Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Навального засудили до трьох років колонії

Автор:

|

Лютий 03, 2021

|

Рубрика:

Навального засудили до трьох років колонії

Олексій Навальний

Симоновський районний суд Москви відправив російського опозиціонера Олексія Навального в колонію загального режиму на майже три роки. До набуття вироком чинності підсудний перебуватиме під вартою. Захист політика вже заявив про свій намір його оскаржити.
Суд над Навальним стосувався справи «Іва Роше». 2014-го його разом із братом Олегом визнали винними у шахрайстві та легалізації злочинних коштів: за версією слідства, компанію «Ів Роше» переконали укласти невигідний контракт. Олексій Навальний отримав 3,5 роки умовно, Олег Навальний — 3,5 роки реального терміну. Брати свою провину заперечували, називаючи справу політично мотивованою. 2017-го Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) визнав вирок несправедливим; уряд Російської Федерації (РФ) виплатив Навальному компенсацію, однак вирок не скасували.
Тепер суд задовольнив вимогу замінити Навальному умовний термін на реальний через порушення правил випробувального терміну. Російські правоохоронці заявили, що Навальний більше 50 разів порушив правила випробувального терміну, в т. ч. не приходив на реєстрацію до відомства, як того вимагали умови умовного покарання. Зокрема, звинуватили й у тому, що не відзначався у слідчого, поки перебував у комі після отруєння отрутою «Новачок», а також поки лікувався і проходив реабілітацію в Німеччині.
Весь день, поки тривав суд над Навальним, у Москві були перекриті низка вулиць. Після оголошення рішення суду в центр Москви стягнули загони Росгвардіі. Оточили Манежну та Пушкінську площі, перекрили прохід на Красну площу. Під’їзди до слідчого ізолятора «Матроська тиша», де тримають Навального, також перекрили.
На вхід і вихід зачинили станції метро «Охотний ряд», «Площа революції» й «Олександрівський сад». Поліція затримала понад 300 осіб, котрі прийшли до будівлі суду, щоб підтримати свого кумира.
У своєму виступі підсудний звернув увагу на те, що справу, за якою його судять, вже визнав незаконною ЄСПЛ. «Якщо ми відкриємо будь-який підручник кримінального права, то побачимо, що ЄСПЛ є частиною судової системи РФ, коли вже Росія є членом Ради Європи. Є рішення обов’язкові. І я, пройшовши всі необхідні стадії судового процесу, звернувся до Європейського суду, який виніс рішення, в якому чорним по білому написав, що навіть складу злочину немає. Справа, за якою я перебуваю тут чомусь, у цій дивній клітці, повністю сфабрикована. Мало того, РФ це рішення визнала. Половинчасто, бо мені навіть виплатили компенсацію у цій справі, тим самим визнавши рішення ЄСПЛ. Попри це, мій брат три з половиною роки відсидів у в’язниці у цій справі, яка була сфабрикована. Є відповідне рішення суду, обов’язкове на території Росії. У цій справі я рік сидів під домашнім арештом. Коли мій випробувальний термін закінчувався, за тиждень до цього мене заарештували, привезли у Симоновський суд і без захисту, всучивши якогось адвоката за призначенням, продовжили мені випробувальний термін ще на рік. Трошки математики: 2014-го мене засудили, дали три з половиною роки, дали випробувальний термін, а зараз 2021 рік, але мене все одно продовжують судити за цією справою. Мене ж уже невинним визнали, і складу злочину в цій справі немає, і все одно зі завзятістю маніяка наша держава вимагає мене посадити за цією справою», — заявив опозиціонер.
Він назвав процес проти себе демонстрацією слабкості російської влади. «Я вимагаю негайної свободи для себе й інших заарештованих. Не визнаю вашу виставу, вона повністю брехлива, не відповідає закону, й я вимагаю свого негайного звільнення», — закінчив свою промову Навальний
Реакція світу не забарилася. США вимагають звільнити опозиціонера негайно і без усіляких умов. «Ми знову закликаємо російську владу негайно і без жодних умов звільнити п. Навального, а також сотні інших російських громадян, необґрунтовано затриманих останніми тижнями за здійснення своїх прав, у т. ч. права на свободу вираження поглядів та на мирні зібрання», — заявив Ентоні Блінкен, державний секретар США. З вимогою негайно звільнити Навального також виступив Домінік Рааб, міністр закордонних справ Великої Британії.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, заявив, що ситуація навколо російського опозиціонера, зокрема, масові затримання учасників протесту, свідчить про те, що РФ не хоче поважати права і свободи людини. «Отруєння, потім арешт Навального — це новий «рекорд» свавілля російської влади на тлі масових затримань мирних протестувальників у містах РФ», — зазначив він і наголосив, що завдання світової спільноти — змусити Москву поважати права громадян РФ.
Як повідомляв «Міст», Навального номінували на Нобелівську премію миру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply