Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Путін хоче забрати всіх співвітчизників до раю

Автор:

|

Жовтень 24, 2018

|

Рубрика:

Путін хоче забрати всіх співвітчизників до раю

Хрущов, Горбачов, Путін

Володар Кремля вкотре продемонстрував, що він — одночасно цинічний хижак і хвалько.

«А вони просто здохнуть»
Путін хоч і запевнив минулого тижня під час засідання міжнародного клубу «Валдай», що Російська Федерація (РФ), за його словами, «ніколи не стане ініціатором військових дій, в т. ч. зі застосуванням ядерної зброї», водночас, вдався до погрози: «Аґресор повинен знати, що відплата неминуча, що він буде знищений. А ми — жертва аґресії. Ми як мученики потрапимо до раю. А вони просто здохнуть. Тому що вони навіть покаятися не встигнуть».
Російський лідер також стверджував під час засідання міжнародного клубу «Валдай»: «Ми взагалі нічого не боїмося. Країна з такою територією, з такою системою оборони, з таким населенням, готовим відстоювати свою незалежність, свій суверенітет. Далеко не скрізь, не у всіх країнах така схильність громадян віддати своє життя за батьківщину».
Але все це пролунало на тлі цілковитої брехні Путіна, яку мусимо цитувати: «Ми нікуди не збираємося, у нас величезна територія, нам нічого не потрібно ні в кого. Але, природно, ми дорожимо своїм суверенітетом, незалежністю. Так було завжди, в усі часи історії нашої держави. Це в крові нашого народу».
Президент РФ також твердив: «Нагнітання обстановки, істерики — це не наша методика, як у нас іноді люблять казати. Й узагалі, поставити весь світ на грань якогось всеосяжного, з важко прогнозованим результатом кризи — це безвідповідальна політика. Ми ніколи таку політику не проводили і проводити не будемо. Такий жарт є старий, із бородою. Може, хтось не знає — буде цікаво. Звучить він так: «Запитання: «Як ви розслабляєтеся?» Відповідь: «Я не напружуюся». Те саме стосується напруги в міжнародних справах. Ми не напружуємо нікого, ми не створюємо жодних проблем».
А 22 жовтня Дмитро Пєсков, спікер Кремля, запевнив, що слова Путіна про потрапляння росіян до раю після можливого ядерного удару були алегорією. Дослівно ж він стверджував: «Якщо на нас нападуть, то ось тоді всі потраплять — хто в пекло, хто в рай тощо. Ось що було головне, тут важливо це зрозуміти, решта — це все алегорія».

«Формула джихадистів»
Однак як алегорію сприйняли заявлене Путіним далеко не всі. Приміром, Григорій Явлінський, російський опозиціонер, лідер партії «Яблуко», й екс-кандидат у президенти РФ, зауважив: «Третю частину бюджету країни витрачають на механізми
«Ми потрапимо в рай, а вони здохнуть — це ж формула джихадистів. Це ж така догма — що швидше ми потрапимо в рай, то краще. Тим паче, у нього є всі можливості відправити нас у рай в один момент. Третину бюджету РФ витрачають саме на механізми пересування до раю».
А от Олів’є Ведрін, французький політолог і журналіст, дійшов такого висновку: «Це початок кінця для путінського режиму. Безліч друзів Путіна — дуже багаті люди, що мають мільярди доларів та євро. Хіба вони хочуть ядерної війни?! Хіба їм є діло до пекла та раю?! Це дуже по-дурному! Те, що сказав Путін, не є аргументом. Ця риторика нагадує іранську диктатуру, ісламістсько-терористичний уряд».
«Олігархи вважатимуть цей режим несповна розуму. Гадаю, вони налякані. Угода багатіїв із владою має приблизно такий вигляд — поки у нас наші гроші, робіть, що хочете. Однак побачивши, яким шляхом іде Путін, вони спробують його змістити. Для втілення своєї мети зі зміщення Путіна російські олігархи можуть використати протести щодо пенсійної реформи в Росії, а також проблему зі сміттям навколо Москви. Російські багатії хочуть покінчити з проблемами у відносинах з Заходом. І наступник Путіна муситиме шукати миру зі Заходом», — додав політолог.
Водночас, п. Ведрін запевнив: «Боятися заяв Путіна не варто, бо ядерна війна означатиме кінець режиму Путіна, олігархів, усього. Саме тому ці заяви настільки сміховинні. Ми маємо сприймати це з гумором».

«Запах ладану затуманив»
Своєю чергою, французьке видання Mediapart констатувало з приводу такої заяви Путіна: «Релігійна й апокаліптична риторика, генетичне визначення народів, туга по втраті расової ідентичності, мілітаризм, сцієнтистське марення — хто б міг подумати кілька років тому, що глава величезної сучасної держави буде вести такі розмови через 30 років після закінчення «холодної війни»? І що вони стануть відображенням настільки ж маячних промов, вимовлених по той бік Атлантики. Вже незрозуміло, хто саме — Трамп або Путін — першим відкрив скриньку Пандори. Але її вже точно відчинили».
На думку автора статті в Mediapart, варто особливо виділити релігійні акценти, адже Путін користується православ’ям, аби спробувати заповнити ідеологічну порожнечу своєї влади й узаконити неймовірні соціальні та культурні регресії, яким він піддає свою країну. «Але цього разу, судячи з усього, запах ладану остаточно затуманив його розум, і він сам почав вірити в те, що розповідає. До того ж, посилання на рай для мучеників куди дужче нагадує ісламістський обскурантизм його протеже Кадирова, ніж християнство», — резюмував автор статті у французькому виданні.
«Економіка РФ переживає застій, соціальна нерівність і невдоволення посилюються, корупція процвітає та завдає непоправної шкоди можливості реформ, божевільна влада не бачить іншого виходу, крім як пускатися в зовнішні авантюри. Зараз ці вихваляння — лише словесні й уявні. Але до яких пір вони залишаться такими?», — задається запитанням автор публікації.

«Думає про смерть»
А ось російський політолог Станіслав Бєлковський вважає, що слова Путіна про ймовірний ядерний удар і потрапляння росіян до раю свідчать, що він думає про смерть: «Усі ці згадки про рай — невипадкові. З одного боку, це колосальна самотність. З іншого боку, мабуть, Володимир Володимирович у якийсь момент став по-справжньому замислюватися про смерть. І якщо він недостатньо твердий у вірі, то це для нього — болісне переживання.
Політолог наголосив, що російському президенту — «не 47 років, як йому було в момент воцаріння у Кремлі, а вже 66». «За теперішніх часів це — небагато, але 19 літ його минули в боротьбі з неможливістю жити по-людськи. Життя минуло, наче й не жив, як казав герой чеховського «Вишневого саду», лакей Фірс. Усі його соратники і друзі пожили, а він — ні», — констатує п. Бєлковський.
Політолог також вважає, що Путін усе більше повертається до думки «Мене не буде. То що ж буде?». «Звідси і заява, що якщо не буде Росії, то не потрібен і весь світ, не потрібна планета Земля, що в перекладі з путінської на будь-яку іншу мову означає, що якщо не буде мене, Путіна, то мені байдуже, що буде після мене. Звідси, власне, і весь цей рай», — підсумував експерт.

«Класичний жарт»
Натомість колишній депутат Держдуми (нижньої палати парламенту) РФ Ілля Пономарьов вважає, що заява Путіна під час виступу на форумі «Валдай» у Сочі про можливу ядерну війну розрахований на західну аудиторію. «Узагалі слова про рай — класичний жарт Путіна для західної аудиторії. У Кремлі болісно ставляться до ситуації, пов’язаної з наданням автокефалії Православній церкві в Україні. Заява Путіна про рай свідчить про те, що автокефалія Церкви в Україні — чи не основна тема обговорень у Кремлі. Там дуже болісно відреагували на заборони, пов’язані з Афоном. Половина оточення Путіна — представники релігійної секти, які вклоняються одній із неканонічних ікон на Афоні. До цієї секти зараз належить усе керівництво Петербурга. Тобто для них це серйозна проблема», — пояснив він.

«Є ще порох у порохівницях»?
А російський публіцист Юлія Латиніна констатувала: «Заяву президента РФ під час виступу на форумі «Валдай» у Сочі про можливість ядерної війни не сприйняли у світі достатньо серйозно. Коли таку заяву робить якийсь аятола Хаменеї, весь світ тремтить. А в цьому випадку світ трішки всміхається. Зрозуміло, чому роблять таку заяву — бо рейтинг падає».
«Путіну терміново треба дати відчути Заходу, що, от, хлопці, є ще порох у порохівницях, тремтіть. А останній аргумент, який є у Володимира Володимировича, — це якраз застосування ядерної зброї. Природно, що у багатьох у глибині душі виникає запитання: «А може, наша ядерна зброя — така ж сама, як Солсберецький собор? Може, вона не дуже-то й літає? — підкреслила публіцист і додала: Розрахунок Путіна полягає в тому, що ніхто не хоче перевіряти, чи злетять російські ядерні ракети. Якщо є хоча б один відсоток імовірності того, що воно літає, і того, що там справа в командуванні йде краще, ніж із тими «орлами», котрі керували російським Іл-20, то ціна питання занадто висока».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply