Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Путін хоче податися шляхом нацистських злочинців

Автор:

|

Грудень 29, 2022

|

Рубрика:

Путін хоче податися шляхом нацистських злочинців
Від Путіна всі відвертаються

Попри всі зусилля, перемогти українців на війні росіянам не вдасться.

Не всі прогнози справдилися
Довірені особи Путіна попереджали його про катастрофічні наслідки для економіки Російської Федерації (РФ) у разі повномасштабного вторгнення в Україну. За даними Financial Times, за місяць до повномасштабного вторгнення у лютому ц. р., резиденцію диктатора під Москвою відвідали Герман Греф, виконавчий директор «Сбербанку», й Ельвіра Набіулліна, голова Центрального банку. Обох вважають технократами у команді володаря Кремля, які зазвичай висловлюють свою думку.
Греф виступив із 39-сторінковою презентацією, в якій попереджав про катастрофічні наслідки, якщо напруженість навколо України, яка вже тоді досягла апогею, загостриться ще дужче. Зокрема, фінансисти вважали, що жорсткі санкції викличуть паніку на фінансових ринках і можуть відкинути російську економіку на десятиліття назад.
Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) РФ за два роки оцінили у 30 %, а інфляція могла змусити Центробанк підняти кредитну ставку до 35%, скоротивши реальні прибутки на 20 %. Також Путіну заявили, що якість життя росіян відставатиме навіть від країн, що розвиваються, позаяк обмеження на імпорт змусять країну буквально боротися за предмети першої необхідності — ліки та продукти харчування.
Коли про можливі наслідки розповідав Греф, Путін його зупинив і запитав, що Росія має зробити, щоб уникнути найгірших санкцій. Фінансист не ризикнув сказати, що країні загрожує геополітична катастрофа.
Гості покинули зустріч, так і не дізнавшись, що саме планує Путін і чи врахує їхні попередження. «Вони були достатньо хоробрими, щоб попросити про цю зустріч, але донести правдиві повідомлення не змогли», — зазначило одне з джерел видання.
Але коли західні країни відлучили РФ від глобальних фінансових ринків і ланцюжків постачання, технократи прийшли на допомогу Кремлю, застосувавши навички управління економікою, щоб розрядити кризу. І досягли того, що навіть їхні власні апокаліптичні прогнози не справдилися. Замість того, щоб порвати з Путіним, технократи закріпили за собою роль його помічників. У результаті російська економіка уникла найдраматичніших прогнозів західних економістів про вплив санкцій, а удар по російському ВВП цього року, ймовірно, становитиме близько 3,5-5,5 %.

Ставка на Кадирова
Тож вислухавши своїх радників, Путін вирішив напасти на Україну. І насамперед дав завдання Рамзану Кадирову, своїй маріонетці в Чечні, вбити Володимира Зеленського та зайняти урядові квартали Києва. Про це пише The Wall Street Journal. Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, заявив журналістам, що знищення президента України стало б «своєрідним бонусом, який призначили Кадирову».
Українська розвідка дізналася, що за три тижні до повномасштабного вторгнення Путін викликав Кадирова до Москви для «вироблення стратегії». І 25 лютого кадировці зайшли до України трьома колонами бронетехніки.
Розвідники перехопили відеозапис, на якому окупант на високій посаді повідомляє лідерові Чечні, що «час — рівно 00:00, ми починаємо рух — більше 1,5 тис. людей особового складу, найкращі спецпідрозділи, найкращі бійці».
Першу з трьох груп кадировців майже повністю знищили на підступах до Києва. Дві інші були змушені перегрупуватися та припинити наступ, так і не дійшовши до української столиці. Після поразки своїх бійців Кадиров доручив розпочати приховану мобілізацію. Чеченські чиновники та релігійні діячі в громадських місцях (спортивних залах та ігрових клубах) пропонували до 300 тис. RUB на місяць за участь у війні. Місцеві жителі та правозахисники повідомили, що вербували «найуразливіших» — чоловіків із боргами, судимостями та тих, кого вважали геями та погрожували їм ув’язненням.
Згодом кадировські бойовики взяли на себе роль так званих загороджувальних загонів, аби завадити регулярним військам РФ утікати з фронту. Кадировців відправляли до захоплених міст і сіл України, де вони влаштовували допити, жорстоко катували місцевих і намагалися виявити партизанів.
У статті також описані стосунки Кадирова з Путіним. Відомо, що президент РФ упродовж десятиліть витрачав величезний російський бюджет на підтримку лідера Чечні та зміцнення його впливу в реґіоні. Анонімний ексчиновник Кремля розповів журналістам, що Путін спілкується з Кадировим особисто, а не через помічників, як це зазвичай відбувається з іншими російськими губернаторами.

