Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Попередження про небезпеку нової аґресії з боку РФ

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Попередження про небезпеку нової аґресії з боку РФ

«Росія готується до війни» — з таким заголовком вийшла доповідь Шведського інституту оборонних досліджень, державного аґенції при Міністерстві оборони цієї країни. В документі наголошується, що за останні десять років масштаб військових навчань Російської Федерації (РФ) виріс у десятки разів. Аналітики зі Швеції за відкритими джерелами вивчили дані про всі російські маневри, починаючи з 2009 року. «Якщо тоді в них брали участь 10-20 тис. осіб, то 2017-го в навчаннях у західних реґіонах РФ були задіяні вже 100 тис. військових. А в навчаннях «Схід-2018» восени минулого року — понад 300 тис. — рекордний масштаб за майже 40 літ», — наголошується в доповіді.

«Рівень стратегічних операцій»
«Важливо, що всі ці навчання були спрямовані й на військовий мозок — командне управління. Всі маневри були націлені на рівень, який Міністерство оборони (МО) РФ називає «рівнем стратегічних операцій». І якщо ви подивитеся на визначення цього терміну, то побачите, що воно стосується театру військових дій, який охоплює кілька частин континенту», — наголошує вважає Юхан Нюрберґ зі Шведського інституту оборонних досліджень.
Також аналітики звертають увагу на використання всіх родів військ і видів озброєнь: були задіяні армія, флот, Військово-повітряні сили, в т. ч. стратегічні бомбардувальники з високою дальністю польоту. Ще один важливий нюанс — масштабні навчання останніх років передбачали відпрацювання взаємодії військових із цивільною владою, що відображає всебічний підхід до підтримки бойових дій на випадок реальної війни. РФ готується до можливості вести реґіональну війну — тривалу і виснажливу», — йдеться в доповіді. Передбачувані супротивники не називаються, але за масштабом вони можуть бути порівнянні з Китаєм або навіть із НАТО.
У комітеті з питань оборони Державної думи РФ висновки шведських експертів цілком прогнозовано відкинули. «Ми не готуємося до війни, і не готуємося ні на кого нападати», — заявив Андрій Красов, перший заступник голови комітету. За його словами, всі навчання, які проводить РФ, мають винятково оборонний характер.
Те саме каже й Ігор Коротченко, головний редактор російського журналу «Національна оборона». «До війни зі Заходом ми не готуємося. Відпрацьовуються суто оборонні сценарії. Інша річ, що РФ зараз справді проводить масштабні навчання у ділянці бойової й оперативної підготовки. Але це природно: ми бачимо, що діється у світі, загрози зростають, повний хаос, зруйновані основи світової стабільності, ростуть загрози з боку Афганістану й ісламського тероризму. І в цьому плані підтримання дієздатних Збройних сил (ЗС) — один із елементів спокійного руху вперед», — стверджує він.

Ракетна підготовка для сухопутного «коридору»
Натомість брехливі заперечення росіян спростовують не лише шведські, але й українські військові експерти. Так, Михайло Самусь, заступник директора з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, вважає, що розташування ракетних засобів, у т. ч. пускових установок «Іскандер-М», поблизу українського кордону свідчить про те, що РФ готується до операції щодо створення так званого наземного «коридору» до анексованого Криму. Нагадаємо, на початку лютого ц. р українське МО повідомило, що РФ за 250 км від кордону з Україною розгорнула ракетну бригаду з 12 пусковими установками комплексів «Іскандер-М», ракети яких можуть мати на озброєнні ядерні боєголовки (дальність дії — до 500 км, тобто, технічно існує можливість бомбардування Києва).
«Наш центр вважає, що на цей час головну загрозу з боку РФ становить не наземний компонент, а ракетно-авіаційний і морський, оскільки РФ повністю контролює Чорне море і повністю переважає не лише Україну, але і країни-члени НАТО в Чорноморському реґіоні. Тобто, будь-які аґресивні дії РФ, коли йдеться про широкомасштабну операцію або про локальну операцію щодо наземного «коридору» до Криму, то вони будуть здійснюватися саме ракетними, авіаційними та морськими засобами. Лише після цього підуть наземні засоби», — зазначив п. Самусь в коментарі аґенції УНІАН.
На переконання військового експерта, розташування ракетних засобів, у т. ч. пускових установок «Іскандер-М», поблизу українського кордону — це пряма загроза Україні. «Це означає, що РФ справді йде за цим сценарієм. Вона готується до завдання ракетних ударів. Тобто, вони можуть вдарити по штабах і пунктах управління, порушити системи управління, контролю та комунікації. Лише після того може бути здійснена наземна операція, яка вже буде йти на відкритій території, коли вже наземне угрупування України не зможе діяти як цілісна система», — описав можливий намір країни-аґресора п. Самусь.

Надія на Сполучені Штати
На запитання, чи може Україна зараз протидіяти такому сценарію, експерт відповів: «Система протиповітряної оборони в нас є, але я впевнений, що нам треба її нарощувати. Нам потрібні нові технології, потрібно створити цілісну систему». За його словами, в України є всі можливості, щоб створити власні протиракетні системи, але вона потребує нових технологій.
Він зазначив, що США за останні десять років потужно розвинулися в протиракетній обороні. «Нам би ці технології були б дуже доречними в протидії російським ракетним потугам. Нам би в цьому допомогли ракетно-зенітні комплекси Patriot. Тут є питання воєнно-стратегічного плану. Наскільки ми є союзниками США, наскільки Вашинґтон готовий нам надавати такі технології та розміщувати у нас такі установки», — зауважив п. Самусь і наголосив, що після того, як ЗС України взяли на озброєння передані США протитанкові ракетні комплекси Javelin, ситуація на Донбасі більш-менш стабілізувалася.
«Ключовим аспектом є час. Нам уже зараз потрібно протидіяти російській загрозі, але якщо подивитися на українську оборонну промисловість, то нам знадобиться кілька років, щоб на цих напрямках вийти на потрібний рівень протиракетної оборони та ракетної промисловості», — підсумовує Михайло Самусь.

Ігор Берчак

До теми
У російській «Независимой газете» вийшла стаття Владислава Суркова, помічника президента РФ, автора концепції так званої російської суверенної демократії, одного з творців правлячої партії «Єдина Росія» та одного з головних ідеологів «русского міра». Публікація під назвою «Довга держава Путіна», фактично, є маніфестом явища під назвою «путінізм».
«Неможливий, протиприродний і контрісторичний розпад Росії був, хай і запізно, але твердо зупинений. Обвалившись з рівня СРСР до рівня РФ, Росія валитися припинила, почала відновлюватися і повернулася до свого природного й єдино можливого стану великої держави, що наполегливо збирає свої землі», — пише фахівець.
Він виділяє чотири основні моделі держави в Росії: це держава Івана ІІІ «собирателя русских земель» (XV-XVII ст.), держава Петра Великого (Російська імперія, XVIII-XIX ст.), держава Леніна (СРСР, XX ст.) й нарешті держава Путіна (XXI ст.). «Ці великі політичні машини, змінюючи одна одну, ремонтуючись та адаптуючись на ходу, століття за століттям забезпечували «русскому міру» завзятий рух угору», — пише Сурков.
Він переконаний, що «велика політична машина Путіна лише набирає обертів і налаштовується на довгу, важку та цікаву роботу, а вихід її на повну потужність ще далеко попереду, так що і через багато років Росія все ще буде державою Путіна». На думку експерта, створена в сучасній РФ політична система придатна не тільки, так би мовити, для домашнього вжитку, але й має значний експортний потенціал: «Чужоземні політики приписують РФ втручання у вибори та референдуми по всій планеті. Насправді, справа ще серйозніша — РФ втручається в їхній мозок, і вони не знають, що з цим робити. Після того, як після провальних 1990-х Росія відмовилася від ідеологічних позик, вона сама перейшла в інформаційний контрнаступ на Захід, після чого європейські й американські експерти стали все частіше помилятися в прогнозах».
Висновок статті загрозливий: «У нашої нової держави в новому столітті буде довга та славетна історія. Вона не зламається. Вона буде діяти на власний розсуд, отримуючи призові місця у вищій лізі геополітичної боротьби. Із цим рано чи пізно доведеться змиритися всім тим, хто вимагає, щоб РФ «змінила поведінку». Погодьтеся, дуже вже це нагадує неприховане оголошення нової «холодної війни».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply