Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

РФ потай окупувала частину Грузії

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

РФ потай окупувала частину Грузії
Ґеорґій Маргвелашвілі

Ґеорґій Маргвелашвілі

Російська Федерація (РФ) не полишає спроб захопити ще частину території поблизу Цхінвалі, столиці окупованої росіянами грузинської провінції Південна Осетія. Нещодавно у прикордонному районі було зафіксовано перенесення лінії цхинвальського розмежування майже на кілометр углиб території Грузії. Таким чином, були захоплені території у районах, прилеглих до населених пунктів Цітелубані й Орчосані. У результаті на окупованій території опинилася частина стратегічно важливого нафтогону «Баку-Супса», а лінія окупації тепер проходить за 450 м від головної автомагістралі країни.
Ґеорґій Маргвелашвілі, президент Грузії, миттєво відреагував на інцидент і заявив, що зсуви лінії розмежування на території їхньої країни неприпустимі. «Для мене, як і для будь-якого громадянина Грузії, неприпустимим є кожен новий метр лінії розмежування на суверенній землі, особливо, коли така лінія проходить поблизу стратегічного об’єкта», — заявив глава держави. За його словами, незважаючи на всі складнощі, Грузія залишить трубогін під своїм контролем і збереже функцію транзитної країни.
Своєю чергою Каха Каладзе, віце-прем’єр і міністр енергетики Грузії, замість того, щоб вказати реального винуватця аґресії — Путіна, спробував спихнути все на Михайла Саакашвілі. Він заявив, що проблема трубогону «Баку-Сапса» з’явилася не тепер, а є «частиною тієї нерозумної політики, яку впроваджувала попередня влада». «Ця проблема у нас ще з 2008 року. Після війни компанія Вritish Petroleum (BP) не може увійти на цю конкретну ділянку — приблизно 1605 м. Досі проблем із функціонуванням трубогону не було. Якщо ВР не зможе працювати зовсім, звісно, ми будемо шукати альтернативний варіант», — заявив чиновник. Міністр енергетики ще раз пояснив, що трубогін належить Грузії, перебуває на балансі грузинської Корпорації нафти та газу і переданий у користування компанії BP.
Своєю чергою, в енергетичній компанії «ВР-Грузія» вже знають, як вирішити проблему з трубогоном «Баку-Сапса». «Труба перейде з цієї території. Впродовж кількох років трубогін працює спокійно, безпечно і надалі має так бути», — резюмувала Таміла Чантладзе, менеджер зі зв’язків із громадськістю компанії.
Тим часом, опозиція звинувачує владу, мовляв, саме її дії призвели до того, що РФ захопила нову частину території. Ґіві Таргамадзе, один із лідерів партії «Єдиний національний рух», називає серед головних факторів окупації те, що теперішня грузинська влада не притягує Росію до відповідальності. «Вони скоротили кількість загонів спеціального призначення та зброї на лінії окупації, ось вам і результат. А метою РФ є не трубогін, а центральний автобан», — заявив політик.
Події останніх днів, за його словами, є результатом неадекватної та катастрофічної політики уряду. «Одне питання — трубогін, а інше — те, що до автобану залишається 450 м. Росіяни переходять на нашу територію, що хочуть те й роблять, тому що ніякого спротиву цьому немає», — наголосив п. Таргамадзе. За словами опозиціонера, наразі Грузія залишається наодинці зі своїми проблемами з Росією. Влада, наголошує політик, не врахувала жодної пропозиції опозиції, хоча єдиним виходом із ситуації є консолідація сил.
Події в Грузії викликали занепокоєння у низці держав. Річард Норланд, посол США в Грузії, назвав перенесення російськими окупантами лінії розмежування в Цхинвальському районі спробою приниження Грузії та грубою провокацією. «Позиція США залишається незмінною — ми продовжуємо підтримувати Грузію та відкрито заявляємо, що Цхінвалі — суверенна територія Грузії», — заявив дипломат.
Швейцарія також висловила схвильованість повзучою аґресією РФ у Грузії. «Міністерство закордонних справ (МЗС) Грузії повідомило про встановлення нових банерів на території, яку контролює грузинська сторона. Інформацію також нам передала і швейцарська сторона. Ми плануємо перевірити її та передати Москві позицію Грузії. Нам треба вислухати пояснення РФ. Ми здивовані їхніми діями», — заявив Гюнтер Бехлер, посол Швейцарії в Грузії.
МЗС України також не залишило без уваги факт повзучої окупації Грузії Росією. Українські дипломати засудили аґресію Кремля, а також закликали міжнародну спільноту об’єднатися у протидії анексії РФ частини грузинської території.
Світовий конґрес Українців (СКУ) засудив чергове порушення Росією територіальної цілісності Грузії. «Путін учергове перевіряє рішучість міжнародного співтовариства, — заявив Евген Чолій, президент СКУ. — Загроза глобальному миру та безпеці з боку РФ зростає з нерішучістю західного світу, в т. ч. й те, чи надати Україні необхідну летальну зброю, щоб вона могла зупинити на своєму кордоні імперіалістичні амбіції російського президента».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply