Новини для українців всього свту

Saturday, Mar. 6, 2021

Прокремлівські депутати ВРУ відвідали засідання Державної думи РФ

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Прокремлівські депутати ВРУ відвідали засідання Державної думи РФ
Віктор Медведчук

Неприхований резидент Путіна в Києві їздив до нього по інструкції.

«Українські колеги»
Делегація депутатів Верховної Ради України (ВРУ) від проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) 10 березня зустрілася в Москві з депутатами Державної думи — нижньої палати парламенту Російської Федерації (РФ), котрі голосували 1 березня 2014 року за введення російських військ в Україну. А 20 березня 2014 року — ще й за анексію Криму.
В’ячеслав Володін, голова Держдуми, пояснив: «Українські колеги приїхали в російський парламент у рамках створення робочої групи парламентаріїв країн «нормандської четвірки». Йде формування великого міжфракційного депутатського об’єднання «Міжпарламентський діалог заради миру» — Україна, Росія, Німеччина, Франція. В рамках парламентського виміру нам необхідно зробити все можливе, щоб мир прийшов на українську землю, щоб законодавчо забезпечити рішення глав держав нормандської четвірки й щоб були виконані мінські угоди».
Нагадаємо, що виконання мінських угод за російською інтерпретацією — це федералізація, отже, капітуляція України, якій намагаються сприяти депутати ВРУ від ОПЗЖ. Передусім — Віктор Медведчук, кум і неприхований резидент в Україні президента РФ, котрий запевнив Путіна в Кремлі, що «об’єднання зусиль парламентаріїв України, РФ, Франції та Німеччини надасть імпульс мирному процесу».
А також звинуватив українську владу, що вона нібито «не прагне до миру» та заявив Путіну: «Ми просимо про допомогу — спільними зусиллями сприяти тому, щоб цей мир став можливим. І ми бачимо високу роль у цьому парламентаріїв і Російської Федерації, і Німеччини, і Франції».
Натомість Вадим Рабинович, співголова партії ОПЗЖ, назвав візит колаборантів до Москви «встановленням миру». Якби американські конґресмени заявили таке під час Другої світової війни Гітлеру, то чи довго вони залишалися б на волі після повернення до США?
Але в Україні Дмитро Разумков, голова ВРУ, на запитання про поїздку депутатів від ОПЗЖ до Москви відповів: «Мені буде не зовсім коректно це коментувати. Я не їздив до РФ». А на запитання «А ви засуджуєте цей їхній крок як голова Верховної Ради?» відреагував так: «Я вже відповів на це питання — я не їжджу».
Натомість пресслужба парламенту повідомила: «У зв’язку з численними зверненнями представників засобів масової інформації щодо зустрічей народних депутатів України від фракції ОПЗЖ із представниками Державної думи та президентом РФ 10 березня 2020 року, повідомляємо, що ці зустрічі відбулися з ініціативи політичної партії «Опозиційна платформа — За життя». Керівництво та представники вказаної фракції не були уповноважені вести перемовини від імені Верховної Ради, а обговорення ними будь-яких питань під час їхньої поїздки не погоджувалось. Крім цього, народні депутати, які взяли участь у поїздці до РФ, відрядження в Апараті ВРУ не оформлювали. Таким чином, народні депутати фракції ОПЗЖ здійснили приватну поїздку до РФ і під час цих зустрічей висловлювали позицію виключно своєї політичної сили».

Зайвий раз боїться
І президент, і Служба безпеки України (СБУ), проігнорували вимогу партії «Європейська солідарність» відреагувати на візит колаборантів РФ до Москви — попри те, що у ній наголошувалося: «З початку березня на фронті від рук російських окупантів на Донбасі загинули 11 українських воїнів, ще десятки отримали поранення і травми. У цей же час делегація ОПЗЖ відвідує Держдуму, яка направила російські війська на територію Україні».
Відтак «Європейська солідарність» констатувала, що «розцінює ці дії як свідому провокацію, публічне висловлення неповаги Збройним силам України, родинам загиблих і поранених, як підігрування аґресору і спробу відбілити його в очах українського суспільства».
Ірина Геращенко, співголова парламентської фракції «Європейська солідарність», наголосила: «Нам важливо зберегти ті санкції проти Росії, які є. І там наші депутати вітаються з людьми, які шість років тому голосували за введення російських військ на територію незалежної України. І що жахливо — на це немає жодної реакції української влади, українського президента, реакції Міністерства закордонних справ, реакції монобільшості. Якщо сьогодні Україна сама підіграє російському сценарію, якщо нова влада зайвий раз боїться вимовити слово проти Росії, сказати, що Росія — це аґресор, то чому ми хочемо, аби світ нас відстоював і воював і посилював санкції проти Росії? Так не буває».
Своєю чергою, у партії «Голос» закликали ув’язнювати політиків за такі дії на термін до 15 років, а також пояснили: «Саме це повинно загрожувати політикам, які називають себе українськими, але при цьому їздять на сепаратні перемовини з РФ».
Андрій Осадчук, депутат від «Голосу», нагадав: «Така норма щодо кримінальної відповідальності за несанкціоновані переговори з ворогом закладена в законопроєкті № 2612 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони сепаратних переговорів із представниками держави-аґресора», який «Голос» вніс у парламент минулого року. Партія влади блокує його проходження і ухвалення. І ми змушені спокійно спостерігати, як проросійська партія ОПЗЖ їздить у Москву і хвалиться розмовами з урядовцями ворога. І це в той самий день, коли ми дізналися про загибель трьох українських воїнів під час нового загострення на фронті. Загострення, яким командують безпосередньо з Москви. Якщо влада блокує покарання за сепаратні переговори, яких ще доказів потрібно, щоб ми зрозуміли: проросійський реванш — це не жарт, а реальна загроза. І проти неї треба об’єднуватися та боротися».

Їм нічого не буде
Потурання колаборантам слугувало приводом для висновку політолога Андрія Смолія, що візит депутатів від ОПЗЖ до Москви свідчить про їхню впевненість у безкарності. Дослівно ж він констатував: «Осміліли. Розуміють, що їм нічого не буде. Ні справ у Державному бюро розслідувань, ні в СБУ. Ні допитів. Ні осуду. І це шість років війни. Сьогодні ж розбомбили нашу вантажівку з військовими. Сьогодні двоє загиблих та десяток поранених. У цей час депутати Верховної Ради «налагоджують стосунки» в Держдумі, яка продовжила повноваження Путіна довічно. Чи могло таке бути ще рік тому? 2014-го чи 2017 року? Ці особи тихенько мовчали й іноді подавали свій голос. Сьогодні вони ходять Кремлем, а потім Києвом, та голосують разом із «слугами народу» у ВРУ».
Ольга Стефанишина, депутатка від партії «Голос», розповіла: «Зараз вже чимало випадків, коли «Слуга народу» блокується не з «Голосом», а з тим же ж ОПЗЖ. Вважаю, що саме під час призначення цього уряду. І було очевидно, що і зняття генерального прокурора, і призначення нового уряду — змова між «Слугами народу» і ОПЗЖ. Оскільки не всі, наприклад, голосували за відставку колишнього вже генпрокурора Рябошапки. І вони використали ресурси, на превеликий жаль, блоку проросійського, який сьогодні».
А Олег Синютка, депутат від «Європейської солідарності», резюмував: «Зараз уже зійшлися інтереси очевидної «п’ятої російської» ОПЗЖ й інтереси української влади. Тобто, в Україні створена де-факто коаліція, яка проявила себе у стінах парламенту, коли голосували за зняття генпрокурора. І коли ОПЗЖ, вважай п’ята російська колона Кремля, і українська влада — «слуги народу» — діють в унісон».
Віталій Портников, оглядач «Радіо Свобода», назвав візити депутатів від ОПЗЖ до Москви частиною розробленого у Кремлі плану реабілітації РФ як аґресора. «В Москві хочуть зробити вигляд, що в російсько-українських взаєминах все нормально, ніякої війни немає і Росія не сторона конфлікту. І кожен такий візит — приїхала ціла парламентська делегація, бачите, скільки народу? Розмовляємо, посміхаємося, зустрічаємося на різних рівнях з парламентарями братерської країни. А якщо там є якісь парламентарі, які не розуміють, що ми братерська країна, то це ж не росіяни у цьому винні, а націоналісти українські, з якими не може впоратися президент Зеленський. Тому, що вона весь час пересуває ці лінії конфлікту в український бік. Тут кілька ідей — перша, щоб скасували санкції проти Росії і кожен такий візит має бути доказом, що треба скасовувати санкції. І кожна зустріч окремо Зеленський — Путін це шлях до скасування санкцій. І навіть кожна зустріч Козак — Єрмак — це шлях до скасування санкцій. Тепер ще уявіть, що Зеленський на 9 травня до Москви поїде — і все! Це частина мозаїки реабілітації Росії як аґресора», — пояснив журналіст.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply