Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Президент Росії провів традиційну пряму лінію

Автор:

|

Червень 22, 2017

|

Рубрика:

Президент Росії провів традиційну пряму лінію

Усі звернули увагу на появу на великих екранах текстів sms-повідомлень, явно не зручних для Путіна

Зазвичай, під час таких «спілкувань із народом» володар Кремля озвучує свої головні здобутки й окреслює пріоритети на наступний рік. Тож за його заявами, які прозвучали наступного дня після голосування в Сенаті США за законопроект, що розширює антиросійські санкції, уважно стежили політологи в усьому світі.

Трамп перейшов дорогу Путіну
Цього разу Путін, котрий раніше не втомлювався хизуватися тим, що «підняв Росію з колін», майже не зачіпав тему зовнішньої політики. Основна частина запитань стосувалася соціальних тем і рівня життя пересічних громадян, який відчутно впав за останні три роки (за межею бідності зараз живуть 13,5 % жителів РФ).
Російський президент звично запевнив, що добре знає, як живуть прості росіяни в умовах падіння прибутків та різкого зростання цін. Понад те, він і сам не надто від них відрізняється: «В мене досі є звичка гасити світло, щоб економити електрику». Хотілося б побачити електрика, який за борги вимикає світло в Кремлі. Має Путін і геніальний рецепт, як покращити ситуацію: «позбутися злиднів і бараків».
Тим часом майже всі експерти звернули увагу на явні проколи в проведенні прямої лінії. Здебільшого, у Російській Федерації (РФ) сеанси «спілкування царя з народом» завжди перетворювалися на помпезні заходи, які за ажіотажем не поступалися колишнім з’їздам КПРС. Але цього разу організатори повелися дивно. Усі звернули увагу на регулярну появу на великих екранах текстів sms-повідомлень, явно не зручних для російського «царя».
Серед них, наприклад, були запитання, чи вважає Путін, що «народ вірить у цей цирк із підставними питаннями», чи не боїться президент РФ «забруднитися кров’ю Донбасу, коли тисне руку Порошенкові», і численні зауваження з приводу того, що Путін «засидівся на троні».
Більше того, керівництво деяких провідних російських телеканалів пішло на, можна так сказати, відверту провокацію. Так, в ефірі «Першого каналу» (головного пропагандистського рупору Кремля) буквально за кілька годин до початку прямої лінії президента учасники програми «Час покаже» відверто хвалили Дональда Трампа, його дружину, доньку та зятя.
Далі — більше. Було оголошено коротку перерву на новини, замість яких канал потішив телеглядачів повтором давньої передачі про щасливу родину акторів Олега Табакова та Марини Зудіної. «І це впритул із початком прямої лінії президента?! За що головний федеральний канал так витончено познущався з Путіна, я так і не збагнув», — написав на інтернет-ресурсі kasparov.ru Хаєт Алієв, російський політолог.

Донбас — українська територія
Що стосується України, то спочатку Путін заявив: «Можна було б поставити багато жорстких питань Петру Олексійовичу, але не буду цього робити з поваги до українського народу, з яким нас об’єднують спільна історія та віра».
Але язик у російського лідера так свербів, що він пустився в довгі роздуми щодо заяв п. Порошенка з приводу надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом (ЄС). «Пряма лінія президента РФ була надзвичайно бляклою, а про Україну він згадав лише заради того, щоб відповісти на цитування Петром Порошенком вірша Михайла Лермонтова про «немиту Росію», який український лідер продекламував, аби наголосити на остаточному розриві з Москвою», — заявив у коментарі виданню «Апостроф» Костянтин Боровой, російський опозиціонер.
Далі Путін ошелешив усіх заявою про те, що Віктор Медведчук, як виявилося, є… українським націоналістом.
«Його батько був засуджений, сидів, був засланий, і на засланні народився Віктор Медведчук (кум Путіна — Ред.). Його система поглядів базується на фундаментальних працях українських націоналістів, які писали свої роботи ще в XIX ст., наприклад, Грушевського чи Франка. Вони виходили з того, що Україна має бути незалежною, але федеративною державою».
Ось вам і головна «фішка»: Путін спить і мріє, як би запхнути окуповані ним території назад в Україну, наділивши їх при цьому «особливим статусом» як учасників якоїсь міфічної «федерації». І тоді за командою з Кремля сепаратисти мали б змогу блокувати всі спроби зближення України з ЄС чи НАТО.
Цю точку зору підтримує й російський політолог Дмитро Орєшкін, котрий вважає, що володар Кремля дав чітко зрозуміти, що донбаські сепаратисти у складі РФ йому не потрібні. «Путін чудово знав, що буде питання по Донбасу й Україні. Але замість того, щоб відповідати на неприємні запитання: «Що ви будете робити з Донбасом?», він почав розповідати про Медведчука, згадувати Лермонтова, Шевченка. Мені здається, що він прикинувся дурнем. Питають: «Як там російські страждальці на Донбасі?», а він замість починає говорити про націоналізм».
Також п. Орєшкін зазначив, що крізь зуби російського лідера прозвучало, що захоплені території Донбасу — це українська територія, даючи зрозуміти, що більше не хоче наражатися на західні санкції.

«Росія завжди опинялася під санкціями»
Питання санкцій також зайняло якусь частку ефіру. Телеглядачі цікавилися, що президент думає про продовження санкцій ЄС за дії РФ проти України та про нові санкції, підготовлені Сенатом США. У відповідь Путін заявив, що історично Росія «завжди опинялася під санкціями, коли вставала на ноги» Й якби не було Криму, то «Захід вигадав би щось інше для стримування Росії».
Однак, якщо розглядати новітню російську історію, було два періоди, коли економіка РФ демонструвала істотне зростання: незадовго до світової фінансової кризи 2008-2009 рр. і до валютної кризи в РФ 2014-го. В ці періоди західні країни, всупереч словам Путіна, не вводили жодних економічних обмежень, наголошує «Німецька хвиля».
Далі Путін уже звично запевнив росіян, що насправді західні санкції пішли РФ лише на користь і викликали «зростання виробництва в певних галузях». Перелік галузей російський президент не озвучив, натомість визнав цей інструмент «шкідливим для обох сторін» і заявив про готовність «скасувати російські антисанкції, якщо Захід скасує свої».

Путін + Стоун
До речі, значно більше уваги Україні Путін приділив у документальному чотирисерійному фільмі The Putin Interviews, знятому знаменитим американським режисером Олівером Стоуном, котрий зараз демонструють в ефірі американського телеканалу Showtime.
Отже, президент РФ заявив, що США й ЄС «прямо підтримали переворот в Україні». З його слів, Європа та Сполучені Штати «осідлали коня невдоволення українців і замість того, щоб з’ясувати, що реально відбувається, підтримали державний переворот». При цьому Путін не втримався від того, щоб не «осідлати» свого улюбленого коника. «Російський та українська народ — близькі родичі. Це практично одне й те ж. Із Україною нас пов’язує тисяча ниток», — просторікував на камеру володар Кремля.
Він також наголосив, що в разі загрози Криму російські військові будуть захищати свою територію всіма доступними засобами. Більше того, Путін упевнений, що насправді… загроза виходить не від РФ, а від НАТО. На його думку, саме Захід «за допомоги ініційованої ним кризи в Україні створив образ Росії як можливого аґресора».

Ігор Берчак

P. S. Під час прямої лінії Путін як досвідчений шпигун так і не розвіяв сумніви щодо свого наміру балотуватися на черговий президентський термін. На запитання: «Чи буде ще одна пряма лінія з президентом Путіним»?», він обтічно відповів: «Буде. Але тільки пряма». Розумій, як хочеш.

Мовою чисел
Перша пряма лінія з Путіним на посаді президента РФ відбулася 24 грудня 2001 року. Надалі ефіри проходили щорічно, за винятком 2004-го і 2012-го. загалом Путін брав участь у 14 передачах, із них десять разів як глава держави і чотири — як прем’єр-міністр. Рекорд тривалості заходу було встановлено 2013 року, коли Путін відповідав на запитання чотири години 48 хвилин. 2017-го президент РФ відповів на 68 запитань. Переважна більшість росіян (88 %), знайомих зі змістом цьогорічної прямої лінії з Путіним, залишилися задоволені відповідями глави держави. Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки, опубліковані на сайті організації 20 червня. Більше третини (39 %) респондентів зазначили, що бесіда була їм цікава, 36 % зацікавили окремі теми, ще 9 % визнали виступ цікавим, але занадто затягнутим. Переважно негативні враження залишилися у 11 %. Загалом із прямою лінією ознайомилися 66 % громадян РФ, при цьому кожен третій (31 %) бачив окремі фрагменти онлайн-трансляції, а кожен десятий (11 %) подивився її в прямому ефірі від початку до кінця. Опитування проводилося 16-18 червня. У ньому взяли участь 1800 осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply