Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Путін вербував ОДКБ на війну з Україною

Автор:

|

Травень 18, 2022

|

Рубрика:

Путін вербував ОДКБ на війну з Україною
Учасники ОДКБ воювати з Україною не хочуть

У понеділок 16 травня Путін зібрав у Москві керівників країн «Організації договору про колективну безпеку» (ОДКБ) — російського ерзац-аналогу НАТО. До об’єднання входять РФ, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан.
«Свідченням зрілості нашої організації, її реальної здатності адекватно протистояти гострим викликам і загрозам стало успішне проведення ОДКБ миротворчої операції у січні ц. р. в Казахстані», — заявив володар Кремля. Він зазначив, що розширення НАТО — проблема, яку «створюють абсолютно штучно, позаяк це робиться на користь США», а НАТО використовують як «інструмент зовнішньої політики по суті однієї країни». «Це все посилює і так непросту міжнародну ситуацію в галузі безпеки, — заявив він. — Крім цієї розширеної політики, Північноатлантичний альянс ще й виходить за межі свого географічного призначення, намагається все активніше і активніше долучатися до міжнародних питань і контролювати міжнародну ситуацію з точки зору безпеки та впливати на них, і не найкращим чином, в інших реґіонах світу».
Своєю чергою, Олександр Лукашенко, нелегітимний президент Білорусі, закликав країни, що входять до ОДКБ, гуртуватися. «Без якнайшвидшого згуртування ОДКБ нас завтра може й не бути. А якби ми одразу виступили єдиним фронтом, не було б і цих пекельних санкцій», — заявив він і додав, що для зміцнення ОДКБ треба посилити політичну взаємодію, а позиції країн-учасниць мають бути єдиними. Також Лукашенко запропонував країнам ОДКБ використати досвід Китаю у сфері забезпечення інформаційної безпеки та відімкнути зовнішній Інтернет, а замість нього зробити свій, де буде лише «правильна» інформація. Крім того, білоруський диктатор заявив, що РФ не повинна боротися зі спробою розширення НАТО наодинці, закликавши інших учасників ОДКБ зайняти активну позицію.
Та ці учасники лише кивали головами. Адже навіщо їм це? Санкції застосували ж проти РФ і Білорусі. Тому вирішили налагоджувати стосунки з НАТО. «Усвідомлюючи свою відповідальність за забезпечення міцного миру в євразійському реґіоні, наголошуємо на важливості зниження напруженості на континенті та підтверджуємо готовність налагоджувати практичну взаємодію з Організацією Північноатлантичного договору», — йдеться у тексті документа. Учасники саміту також «рішуче засудили будь-які спроби фальшування історичних подій», пов’язаних із внеском у протидію нацистській аґресії. «Спільними зусиллями продовжуватимемо протидіяти будь-яким спробам героїзації нацизму та поширення неонацизму, а також расизму та ксенофобії», — заявили лідери країн ОДКБ.
Відтак Путіну не вдалося досягти справжньої мети саміту — залучити до війни в Україні інші країни. Тож він зміг лише оголосити, що восени ц. р. проведуть серію військових навчань ОДКБ і надалі їхня кількість зростатиме.
Як повідомляв «Міст», у Москві вигадали терористів, аби приборкати Казахстан.

Євген Клен

До слова
Рада Організації Об’єднаних Націй із прав людини, з якої витурили РФ, а замість неї прийняли Чехію, провела голосування за початок розслідування злочинів російсько-терористичних військ на звільнених територіях України. «За» проголосували 33 країни, «проти» виступили Китай та Еритрея.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply