Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Права людини в РФ закінчилися

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Права людини в РФ закінчилися
Зейд бін Раад аль-Гусейн

Зейд бін Раад аль-Гусейн

Зейд бін Раад аль-Гусейн, комісар Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини, 10 березня висловив побоювання щодо можливості закриття їхнього московського представництва. А 12 березня так і сталося. Цю інформацію підтвердила дипломатична місія Російської Федерації (РФ) у Женеві (Швейцарія).
Олексій Бородавкін, посол РФ, заявив, що «немає нічого незвичайного» в закритті московського офісу правозахисників. Управління верховного комісара ООН з прав людини реакції на це рішення досі не оприлюднило.
Дмитро Тимчук, координатор групи «Інформаційний опір», вважає, що однією із причин закриття офісу ООН із прав людини у Москві є розслідування організації питання найманців, котрі воюють на Донбасі. «І, звісно, це сталося на тлі закликів ООН до Москви звільнити Надію Савченко», — додав він.
«В останні місяці представники Управління Верховного комісара ООН із прав людини ведуть серйозне розслідування найманства на Донбасі. За тими запитами, які я отримував як народний депутат України, можна судити, що розслідування — ретельне, глибоке й об’єктивне», — написав активіст у Facebook.
Що стосується українських бійців-добровольців, то вони, за словами п. Тимчука, під міжнародне визначення найманства не підпадають. «Немає визначальних ознак — вербування найманців на території інших країн із метою їхньої участі в конфлікті; мотивів у першу чергу меркантильного характеру (заробити на участі в конфлікті); факту отримання грошової винагороди істотно більшої, ніж у військовослужбовців національних Збройних сил тощо. Зате всі ці ознаки присутні у випадку з тими тисячами російських найманців, яких Москва регулярно вербує на своїй території та табунами закидає на Донбас, аби вбивати українців», — зазначив активіст.
«Зрозуміло, що для Путіна, котрий давно наплював на міжнародне право і пішов далеко за лінію морально-етичного горизонту, подібне об’єктивне розслідування ООН про російських найманців на Донбасі не стало б причиною гірких сліз. З іншого боку, Москві не надто потрібне подібне чергове свідченням злочинів путінської кліки у вигляді доповіді ООН», — підсумував депутат.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply