Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Президент РФ «віддав Україну під зовнішнє управління»

Автор:

|

Липень 10, 2021

|

Рубрика:

Президент РФ «віддав Україну під зовнішнє управління»
Путін

У Москві не вщухає словесна «канонада» по сусідній країні, яка не хоче капітулювати.

Стара пісня
Президент Російської Федерації (РФ) 30 червня знову намагався принизити Україну. Зокрема, заявив: «Ну, навіщо зустрічатися зі Зеленським, якщо він віддав свою країну під повне зовнішнє управління? Ключові питання життєдіяльності України вирішують не в Києві, а у Вашинґтоні, іноді в Берліні та Парижі».
Наступного дня президент України пояснив: «Тези про зовнішнє управління — суто пропагандистська мантра для внутрішнього споживача в самій Росії. Тому що в реальному світі всі питання по Україні вирішуються виключно в Україні й українською державою, а точно не в будь-який сусідній країні і точно не «тіньовими посередниками», які зараз перебувають під домашнім арештом або в розшуку» (під домашнім арештом зараз перебуває підозрюваний у державній зраді кум Путіна — Віктор Медведчук, в розшуку — його поплічник Тарас Козак. — Авт.).
А на запитання «Вас особисто чіпляє фраза Путіна про те, що «який сенс говорити з Зеленським, якщо все вирішується у Вашинґтоні?» український лідер відповів: «Ні, бо я ніколи не живу в стереотипах. Це виглядає так, якби я, приміром, сказав: «А навіщо росіянам вибори, пряма демократія, якщо все вирішується виключно в Кремлі?».
А Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, зауважив: «Коли Путін заводить стару пісню про «зовнішнє управління», це означає лише одне — мріє, щоб питання України вирішували в Москві».

«Єдине ціле»
Путін запевняв також 30 червня: «Я не вважаю, що український народ є недружнім. Ми — єдине ціле. Єдиний російський народ завжди намагалися роздробити». Зеленський прокоментував це так: «Були б одним народом, то в Москві, швидше за все, ходили б гривні, а над Держдумою майорів би жовто-блакитний прапор. У кожного з нас свій шлях. Але мета у нас справді повинна бути одна — закінчити війну на Донбасі, повернути Україні її території. І ще дещо — неможливо одночасно говорити про «один народ» та відверто захоплювати наші території та продовжувати бійню на Донбасі».
Іван Яковина, оглядач-міжнародник, пояснив: «Зрозуміло, якої єдності хоче Путін. Для нього дуже важливо, щоб Україна взагалі зникла й повністю розчинилася в Росії. Знову дав усім зрозуміти, що сам факт існування незалежної України для нього неприйнятний. І він буде все своє життя намагатися ліквідувати її незалежність. Відверто нацистська ідея Путіна про єдиний народ свідчить, що не залишив надії зібрати нацистський рейх, куди треба обов’язково включити Білорусь та Україну».
Російський соціолог Ігор Ейдман погодився: «Саме за допомогою анексії незалежної України Путін хоче увійти в історію як «великий государ». Адже не вперше вперто відмовив українцям в окремішності від росіян. Зокрема, 2017 року заявляв: «Ми любимо українців. Вони брати. Вони частково росіяни. Росіяни й українці — один народ».
Позаторік Путін хоч і визнав, що «є українська ідентичність, так, вона сформована», додав: «А хто був автором? Граф Потоцький — відомий дослідник, учений і письменник». Бо той нібито, за версією Путіна, «вперше заговорив про українців як окремим етнос». Утім, президент РФ не уточнив те, кого з дуже багатьох графів Потоцьких мав на увазі.
А історики лише розводять руками. Бо загально відомо, що назву «український народ» вперше вжив 1590 року киянин Йосиф Верещинський.

У параноїдальному світі
Натомість торік володар Кремля твердив: «До XI, XII, XIII ст. в українців і росіян не було жодної різниці в мові. І тільки в результаті полонізації та частина українців, яка жила під владою Речі Посполитої, десь, мені здається, в ХVІ ст., з’явилися перші відмінності… Нічим узагалі українець від росіянина не відрізнявся. Взагалі нічим».
Але якби українці полонізувалися, то не повстали б проти Речі Посполитої. Тож або, як констатували в німецькій радіотелекорпорації Deutsche Welle, «в розмові про Україну Путін охоче вдається до фейків», або у президента РФ, якому наступного року виповниться 70, уже явно розпочався старечий маразм.
Утім, політолог Андрій Піонтковський пояснив: «Часто буває, що Путін вимовляє жахливу нісенітницю, але щиро вірить у ці речі». Адже коли обіцяв 30 червня, що, можливо, підготує на тему історії України окрему статтю, то назвав при цьому Переяславську раду 1654-го «Ярославською». А розповідаючи про свого кума, перевернув усе догори дном: «Медведчука, який насправді, на мою думку, є українським націоналістом, взяли і закрили його перед виборчою кампанією вдома, браслет одягнули».
Але наступні вибори в Україні — 2023 року. Тож офіцер Військово-морських сил США у відставці Гаррі Табах зауважив: «Люди, які так довго при владі й у яких так багато влади, починають жити в зовсім іншому світі — параноїдальному». А п. Піонтковський резюмував: «Путін — в істериці».

Нав’язлива ідея
Президент РФ також заявив 30 червня: «Турбує фундаментальна річ — початок військового освоєння української території, яка безпосередньо межує з нами. Це створює для нас істотні проблеми у сфері безпеки. Це стосується реально життєвих інтересів РФ і народу Росії. І, звісно, викликає занепокоєння».
Зеленський відреагував так: «Немає жодного сумніву в тому, що тема нашої активної ціннісної інтеграції в європейську й євроатлантичну спільноти дуже турбує росіян. Це, до речі, виглядає як якась нав’язлива ідея. Але якщо говорити об’єктивно, то всі формати навчань, які відбуваються за участі наших партнерів, опрацьовані не сьогодні й не вчора».
Президент України нагадав: «Наприклад, навчання «Сі Бриз» проводять ще з 1997 року. Хіба можна щодо цього використовувати термін «військове освоєння»? Україна, як і будь-яка суверенна держава, самостійно обирає, як забезпечувати реалізацію власних національних інтересів. Особливо з точки зору безпеки».
Натомість на запитання «Чому тема НАТО постійно викликає різку реакцію офіційної Москви?» Зеленський відповів: «На мій погляд, це як постійно говорити про застарілий страх із дитинства, що хтось страшний вийде вночі зі шафи та налякає».

Паскудна інтонація
Путін непокоївся також 30 червня внесенням у Верховну Раду (ВРУ) проєкту закону про корінні народи України, де таким не визнали російський. Бо вважає, що «це призведе до того, що частина людей поїде».
Але своїм запитанням «Але куди їхати?» сумнівався, що «частина людей поїде» до РФ. Його прогноз: «Тоді змушені будуть переписуватися, вважати себе людьми другого сорту. Це призведе до скорочення загальної кількості росіян. Це можна порівняти за своїми неґативними наслідками зі застосуванням якоїсь зброї масового ураження».
Далі демагог і маніпулятор Путін перевершив себе: «Сам по собі розподіл на корінні, першосортні категорії людей, другосортні і таке інше — це вже точно зовсім нагадує теорію і практику нацистської Німеччини. А як бути людям зі змішаною кров’ю? Сам Зеленський єврей за національністю, я не знаю, у нього, можливо, там, кров намішана. Що робити ось із цими людьми? Їм що зараз, як у нацистській Німеччині будуть міряти черепи, інші частини тіла циркулем і визначати, як там, справжніх арійців і несправжніх?»
Політолог Володимир Фесенко зауважив: «Те, що казав Путін про цей законопроект, явно не має жодного прямого стосунку до самого законопроєкту. Там нема нічого такого, про що казав Путін». А російський сатирик Віктор Шендерович написав у Facebook про заявлене Путіним: «Сором. І відчай — тому, що ця протермінована людина й ця паскудна інтонація символізують Росію і визначають її долю».

Підміна понять
Адвокат Микола Полозов пояснив: «Українців у цьому законі також не вказано. Закон про корінні народи не охоплює прав титульної нації та національних меншин, які мають власні державні утворення. Істерика у Кремлі передусім зумовлена тим, що закон надав права і можливості кримським татарам, більшість із яких живе на окупованій території у Криму».
Своєю чергою, Микита Потураєв, голова комітету ВРУ з питань гуманітарної й інформаційної політики, прокоментував: «Заяви Путіна про порушення законом прав росіян, які проживають в Україні, мають безглуздий і навіть смішний вигляд. Вони розраховані на внутрішню авдиторію РФ. За допомогою підміни понять, таких як корінні народи і нацменшини, росіянам доносять хибну інформацію. В Росії аналогічний закон ухвалили ще наприкінці 1990-х рр. Він практично нічим не відрізняється від нашого, крім того, що перелік народів у російському законі більший».
Як повідомляв «Міст», Путін обурився через Закон про корінні народи України.

Ігор Голод

До слова
Збіґнєв Рау, міністр закордонних справ Польщі, відповів на статтю Путіна, присвячену Другій світовій війні. Матеріал опублікували у німецькому виданні Frankfurter Allgemeine Zeitung. Він наголосив, що президент РФ розповів власну версію історії Другої світової війни. «Радянський Союз постає винятково в ролі жертви, на яку напав Третій рейх, яка відбиває удар аґресора і потім стає нібито рятівником Європи», — заявив п. Рау танаголосив, що Путін — не «історик-аматор», а глава держави, чию ідентичність будують на «прославлянні імперських традицій».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply