Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

РФ посилює військову присутність і випробовує зброю в Арктиці

Автор:

|

Квітень 27, 2021

|

Рубрика:

РФ посилює військову присутність і випробовує зброю в Арктиці
Російські військові в Арктиці

Росія накопичує безпрецедентну військову могутність в Арктиці та тестує там новітнє озброєння. Супутникові знімки компанії космічних технологій Maxar дають підстави стверджувати про постійне та значне нарощування російських військових баз і техніки на арктичному узбережжі країни, а також обладнання підземних сховищ для високотехнологічної зброї. CNN повідомляє, що Москва розмістила на Півночі бомбардувальники та реактивні літаки Міг-31, а також нові радіолокаційні системи біля узбережжя Аляски.
Експерти з питань озброєння непокояться однією російською «суперзброєю» — «Посейдон 2М39 Torpedo». Це безпілотний підводний апарат із ядерним устаткуванням. Торпеда може рухатися біля прибережної зони, зокрема, і на американському морському дні. Якщо використати торпеду за призначенням, то радіоактивні хвилі, що викликають цунамі, зроблять смуги американського узбережжя непридатними для життя впродовж десятиліть. Розробку торпеди форсує особисто Путін, котрий вимагає нових здобутків у тестуванні від Сергія Шойгу, міністра оборони РФ.
Нілс Андреас Стенсеннес, норвезький віце-адмірал, оцінює «Посейдон» як частину нового типу ядерної стримувальної зброї, що перебуває на етапі тестування. Це стратегічна система, спрямована на цілі, і вона може виходити далеко за межі реґіону, де її тестують зараз.
Зображення зі супутника свідчать про накопичення російських військових баз та обладнання на береговій лінії, а також про наявність підземних сховищ, ймовірно, призначених для «Посейдона» та іншої високотехнологічної зброї. «Російське обладнання містить у собі бомбардувальники та мережі MIG31BM, а також нові радарні системи, близькі до узбережжя Аляски», — повідомляє CNN.
Неназваний службовець Державного департаменту США прокоментував, що це явно військовий виклик від росіян у Арктиці. «Це має наслідки для США та їхніх союзників, не в останню чергу через те, що створює здатність до силового проєкту аж до Північної Атлантики», — запевнив він.
Американські чиновники непокояться, що озброєння можуть використати для встановлення фактичного контролю над тими областями Арктики, які незабаром вивільняться від криги, й поки що нікому не належать.
Зауважимо, що згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього реґіон Північного Льодовитого океану зараз не належить жодній країні. П’ять арктичних країн, які оточує цей реґіон — Росія, Канада, Норвегія, Данія (через Ґренландію) і США — володіють правами на 370-кілометрову винятково економічну зону біля своїх берегів, а територія за нею перебуває у віданні аґенції ООН International Seabed Authority.
Як повідомляв «Міст», Арктика перетворюється на «гарячу точку» нової «холодної війни».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply