Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Путін зазіхнув на всю Україну

Автор:

|

Липень 22, 2021

|

Рубрика:

Путін зазіхнув на всю Україну
Путін

Чергова історична стаття президента Російської Федерації (РФ) була повністю присвячена Україні, а саме улюбленому судженню Путіна про те, що українці та росіяни — братні народи. У вступній частині він заявив, що сприймає «стіну, яка останніми роками виникла між РФ та Україною», як «велику загальну біду та траґедію». «Це наслідки наших власних помилок, допущених у різні періоди. Але й результат цілеспрямованої роботи тих сил, які завжди прагнули до підриву нашої єдності», — написав володар Кремля.
І росіяни, і українці, і білоруси — спадкоємці Стародавньої Русі, вважає Путін. Після навали Батия східні руські землі потрапили під ординську залежність, а західні увійшли до складу Великого Князівства Литовського. «Заколот Мазепи підтримала лише невелика частина козаків. Усі ці землі тоді називалися Малою Руссю, а слово «Україна» використовували винятково в значенні «окраїна», — запевняє аґресор.
Історична частина статті закінчується висновком про те, що «сучасна Україна — цілком і повністю дітище радянської епохи». За словами Путіна, «більшовики ставилися до російського народу як до невичерпного матеріалу для соціальних експериментів» і тому «довільно нарізали кордони, роздавали щедрі територіальні «подарунки». «Очевидно одне: Росія фактично була пограбована», — резюмує він.
Після подій 2014 року, які російський лідер називає державним переворотом в Україні «проєкт «анти-Росія» відкинули мільйони жителів України. «Кримці і севастопольці зробили свій історичний вибір. А люди на південному сході мирно намагалися відстояти свою позицію. Але їх усіх, у т. ч. дітей, записали в сепаратисти та терористи», — вважає російський лілер.
Мінські угоди він назвав спробою «зупинити братовбивчу війну в Україні» і дорікнув Києву, що там офіційно запевняють у прихильності мінським домовленостям, і водночас кажуть про їхню «неприйнятність».
У заключній частині Путін написав, що справжня суверенність України можлива саме в партнерстві з РФ. «Разом ми завжди були і будемо багаторазово сильніші та успішніші. Адже ми — один народ», — констатував він.
Одним із перших на цю статтю відреагував Олександр Ткаченко, міністр культури й інформаційної політики України. «Путін написав украй об’ємну та патетичну статтю про нібито «єдність» росіян і українців. Ба більше, він вирішив перейти на українську, щоб розповісти українцям своє трактування історії… Переписувати історію почали ще російські царі, коли присвоїли назву «Русь» своїй Московії», — зазначив він.
Пізніше Володимир Зеленський на форумі «Україна-30» заявив, що йому приємно, що Путін «знає українську мову». «Якщо президент РФ почав писати українською, отже, ми працюємо в правильному напрямку», — спробував пожартувати він і зізнався, що статтю не читав, але хотів би «деякі моменти» обговорити особисто з Путіним. «Я міг би надати російському президенту багатий матеріал, який міг би стати в нагоді і для наступної статті», — запевнив президент України. На його думку, слова про братерський народ не відповідають дійсності. «Не по-братськи так поступати, — заявив він, вочевидь маючи на увазі російсько-українську війну. — Це схоже більше на Каїна і Авеля».
Коментуючи реакцію українського лідера на цю статтю, Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, заявив, що публікація показала настрій Путіна на можливе смислове наповнення російсько-українських контактів.
Він заявив, що перемовини про двосторонню зустріч із президентом України не ведуть, але Путін готовий до діалогу. Речник зазначив, що президент РФ не раз казав, що готовий до зустрічі зі Зеленським.
А сам Путін у відповідь на пропозицію свого українського колеги за посадою обговорити статтю про стосунки росіян та українців порадив її спершу прочитати. «Якщо є бажання подискутувати, гадаю, що їм потрібно взяти павзу, уважно прочитати спершу цю статтю, проаналізувати, підняти документи, гадаю, що вони так зроблять і знайдуть, про що поговорити. Коли я кажу «вони», то маю на увазі політичне керівництво сьогоднішньої України», — зазначив володар Кремля і додав, що «сперечатися з цією статтею достатньо складно» і назвав свій текст «чесним», адже в основі — історичні документи, які в архівах лежать.
Як повідомляв «Міст», Путін позбувся політичних конкурентів.

Євген Клен

Коментарі експертів:
Віталій Портников, оглядач «Радіо Свобода»:
— Путін, здається, знаходить справжнє задоволення від своєї ролі головного історичного авторитету. Він не просто опублікував статтю про єдність росіян, українців і білорусів. Він ще й дав докладне інтерв’ю, в якому пояснив, навіщо цю статтю писав. Та в цій путінській позиції є очевидні логічні нестиковки, які автор статті повинен для початку пояснити хоча б самому собі. І ці неузгодженості — не лише в історичному матеріалі. Вони передусім — у сучасності. Путін продовжує звично стверджувати, що росіяни, українці та білоруси — один народ. Але водночас каже, що Росія визнала «геополітичні реалії», що склалися, тобто територіальну цілісність держав, які з’явилися на мапі світу після безславного краху «імперії зла». А якщо визнала, то навіщо потрібно було анексувати Крим, який сама ж Росія вважала українською територією? На це запитання Путін та інші учасники кримської авантюри зазвичай відповідають, що кримці самі зробили свій вибір, що в Криму та Севастополі живуть російські люди, які завжди хотіли бути разом із Росією. А як же тоді стаття Путіна, яка стверджує, що росіяни й українці — один народ, який завжди хотів роз’єднати «підлий Захід», що вся територія України — це історична Росія? Якщо і в Херсоні, і в Миколаєві, і в Севастополі, і в Керчі, і в Анапі живуть одні й ті ж «російські люди», то від кого хотіли відокремитися кримці і до кого приєднатися? Якщо Україна — ще одна «російська держава», така ж, як Росія, то яка різниця, в якій із двох однакових держав є «сакральний півострів»? Тим більше, що князь Володимир, який нібито хрестився в сакральному Херсонесі, княжив у не менш сакральному Києві? Чи Київ вже не «мати міст руських»? Гадаю, проблема в тому, що Путін каже неправду сам собі. Адже якби справді вважав українців одним народом із росіянами, то не відбирав би Крим, не послав би своїх військових на війну на Донбасі, не провокував би нестабільність, не погрожував би відмовою від транзиту газу.

Наталія Балюк, головна редакторка газети «Високий Замок»:
— Величезна пропаґандистська стаття Путіна про «історичну єдність українців і росіян» і що «українці і росіяни — один народ» — це не просто черговий виток гібридної війни проти України, чергова атака чи спецоперація на інформаційному фронті. Це очевидна підготовка ґрунту до чергової військової аґресії. У такий спосіб Путін намагається наперед виправдати свої подальші войовничі кроки. Він готує російський і український народи, а також світову громадськість до того, що Україна — це «російська історична територія», тому, мовляв, якщо російські війська підуть відвойовувати ці землі, то нічого погано не робитимуть: РФ має на це історичне право, бо забирає не чуже, а своє. І ніякої України як самостійної держави й окремого українського народу, на думку Путіна, ніколи не було. Це також чіткий сигнал Заходу: згідно з логікою путінської статті, стосунки з Україною — це внутрішня справа Росії. Цією арґументацією володар Кремля виправдовує й анексію Криму. Він дає зрозуміти Заходу, що вас чіпати не будемо, але і ви нам не заважайте. І Захід, особливо Німеччина та Франція, на жаль, готові у це повірити. Їх життя нічого не вчить.
Але головний адресат цього опусу — внутрішній споживач, бо попри шалену пропаґанду далеко не всі росіяни схвалять чергову анексію української території чи тим паче відкриту військову аґресію проти України. Тому росіянам треба наперед вкласти у голови, що це ніяка не війна, а відновлення історичної справедливості. Це посил і російським військовим, які повинні свято вірити, що вони — не аґресори, а захисники інтересів своєї великої країни. Ба більше! Автор статті вигадав новий термін — «анти-Росія». Він вважає, що сучасна українська держава будується як «антиросійський проєкт». А оскільки Україна апріорі вороже налаштована до РФ, то за логікою Путіна, якщо Росія піде на Україну війною, то це ніяка не аґресія, а превентивний захист. Назвавши Україну «анти-Росією», Путін, по суті, оголосив Україну офіційним ворогом.
Чому ця стаття з’явилася саме зараз? Бо будівництво «Північного потоку-2» (ПП2) — на фінальній стадії. Америка, схоже, остаточно змирилася з газогоном і вирішила, що через це не буде сваритися з Німеччиною. Коли ж ПП2 запрацює, Росію вже ніщо не стримуватиме від прямої аґресії. Вона навіть зможе бомбити територію України. Раніше це могло зупинити транзит російського газу територією України до Європи, тепер — уже ні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply