принципом кілька десятків людей, то зараз це вже цілий батальйон, — запевняє він. — Їм дають найкращих інструкторів, озброюють за першим класом, адже віддають належне бійцям, які ризикнули всім».
Свою чергою, російські партизани з об’єднання «Зупини вагони» розповіли про успіхи своєї «рейкової війни» за пів року. Вони повідомили, що за шість місяців залізничного спротиву в РФ створили більше 50 організованих груп, провели більше 300 хаотичних диверсій індивідуальних активістів, диверсії реалізовували на 85 % території РФ, організували більше 80 аварій вантажних потягів. «Шість місяців наша країна веде війну проти України. Так, йдеться про всю країну. Росіяни — не худоба, що тупо пасеться на певній території. Якщо ми називаємо себе росіянами, то співвідносимо себе з Росією. Отже, у тому, що робить Росія, є наша відповідальність. І якщо ми можемо зупинити війну, ми це робитимемо», — повідомили в партизанському об’єднанні.

Леґіон «Свобода Росії» воює
Леґіон «Свобода Росії» — підрозділ у складі Збройних сил України, який зараз чинить збройний опір аґресії РФ. Його бійці підписали в Ірпені декларацію про об’єднання зусиль із НРА. Як зазначили в документі, сторони поділяють спільні завдання щодо звільнення Росії від путінської тиранії й якнайшвидшого припинення аґресивної війни проти України. Відтак оголосили про формування єдиного політичного центру, що представлятиме інтереси учасників угоди перед органами влади інших країн, а також вестиме спільну інформаційну політику, пояснюючи російському суспільству цілі та завдання опозиційних сил.
Координація діяльності центру доручили Іллі Пономарьову, який отримав громадянство України 2019 року. Від імені НРА він підписав декларацію з представником леґіону. Зберігаючи символіку своїх підрозділів, сторони домовилися прийняти як символ спільної боротьби спільний біло-синьо-білий прапор.
Леґіон «Свобода Росії» сформований головно з російських військовополонених і добровольців, які перейшли на бік України. Про формування підрозділу оголосили у березні ц. р. в соціальних мережах та українських засобах масової інформації. Леґіон складається з двох батальйонів, загальна його чисельність на червень 2022-го становила 250 військовослужбовців. А за словами п. Пономарьова, чисельність НРА — не менше тисячі осіб.

М’яка сила
Проти Кремля також виступають Альянс учителів і Рух жінок-політиків «М’яка сила». Вони закликали бойкотувати пропаґандистські уроки в російських школах. Натомість пропонують учителям і батькам не пускати дітей на уроки «Розмови про важливе», які нібито вчать патріотизму, а насправді пропаґують політику Путіна. Зараз на цьому навчальному курсі також планують згадувати про вторгнення РФ до Україну, але винятково офіційну версію. «Багато директорів через страх перед начальством дурять батьків, заявляючи про обов’язковість пропаґандистських уроків. Однак, ми заявляємо: ви не зобов’язані відпускати своїх дітей на ці заняття», — йдеться в зверненні.
Тим часом, російська економіка руйнується з кожним днем. А путінські вояки не мають іншої мотивації йти на війну проти України, крім грошей. Усе це ще дужче підштовхує країну-аґресорку до розвалу. Однак є ще одна ключова умова, що допоможе російській імперії розвалитись, вважає політолог Олександра Антонюк.
За його словами, загалом, таких передумов, щоб Росія врешті відчепилася від України та загинула як така, є три: громадянська війна в Росії; розвал РФ; вступ України до НАТО. Останній пункт — ключовий. Він, на думку експерта, для українців має бути першим. «Для того, щоб ми почувалися спокійно і мали потім можливість стримувати потік міґрантів із РФ на своїх кордонах, нам потрібна боєздатна армія, а також бути членом як Європейського Союзу, так і Північноатлантичного альянсу», — підсумував він.
Як повідомляв «Міст», збільшення армії загарбникам не допоможе.

Євген Клен

Гоп-ля
На жаль, країни Європейського Союзу (ЄС) не змогли погодити заборону на видачу віз громадянам РФ, натомість вирішили розірвати угоду про спрощену їхню видачу. Проти запровадження заборони на видачу віз росіянам виступили уряди Німеччини та Франції. Вони лише хочуть посилити перевірки. Анналена Бербок, німецька міністерка закордонних справ, заявила, що Берлін призупиняє угоду про полегшення візового режиму з РФ. За її словами, Європі потрібно знайти спільне рішення за різних позицій. «Моя пропозиція — призупинити угоду про спрощену видачу віз, перестати не видавати багаторічні візи, щоб дати можливість державам, яких це питання стосується найбільше, пильніше перевіряти, задля яких цілей використовують візи», — зазначила урядовиця. Натомість Фінляндія, Польща, Литва, Латвія й Естонія вимагають від Європейської комісії посилити візову політику щодо РФ. До того моменту, коли спільне рішення буде ухвалене, країни Східної Європи мають намір самостійно обмежити в’їзд для російських громадян. Свою чергою, фінський державний залізничний оператор VR Group списав усі електропотяги Allegro, які курсували між Санкт-Петербурґом і Гельсінкі. А фінська митниця взялася вилучати в російських громадян готівку при виїзді на територію РФ. Справа в санкціях ЄС, який заборонив вивозити до РФ банкноти, номіновані у євро. Вилучені гроші росіяни можуть передати будь-кому, хто їде до Фінляндії, або залишити їх на зберігання в пунктах пропуску.

About Author

Meest-Online