Чорна діра мобілізації
Але жодних кадировців не вистачить для такої великої війни. Тож довелося оголошувати мобілізацію. Та «математика» першої хвилі мобілізації в РФ жодним чином не збігається з бажаннями кремлівського карлика підготувати нову щонайменшу 200-тисячну групу військ для нового масштабного наступу, зокрема, й на Київ, чого не виключає й вище військове та політичне керівництво України.
Ще наприкінці жовтня ц. р. Міністерство оборони РФ відрапортувало, що протягом першої хвилі мобілізації (насправді це була загальна мобілізація. — Ред.) рекрутували 300 тис. осіб. На початку грудня Путін заявив, що 150 тис. із цих 300 тис. уже на фронті. Тому не зовсім зрозуміло, яку кількість солдатів готують для повторного наступу на Київ.
Військовий експерт Олег Жданов, вважає, що або володар Кремля не володіє інформацією, або генерали йому брешуть. За його словами, якщо 150 тис. вже на фронті, то у них залишилося десь 90-100 тис. на навчаннях. «Мобілізація була оголошена 22 вересня. Тобто вже майже три місяці триває мобілізація. Це все, що вони змогли зібрати. До речі, немає жодної інформації щодо призову. Від 1 до 30 листопада був черговий призов на строкову військову службу. І тим, хто мали звільнитися, звільнятися заборонили. Ці 120 тис. також хотіли використати для підготовки війська для вторгнення. Але це якось треба оформити: або продовжити їм термін служби, або демобілізувати й одразу ж мобілізувати. Хоча в Росії правова процедура — це найостанніше, про що вони будуть думати», — зазначив фахівець.
Тому, за його словами, постає питання, яку армію хочуть виставити на кінець січня 2023-го? Путін ще у вересні ставив завдання розгорнути спершу 500 тис. солдатів, а потім до травня 2023 року — 1,2 млн. «Якщо вони починають другу хвилю мобілізації, то за скільки місяців? Адже лише місяць треба, щоб тільки зібрати цю хвилю. І ще два-три місяці на її підготовку. Тоді побачимо її не раніше березня 2023-го в більш-менш придатному стані для ведення бойових дій. Але треба пам’ятати, що кожна наступна хвиля буде гіршою за якістю за першу. Бо перша завжди знімає «вершки» тих, хто має досвід служби в армії. Щодо тих, хто має можливу участь у бойових діях, це вже навряд чи, бо їх вигребли прихованою мобілізацією, яку розпочали ще в березні. Тому будуть люди, які служили 20-30 років тому, або не служили взагалі», — прогнозує експерт.
Зараз, за даними Генерального штабу Збройних сил України, ворог шукає додаткові джерела відновлення особового складу. Зокрема, дозволили служити особам із подвійним громадянством. Тобто Кремль може мобілізувати близько 6 млн трудових міґрантів, які наразі перебувають на території РФ.
За словами п. Жданова, це було б добре. Адже Москва вже дуже сильно похитнула економічну складову своєї країни тим, що мобілізувала найбільш дисциплінованих і законослухняних громадян. Це ті, хто отримали повістки й добросовісно прийшов до військкоматів. «А потім почалися клопоти. В деяких реґіонах місцевий транспорт не зміг вийти на маршрути, бо водіїв забрали. Військкомати огульно загрібають, кого можуть. Якщо заберуть ще й трудових міґрантів, економіка зупиниться. А Москва загрузне у смітті, бо там жодного місцевого двірника немає, місто від сміття та бруду метуть гастарбайтери. Це буде постріл собі в ногу», — вважає він.

План утечі
Зараз Путін уже усвідомлює, що програє, хоч іще недавно погрожував світові ядерною зброєю. Тому він має готовий план втечі до Південної Америки. Про це розповів Аббас Галлямов, колишній радник диктатора. Кремль уже розпочав підготовку до евакуації російського президента. За словами політолога, Путін шукатиме притулок у Венесуелі або Арґентині. Не дарма ж Альберто Фернандес, президент Арґентини, після перемоги їхньої національної збірної на чемпіонаті світу футболу в Катарі, дякував Путіну за привітання з перемогою.
Цей обмін «люб’язностями» прокоментував Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. «На жаль, в Латинській Америці є дуже мало країн, які чесно і відверто стали на бік України у цій війні, і на захист загалом міжнародного права у цій війні», — заявив він і додав, що безумовно потрібно працювати ще більше і з країнами Латинської Америки, Африки, Азії й усього світу.
Підготовку до відправлення Путіна у вигнання Кремль почав ще навесні. «Операція отримала кодову назву «Ноїв ковчег», — поділився п. Галлямов. — Вивезти Путіна з РФ планують у випадку, якщо йому стане «зовсім незручно» залишатися в країні, тобто якщо програє війну в Україні та втратить вплив у Кремлі. Початковий план полягав у втечі до Китаю, але від нього відмовилися, коли стало зрозуміло, що співпраця Москви з Пекіном не настільки тісна, як передбачалося».
Свою чергою, тісні стосунки з Ніколасом Мадуро, нелегітимний президентом Венесуели, має олігарх Ігор Сєчін. Саме він відповідає за реалізацію плану евакуації Путіна до цієї країни, для чого вже придбав нерухомість на острові Маргарита.
Як повідомляв «Міст», програш Путіна дає надію на волю багатьом народам.

Євген Клен

About Author

Meest-Online