Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

РФ використовує зброю зі західними компонентами

Автор:

|

Серпень 21, 2022

|

Рубрика:

РФ використовує зброю зі західними компонентами

У зброї РФ, знайденій в Україні, виявили більше 450 компонентів іноземного виробництва. З початку повномасштабного російського військового вторгнення українські військові захопили або повернули з поля бою непошкоджену або частково пошкоджену російську зброю. Під час розбирання 27 одиниць цієї зброї та військових систем, від крилатих ракет до систем протиповітряної оборони, було виявлено, що вони складаються переважно зі західних компонентів.
Так, близько двох третин компонентів виробили американські компанії Analog Devices і Texas Instruments. Інші компоненти були вироблені компаніями з Японії, Південної Кореї, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії та Нідерландів.
І хоча багато іноземних компонентів перебувають у повсякденних побутових товарах, таких як мікрохвильові пічки, які не підлягають експортному контролю, проте посилення експортних обмежень і контролю за їхнім дотриманням може ускладнити для РФ поповнення арсеналу зброї, такого як крилаті ракети.
До прикладу, російська крилата ракета 9М727 містила 31 іноземний компонент. Ці компоненти були виготовлені Texas Instruments Inc та Advanced Micro Devices Inc, а також Cypress Semiconductor, яка зараз належить німецькій компанії Infineon AG.
А російська крилата ракета Х-101, яку використовували для завдавання ударів по українських містах, у т. ч. Києву, також мала 31 іноземний компонент із деталями, виробленими корпорацію Intel і компанію Xilinx, що належить AMD.
У цих компаніях заявили, що дотримуються торгових санкцій і припинили продаж компонентів до РФ. Але багато іноземних компонентів коштують лише по кілька доларів, і російські компанії могли придбати їх до початку вторгнення в Україну через Інтернет, через вітчизняних або міжнародних дистрибуторів, адже їх можна використовувати і з невійськовою метою.
Водночас більше 80 мікросхем західного виробництва перебували під експортним контролем США, принаймні, з 2014 року, що означає, що для їхнього постачання до РФ знадобилася б ліцензія. Відтак російські військові, як і раніше, залежать від іноземних мікросхем для всього — від тактичних радіостанцій до безпілотних літальних апаратів і високоточних боєприпасів дальньої дії. І західні уряди не поспішали обмежувати доступ РФ до цих технологій, особливо після вторгнення РФ до Криму 2014 року.
Як повідомляв «Міст», офіс Intel в Україні закрили.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online