Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Путін знову призначив себе президентом

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

Путін знову призначив себе президентом

Проведене принципово в четверту річницю анексії Криму «волевиявлення» в Російській Федерації (РФ) переважна більшість решти світу сприйняла як виклик їй.

Голосували пачками
Центральний виборчий комітет (ЦВК) РФ нарахував після обробки 99,5 % бюлетенів чинному президенту Володимиру Путіну 54,4 млн голосів його співгромадян (76,65 %). Однак журналісти московської газети «Ведомости» зафіксували: «За ніч виборів кількість російських виборців зросла на 1,5 млн. осіб. Це засвідчує протокол голосування, опублікований ЦВК станом на дев’яту годину ранку 19 березня. Кількість включених до списку виборців становить 108,727 млн. Але ще напередодні Елла Памфілова, голова ЦВК, оголосила, що станом на дев’яту ранку неділі в списках виборців значиться 107,230 млн. осіб. Різниця становить 1,497 млн, це майже 2 % від 73 362 452 виборців, котрі прийшли на виборчі дільниці».
Кореспонденти Російської служби Бі-бі-сі зауважили, що пачки бюлетенів кидали в урни, приміром, члени дільничної виборчих комісій у містах Артем і Междуреченськ, у Дагестані й в підмосковних Люберцях. Про масові порушення повідомляли й штаб російського опозиційного політика Олексія Навального, котрому заборонили балотуватися на цих виборах, а також незалежні правозахисники.
Зокрема, вони зафіксували, що працівників бюджетної сфери зганяли на виборчі дільниці, вимагали відзвітувати про участь у голосуванні. На дільницях людей годували дешевими обідами, продавали продукти за низькими цінами.
У Краснодарському краї зафіксували масове підвезення виборців до дільниць. У Підмосков’ї вчителі телефонували до батьків і запрошували на вибори. У багатьох школах організували «Веселі старти» й інші конкурси.
Відтак, навіть лояльний щодо Путіна Володимир Жириновський, лідер Ліберально-демократичної партії, заявив: «Умови ведення виборчої кампанії були нерівні, відомі спортсмени й артисти всі агітували за одного кандидата, не було нормальних повноцінних дебатів, а всі передвиборчі скандали було спровоковано зумисне. На всіх виборчих дільницях фіксували одні й ті ж порушення: підвезення виборців, наших спостерігачів били, їм погрожували, їх затримувала поліція, білборди не давали вішати. Такі результати нікого не тішать. Чому радіти, якщо оголосили підсумки за рік? Можна точно сказати, що кандидат від влади переможе і 2024 року з результатом 60-70 %. Демократії немає, вільних виборів немає як за царя, як за комуністів, країна в нас така». Відтак американський конґресмен-демократ Адам Шифф зауважив: «Легко отримати 73 % голосів, коли ти забороняєш «опонентам» балотуватися».

Політичний фарс
Президент України заявив про безальтернативні «вибори» в РФ: «Це був політичний фарс, що не має нічого спільного з виборами в демократичному розумінні цього процесу. Це був вибір без вибору, без реальної політичної конкуренції, без свободи слова, без рівних можливостей. Оприлюднені офіційні дані є фальсифікацією».
Своєю чергою, Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) констатувала: «Російським виборцям не надали «реального вибору» через відсутність справжньої передвиборної боротьби».
За словами ж Майкла Ґеорґа Лінка, директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, обмеження прав на зібрання та висловлювання думки, а також перепони в реєстрації кандидатів звузили простір для політичної активності, «результатом чого став брак справжньої конкуренції» під час передвиборної кампанії. «Вибір без реальної конкуренції — не справжній вибір», — підсумував п. Лінк.
Він також вказав на те, що ці вибори були позначені «постійним тиском на критичні голоси». Побачили в ОБСЄ й «надзвичайно контрольоване політичне середовище».
Переобрання володаря Кремля принципово в четверту річницю анексії Криму переважна більшість решти світу сприйняла як виклик і «реанімацію» на планеті «холодної війни». Тож привітали його з влаштованою йому ЦВК перемогою лише лідери Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Індії, Киргизстану, Китайської Народної Республіки, Куби, Молдови, Німеччини, Таджикистану Туркменістану, Угорщини, Узбекистану й Японії.
Усі інші не наважилися вітати Путіна з тим, що, по суті, за них сформулював російський публіцист Віктор Шендерович: «Отже, зустрічайте нову «легітимність» Путіна. Ще рік тому він дуже боявся її втратити. І це могло трапитися, якби ті, хто називає себе опозицією, не спрацювали і цього разу на руку шулеру. У підсумку, Росія залишається в руках мало адекватної, злодійської й уже цілком кривавої влади. У стані оголошеної війни з цивілізованим світом. Можна починати народні гуляння. Котрі, зазвичай, передують національним катастрофам».
Британський часопис The Economist зауважив у редакційній статті: «Попри те, що переобрання відбулося без проблем, наступний президентський термін Путіна буде «мінним полем». Теперішня конституція дозволяє йому займати посаду лише два терміни поспіль. Тож йому доведеться піти 2024 року. Російські еліти вже почали готуватися до його відходу, змагаючись за позицію в системі після Путіна. Президенту потрібно буде з’ясувати, як забезпечити можливу передачу влади. Кремлю також доведеться мати справу зі стагнацією в економічному зростанні та закликами до проведення реформ. Блиск перемоги скоро поступиться місцем жорсткій реальності».
Радники президента Трампа закликали його не вітати Путіна з перемогою на президентських виборах, але той не послухався і зробив це. Також помічники радили американському лідерові обговорити в ході телефонної розмови отруєння Сергія Скрипаля у Великій Британії, але господар овального кабінету це проігнорував. Сенатор-республіканець Джон Мак-Кейн розкритикував такий вчинок. «Американський президент не виступає лідером вільного світу, вітаючи диктаторів з перемогою на фальшивих виборах, — заявив він. — Таким чином він образив кожного російського громадянина, котрому було відмовлено в праві голосувати на вільних і справедливих виборах, аби визначити майбутнє своєї країни».

Ігор Голод

Пряма мова
Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України:
— Назвати це виборами в мене язик не повертається. Я назвав би це перепризначенням. Усе те, що було організовано перед ним, було спрямовано на те, щоб повністю дискредитувати всіх потенційно можливих конкурентів: або не допустити їх фізично до процесу, або показати їх настільки неадекватними, що бодай у переважної більшості тих, хто дивився всі ці псевдодебати, склалося враження, що це люди або несповна розуму, або неадекватні, або і те, й інше разом узяте. Те, що демонструвалося під час так званих дебатів — з лайками, нецензурною лексикою, слізьми, водою тощо — демонструвало лише одну головну ідею: «ви бачите, що відбувається навколо, і бачите, кого ми мусимо обрати, інакше буде те, що ви бачите на екрані». Гадаю, ця історія вдалася організаторам перепризначення, вони відпрацювали це дуже непогано. У підсумку ми бачимо такий вельми зрозумілий і очікуваний результат.
Стосовно цих 76 %, котрі проголосували за Путіна, то мені це підтверджує одну просту істину, що розмови про поганий режим і гарний народ не мають жодної підстави під собою. Саме народ обирає собі владу, того, хто йому ближчий, хто йому подобається, кому він вірить. Отже, ці 76 % росіян підтримали аґресію, анексію, вбивства бойовою хімічною зброєю за кордоном, бомбардування тощо. Головний підсумок цього перепризначення полягає в тому, що російське суспільство дуже хворе і сподівання на те, що найближчими роками щось зміниться, доволі наївні. Хоч наші західні партнери дуже чітко й ясно продемонстрували єдність і сказали, що ніколи не визнають псевдовибори в Криму (що дуже важливо для України і за що їм величезна подяка), але коли ми чуємо, що паралельно з цим робляться заяви, що ми сподіваємося на якийсь конструктивізм із боку РФ, то я цього не розумію і не бачу підстав навіть для якогось обережного оптимізму. Росія заглиблюється в самоізоляцію, перетворюється на країну-ізгоя, яка все менше і менше викликатиме бодай якусь довіру на Заході. Гадаю, ці наївні сподівання деяких західних політиків поступово зникатимуть. І таким чином ми матимемо доволі сумну картину погіршення до майже критичного рівня відносин між Заходом і РФ, збільшення міжнародної напруги, а з внутрішнього російського боку — підвищення градусу шовінізму, імперіалізму, псевдопатріотизму, який однак матиме для самої Росії фатальні наслідки.

Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади:
— Канада не визнає незаконне розширення російських президентських виборів на анексовані українські території. У четверту річницю російського незаконного вторгнення й анексії Криму, Канада приєднується до міжнародного співтовариства та продовжує засуджувати ці порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Ми і надалі будемо підтримувати тиск, у т. ч., за допомогою економічних санкцій, поки Росія не почне виконувати свої зобов’язання відповідно до міжнародного права, і поважати суверенітет України.

Марі Йованович, посол США в Україні:
— Як і з усіма виборами в Криму, спосіб, в який ми трактували ці вибори в минулому, є таким, що ми не визнали їх. Тому, як ми знали зі самого початку, ми віримо і стверджуємо, що Крим — це Україна.

Жоао Вале де Алмейда, представник Європейського Союзу в Організації Об’єднаних Націй:
— Євросоюз також не визнає проведення виборів Росією на Кримському півострові. ЄС послідовно підтримує український суверенітет і територіальну цілісність. Натомість мілітаризація анексованого Криму продовжує позначатися на безпеці реґіону. Крім цього, ЄС засуджує будівництво моста в Керчі без згоди України, що негативно позначиться на портах в Азовському морі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply