Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Пригожин витрачає на фінансування «Ваґнера» більше 100 млн USD на місяць

Автор:

|

Січень 04, 2023

|

Рубрика:

Пригожин витрачає на фінансування «Ваґнера» більше 100 млн USD на місяць
Євген Пригожин має армію, що здатна конкурувати зі Збройними силами РФ

Кремль отримує зброю від маргінальних режимів, але воювати нею охочих мало.

Хапання за соломинку
Російська приватна військова компанія (ПВК) «Ваґнер» отримала партію зброї з Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), що є ознакою розширення її ролі в російсько-українській війні. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters із посиланням на представника Білого дому.
За його словами, Пхеньян відвантажив ракети, які оплатила саме ПВК. Та за оцінкою американської розвідки, кількість матеріалів, переданих КНДР, не змінить динаміку бойових дій в Україні. «Але ми занепокоєні тим, що Північна Корея планує доправити ще більше військової техніки для «Ваґнера», — заявив офіційний представник американської влади.
Він вважає, що постачання зброї Пхеньяном є прямим порушенням резолюцій Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН). А проти російської ПВК та її групи підтримки в країнах по всьому світу незабаром запровадять додаткові санкції. Російський бізнесмен Євген Пригожин зараз витрачає на фінансування операцій «Ваґнера» в Україні більше 100 млн USD на місяць, але має проблеми з вербуванням росіян для участі в російсько-українській війні.
За оцінками американської розвідки, ця ПВК зараз налічує в Україні 50 тис. бойовиків, у т. ч. контрактників і в’язнів, завербованих у російських колоніях. Раніше бійці «Ваґнера», укомплектовані ветеранами російських збройних сил, воювали в Лівії, Сирії, Центральноафриканській Республіці та Малі.
Джеймс Клеверні, міністр закордонних справ Великої Британії, вважає, що звернення Путіна по допомогу до КНДР свідчить про відчай та ізоляцію Російської Федерації (РФ). «Ми будемо працювати з нашими партнерами, щоб Північна Корея заплатила високу ціну за підтримку незаконної війни Росії в Україні», — пообіцяв він.
Натомість Міністерство закордонних справ КНДР спростувало повідомлення про продаж РФ боєприпасів. У відомстві заявили, що між двома країнами «ніколи не відбувалося жодних збройових операцій». «Неправдиве повідомлення японських засобів масової інформації про те, що КНДР постачала зброю Росії, є найабсурднішою вигадкою, яка не варта жодних коментарів або інтерпретацій», — заявив представник міністерства.
Водночас в американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Пригожин намагається збільшити роль своєї компанії в російських військових операціях в Україні, щоб утвердитися як центральна постать російської ультранаціоналістичної спільноти, яка підтримує війну.
Аналітики вважають, що задля посилення свого впливу засновник ПВК, імовірно, намагається використати свої паралельні військові структури для забезпечення російських військових можливостями, яких їм дуже бракує.
«Повідомлення про постачання Пхеньяном зброї російським військовим через «Ваґнера» можуть свідчити про те, що Пригожин намагається використати свою ПВК для постачання іноземної зброї, яку Міністерству оборони РФ було б складніше закупати офіційно. Пригожин також, імовірно, виділяє значну кількість особового складу та ресурсів для операцій «Ваґнера» у районі Бахмуту Донецькій області в надії забезпечити російським військовим оперативний успіх, якого їм не вдалося досягти, а також на ширшому театрі бойових дій в Україні», — йдеться у звіті ISW.
За оцінками фахівців, Пригожин, імовірно, має політичні амбіції та прагне скористатися потребою Кремля в більш боєздатних силах для накопичення впливу на ультранаціоналістичний електорат, який він сподівається використати в майбутньому.

Як утекти від війни?
Натомість самі солдати, для яких закуповують у т. ч. корейську зброю, не мають наміру нею скористатися.
Так, категорично відмовився воювати в Україні розвідувальний батальйон 127-ї бригади з тимчасово окупованого Криму. Командир частини оголосив командиру батальйону сувору догану. «Відмовилися, бо дуже великі втрати. Вони не хочуть даремно вмирати», — пояснив один із рідних військового, який підписав рапорт про відмову.
А в Підмосков’ї затримали вісьмох мобілізованих росіян, які втекли зі зброєю з Луганської області. Чоловіки віком від 20 до 44 років з’явилися у поліцію з автоматами та кулеметами, заявивши, що хочуть здати зброю. Пізніше з’ясувалося, що майже всі, хто приїхав у відділок, були мобілізовані у Калінінградській області і після навчання переправлені під Луганськ. На місце викликали військових слідчих, які відправили мобілізованих в одну з військових частин Підмосков’я. Там вони чекатимуть на результати розслідування.
Крім цього, російських військових залякують військовим трибуналом, аби вони не здавались у в полон Збройним силам України (ЗСУ). Про це повідомила Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України. Вона зазначила, що українська сторона зробила все можливе, щоб росіяни, яких кидають на війну проти України, отримали інформацію про можливість здатися й урятувати власне життя.
Урядовиця запевнила, що українська сторона робить все можливе, щоб росіяни добровільно здавались в полон, а не потрапляли в бойове зіткнення зі ЗСУ. «Для них це єдиний спосіб врятувати їхні життя, — наголосила вона. — Натомість російська держава, російська диктатура, для якої людина — раб і ніщо, роблять усе, щоб вони боялися це робити. А тих, хто залишає поле бою, знову повертають туди ж, тобто вони навіть не мають шансу здатися».
Крім цього, українська сторона має інформацію, що деякі росіяни намагаються отримати поранення, щоб не продовжувати воювати. «Саме тому там і застосовуються нерегулярні збройні формування», — поділилася п. Маляр.
Українська розвідка також перехопила телефонну розмову російського загарбника, у якій той обговорює з дружиною варіант повернення до РФ через суд і розповідає про невдалу спробу скалічити себе. «Сьогодні я собі руку ламав уночі. Двічі обухом сокири по ній вдарив», — розповів росіянин своїй дружині та пожалівся, що спроба вийшла невдалою — отримав лише сильний забій.

Печерна медицина і тактика
Заступниця міністра поінформувала, що у окупантів зараз погана ситуація з лікуванням поранених, оскільки їх дуже багато, саме тому там така висока смертність. Росіяни мають значні втрати на війні, чимало з їхніх поранених помирають, так і не дочекавшись на першочергову медичну допомогу. За її даними, на тимчасово окупованій території України в загарбників бракує медиків, у них немає необхідного обладнання та медикаментів.
Крім того, окупанти замикають на металеві ґрати приміщення, де перебувають навіть легкопоранені загарбники. Таким чином ворог хоче уникнути дезертирства. «Медичні заклади на тимчасово окупованій території України перевантажені та не в змозі впоратись із величезною кількістю поранених військовослужбовців російських окупаційних військ», — пояснила п. Маляр.
У зв’язку з великими втратами на посади тактичної ланки стали призначати рекрутованих зі запасу офіцерів, зокрема, пенсійного віку. «Відсутність у них бойового досвіду та некомпетентність викликають недовіру особового складу і побоювання, що їхнє командування призведе до ще більших втрат», — додала урядовиця.
А ще в лавах інтервентів процвітає масове пияцтво. Їхнє командування намагається боротися з ним за допомогою розстрілів на місці. Зокрема, у російських військовослужбовців стріляють за алкогольне сп’яніння чи запах перегару. Цю інформацію перехопило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
У наданому розвідкою аудіозаписі можна почути, як військовий РФ скаржиться дружині, що тепер за пияцтво з’явився внутрішній наказ розстрілювати на місці, тоді як раніше «лише стріляли в ноги».
Окупант розповів, що вночі на посту в нього стріляв один із російських військових. «Прийшов і вистрелив, хотів перевірити автомат, працює чи ні. Добре, що куля вище пройшла. Так я одразу його і здав, мало того, що п’яний ще й під чимось», — повідав він. За словами загарбника, після цієї ситуації й запровадили оновлені правила, щоб відтепер не по ногах стріляти, а одразу на ураження.
Як повідомляв «Міст», російсько-українська війна переходить у нову фазу протистояння.

Євген Клен

До слова
Оазу Нантой, депутат від панівної влади Молдови «Дія і солідарність» (PAS), вважає, що придністровський конфлікт потрібно вирішувати без участі так званої влади Тирасполя, а демілітаризувати реґіон спільними діями з Україною та НАТО. «Кишинів разом із партнерами має розробити план дій, покласти його на стіл, і тих, хто прийме ці умови, пробачать, іншим доведеться піти. Тут не треба гратися з перемовинами», — заявив він і додав, що вирішення конфлікту буде мирним тільки тому, що зараз Придністров’я перебуває в дуже складній ситуації. «Ми не будемо щирими, якщо станемо говорити про реінтеграцію країни без конкретного плану повної демілітаризації цієї території», — вважає п. Нантой. Проте в PAS повідомили, що слова їхнього депутата не скоординовані з партією, Кишинів має намір домогтися реінтеграції Придністров’я дипломатичним шляхом і за допомогою діалогу.

About Author

Meest-Online