Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Надію Савченко етапували до Ростова

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Надію Савченко етапували до Ростова

Надія Савченко

Надія Савченко написала листа Пан Ґі Муну, генеральному секретареві Організації Об’єднаних Націй (ООН). Льотчиця повідомила Пан Ґі Муну, що в серпні ц. р. її судитимуть у Донецьку Ростовської області (РФ). Також українка додала, що всі, хто має брати участь у розгляді справи, проживають в інших реґіонах Російської Федерації (РФ) або в Україні. При цьому її адвокатам постійно погрожують терористи самопроголошених Донецької та Луганської «народних республік» (ДНР і ЛНР відповідно). За словами п. Савченко, РФ продовжує ігнорувати її імунітет як члена постійної делегації від України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У зв’язку з цим вона попросила генерального секретаря ООН звернутися до керівництва РФ із проханням забезпечити нормальні умови судового розгляду, зокрема, перенести розгляд справи до Москви.
Однак Пан Ґі Мун не відреагував і 17 липня Надію Савченко етапували з Москви до Ростова. Про це повідомив Ілля Новиков, її адвокат. А офіційні органи вирішили впливати на хід судилища ще до його початку.
Наприклад, Слідчий комітет (СК) РФ рекомендував слідчим у справі Надії Савченко не поширювати її депутатський імунітет на діяння, вчинені нею до обрання депутатом Верховної Ради України (ВРУ) та делегатом ПАРЄ. Це випливає з документів під грифом «для службового користування», які опублікував у Twitter п. Новиков. «Злочинні діяння, за підозрою у яких була затримана Н. Савченко, мали місце до її обрання депутатом ВРУ і не могли бути пов’язані з виконанням її посадових обов’язків як народного депутата. У зв’язку з цим наявність у Н. Савченко статусу депутата ВРУ не передбачає її імунітету від російської юрисдикції щодо цих діянь згідно з міжнародним правом», — йдеться в документі. При цьому СК посилається і на нібито звичайну норму міжнародного права, яка не передбачає зворотної дії імунітету. Ілля Новиков вже охарактеризував ці вказівки слідчим як політичні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply