Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Pussy Riot позивається з РФ

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Pussy Riot позивається з РФ

Катерина Самуцевич, учасниця панк-групи Pussy Riot, скерувала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позов до російської влади. Катерина Самуцевич звинувачує керівництво РФ у застосуванні тортур. Вона також поскаржилася на незаконне карне переслідування та необґрунтований арешт.

Попередній лист уже надіслано на адресу ЄСПЛ. «Розгляди тривали весь день, а суд оголошував перерву максимум на 30 хвилин. Заявниця впродовж усього часу була позбавлена можливості приймати їжу, пити воду, повноцінно спати. Щоби її доставили до Хамовницького суду, Катерині доводилося вставати о 5-6-й ранку», — сказано в документі. Ірина Хрунова, автор листа й адвокат п. Самуцевич, звинувачує російську владу в порушенні права своєї підзахисної на висловлення приватної думки. Навіть умовне покарання є неприйнятним, коли йдеться про громадянську позицію, вважає правник.
За правилами ЄСПЛ, подання позову починається з так званих попередніх листів. Після їх розгляду заявників запрошують подати офіційну скаргу. Зазначається, що засуджені Марія Альохіна та Надія Толоконникова також мають намір шукати правди в Страсбурзькому суді. Нагадаємо, що 10 жовтня Московський міський суд замінив термін покарання учасниці панк-групи Pussy Riot Катерині Самуцевич за хуліганство з мотивів релігійної ворожнечі в храмі Христа Спасителя на умовний і ухвалив рішення звільнити її з-під варти в залі суду. Водночас, чинним залишився вирок щодо двох інших учасниць Pussy Riot у вигляді двох років позбавлення волі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply