Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Новий «хитрий» план: Путін може позбутися влади вже 2017 року

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Новий «хитрий» план: Путін може позбутися влади вже 2017 року
Цар і два ймовірних наступники: Дмитро Медведєв і Сергій Іванов. Олексій Дюмін поки що на таких фото не світиться

Цар і два ймовірних наступники: Дмитро Медведєв і Сергій Іванов. Олексій Дюмін поки що на таких фото не світиться

У ніч на 15 листопада в Російській Федерації (РФ) трапилася справжнісінька сенсація — Головне слідче управління з розслідування особливо важливих справ Слідчого комітету РФ заарештувало одного з міністрів — Олексія Улюкаєва. За версією слідства, міністр економічного розвитку вимагав від представника компанії «Роснефть» хабар у 2 млн USD за видачу позитивного висновку й оцінки щодо угоди з придбання 50 % державного пакету акцій компанії «Башнефть». Порушено карну справу за статтею «Одержання хабара в особливо великому розмірі». Максимальне покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 15 років.

Наступ на прем’єра
На екс-міністра одягнули електронний браслет і в найближчі два місяці він не зможе без дозволу слідчого покинути стіни своєї квартири в елітному московському житловому комплексі. Олексію Улюкаєву заборонено приймати гостей, користуватися телефоном та Інтернетом, давати інтерв’ю. У разі порушення цих обмежень колишній урядовець може змінити затишні апартаменти на камеру слідчого ізолятора.
Несподіваний арешт урядовця російські експерти пов’язують із прихованою боротьбою в оточенні Путіна. З одного боку виступають так звані яструби, тобто, представники силового блоку (в основному, вихідці з колишнього КДБ), з іншого — команда прем’єр-міністра Дмитра Медведєва (котрий у 2008-2012 рр. був президентом РФ). Вочевидь, арешт міністра економічного розвитку є дошкульним ударом по «прем’єрських» позиціях.
Тим більше, що «яструби», судячи з усього, приготували п. Медведєву ще багато неприємних сюрпризів. Низка російських медіа стверджує, що вже цілий рік співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ збирали оперативну інформацію не тільки на п. Улюкаєва, але також на віце-прем’єра Аркадія Дворковича, помічника президента Андрія Білоусова та помічника першого віце-прем’єра Марину Романову. Джерело агенції РІА «Новини» в правоохоронних органах заявило, що найближчим часом у цій карній справі можуть з’явитися ще до семи високопоставлених чиновників.

Відсутність у публічному просторі
Проте ще більша сенсація минула майже непомітно. 11 листопада на сайті газети «Московский комсомолец» з’явилося інтерв’ю з політологом Валерієм Солов’єм під назвою «Гроза 2017 року: можливо Путіна через кілька місяців замінить наступник». Уже через кілька годин матеріал видалили, але його встигли прочитати не менше 50 тис. осіб.
У розмові з журналістом професор Московського державного інституту міжнародних відносин озвучив неймовірні речі. За його прогнозом, у РФ може помінятися президент — Путіна змінить наступник, котрий піде на вибори навесні наступного року. Ось основні тези матеріалу:
* вже в грудні ц. р. буде повна ясність — призначать дочасні вибори президента чи ні;
* у Путіна виникли якісь проблеми, і йому доведеться 2017-го кілька місяців бути відсутнім у публічному просторі або з’являтися в ньому вкрай рідко;
* вибори треба проводити дочасно ще й тому, що 2018 року все буде дуже погано;
* Путін розчарувався в своєму силовому кадровому резерві, в здатності цих людей займатися «мирною політикою»;
* Путін переконаний, що за нього стосунки зі Заходом кaрдинaльнo поліпшити нe вдасться.
Трохи докладніше про проблеми, через які Путіну доведеться зникнути з публічного простору. Д-р Соловей пояснює це двома причинами — хворобою російського лідера та геополітичними інтересами. Про недугу він говорити категорично відмовляється: «Я й так сказав значно більше, ніж треба».
А про другу причину розмірковує охоче. На його думку, через міжнародні економічні санкції РФ опинилася в такій ситуації, що поліпшення відносин зі Заходом стало для неї життєвою необхідністю. Водночас із Путіним Захід перемовини вести не буде. Навіть перемога Дональда Трампа на виборах в США не допоможе. Буде потрібен новий лідер, нехай навіть формальний, із котрим можна буде домовитися, зберігши при цьому обличчя.
Як стверджує Валерій Соловей, сам Путін після повернення з тіні може стати главою Державної ради, в засіданнях якої він став брати активну участь останнім часом. На думку професора, цей орган отримає реальну владу (раніше у нього були лише дорадчі функції), а посада президента пізніше буде або скасована, або отримає «ритуальні, представницькі функції».

Третім будеш?
Валерій Соловей називає дві кандидатури наступника. Перша й очевидна — Дмитро Медведєв. Він уже був президентом РФ, і під час його правління відносини між Москвою і Заходом були чудові. До п. Медведєва досі багато іноземних політиків ставляться вкрай прихильно, вважаючи його лібералом.
Другий варіант — Олексій Дюмін, колишній особистий охоронець Путіна, котрий несподівано став публічним політиком і стрімко набирає обертів на шляху до влади. Путін повністю довіряє 44-річному генералу спецназу — не дарма ж саме Олексій Дюмін після Революції гідності особисто вивозив Януковича з території України.
Водночас стара путінська гвардія робить ставку на вихованця КДБ Сергій Іванова, котрий ще кілька місяців тому очолював президентську адміністрацію. Його відставка стала повною несподіванкою, однак відставний генерал досі не втратив свого впливу.

Знавець кремлівського закулісся
Прогнози Валерія Солов’я на перший погляд, звісно ж, видаються повною нісенітницею. Але це лише на перший погляд. Почнемо з того, що д-р Соловей користується в РФ репутацією людини, надзвичайно добре обізнаної в кремлівських інтригах. Він єдиний із російських та іноземних політологів спрогнозував уже згадувану відставку п. Іванова з посади глави президентської адміністрації. Також проф. Соловей передбачив одну з найбільших кадрових ротацій у Кремлі останніх місяців — перехід В’ячеслава Володіна з посади першого заступника керівника адміністрації президента на пост спікера Держдуми і прихід на його місце Сергія Кирієнка з «Росатома».
Російський політолог Катерина Шульман нагадує, що Валерій Соловей уже неодноразово писав про якісь «причини об’єктивного характеру», які змусять Путіна не виставляти свою кандидатуру на виборах 2018 року. При цьому самих причин він жодного разу не назвав. Д-р Шульман передбачає, що мова йде про натяки на здоров’я президента РФ. «Які ще об’єктивні причини можуть бути? Інопланетяни його заберуть? — запитує вона. — Вочевидь, що Валерій Соловей натякає на якісь речі, пов’язані зі здоров’ям».
А найцікавіше, що рівно за три дні до появи сенсаційного інтерв’ю практично ті самі прогнози озвучив російський політичний важковаговик — Геннадій Зюганов, лідер комуністів. В ефірі телеканалу «Росія 24» він заявив, що вибори президента РФ відбудуться раніше запланованого терміну. Політик пояснив, що 2018-го «обстановка для партії влади буде набагато гіршою». За його словами, «фінансова й економічна криза посилюється», а бюджет — «абсолютній порожній, наступного року ми з’їмо останні резерви».
Отож, професор — не єдиний, хто прогнозує дочасний відхід Володимира Володимировича від влади. В Києві, либонь, цьому будуть безмежно раді.

Ігор Берчак

Особові справи
Дмитро Медведєв. Народився 1965 року в Ленінграді. Батько — професор Ленінградського технологічного інституту, мати — викладач педагогічного інституту. Закінчив юридичний факультет Ленінградського університету. В 1990-1995 рр. — експерт комітету зі зовнішніх зв’язків мерії Санкт-Петербурга, головою якого був Путін. За даними політолога Олексія Мухіна, 1992-го Медведєв зіграв ключову роль в знятті з Путіна обвинувачень в корупції, що загрожувало останньому щонайменше втратою посади. 2003-2005 рр. — керівник Адміністрації президента Путіна. Третій президент РФ (2008-2012). Віддав наказ про вторгнення російської армії в Грузію в серпні 2008 року. Тоді ж публічно заявив, що «вплив Росії повинен поширюватися на країни колишнього СРСР, де є російськомовні меншини». Із 8 травня 2012-го і дотепер — прем’єр-міністр РФ.

Олексій Дюмін. Народився 1972 року в Курську. Батько — військовий медик, генерал, котрий у 1990-х входив у найближче оточення міністра оборони РФ Павла Грачова. Олексій закінчив Воронезьке вище військове інженерне училище радіоелектроніки, служив у частині, яка займалася протидією технічним засобам розвідки супротивника. З 1995-го — в Службі безпеки президента, з часом став начальником особистої охорони Путіна. Дослужився до генерал-лейтенанта. 2014 року — заступник начальника ГРУ, командувач Силами спеціальних операцій РФ, які зіграли ключову роль в анексії Криму. За цю операцію отримав звання Герой Росії. Тепер — губернатор Тульської області.

Сергій Іванов. Народився 1953 року в Ленінграді. Закінчив Ленінградський університет, вищі курси КДБ СРСР у Мінську та Червонопрапорний інститут КДБ у Москві. Якийсь час служив у одному підрозділі з Путіним. Працював у резидентурі КДБ у Фінляндії та Кенії. Дослужився до заступника директора ФСБ, генерал-полковник. 2001-2007 рр. — міністр оборони РФ. Із 2011-го по 12 серпня 2016 року — керівник Адміністрації президента РФ. Колишня державний секретар США Кондоліза Райс у своїх мемуарах «Вища честь» так характеризувала особистість Іванова: «Незалежно від посад і звань він залишався безвідмовним каналом зв’язку з Путіним навіть у найделікатніших ситуаціях. У відносинах між Білим домом і Кремлем цей канал був найважливішим і адекватним».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply