Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Надія готується до суду

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Надія готується до суду

Надія Савченко

Захист народного депутата України Надії Савченко, яку утримують за ґратами в Росії, отримав юридичні підстави звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це заявив Ілля Новиков, адвокат льотчиці.
«Вперше Московський міський суд визнав, що Надія Савченко є делегатом Парламентської асамблеї ради Європи (ПАРЄ), але, тим не менш, вважає, що вона не має імунітету. Незабаром документи із цього судового засідання підуть до ЄСПЛ. Нарешті ми можемо туди поскаржитися, — сказав правник. – На Російську Федерацію (РФ) буде накладено стягнення за незаконний арешт Наді. Це — процес нешвидкий, але, з огляду на те, що «справа Савченко» має пріоритетний статус, можливо, це трапиться за кілька місяців, ще навіть до того, як її буде засуджено і вирок набуде чинності».
Правник сподівається, що попереднє слухання у «справі Савченко», можливо, пройде вже наприкінці липня — на початку серпня. «Ми з Надією підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами справи», — розповів він. Водночас п. Новиков зазначив, що ще не відомо, в якому російському місті відбуватиметься суд над нею. Це може бути Москва, де перебуває більшість свідків, або Ростов-на-Дону, де п. Савченко нібито перетнула кордон, або Воронеж, де певний час її тримали в слідчому ізоляторі.
Сама ж українська льотчиця подала клопотання про те, щоби її справа розглядалася судом присяжних. Про це поінформував Марк Фейгін, інший її адвокат. «За російськими законами, «справа Савченко» не може розглядатися судом присяжних. 2013 року було ухвалено поправку до Кримінального кодексу РФ, згідно з якою, якщо обвинуваченому не загрожує довічне ув’язнення, справа підлягає розгляду в районному суді, без присяжних. За нормами Кримінального кодексу, довічне позбавлення волі не застосовується до жінок, осіб молодших за 18 і старших за 60 років», — уточнив він. Українці 6 червня відмовили у суді присяжних і всіх клопотаннях, в т. ч. і в проведенні розгляду справи в Москві.
Марк Фейгін пояснив також, що клопотання потрібне для того, щоби згодом звернутися до Конституційного суду й оскаржити цю, на його думку, несправедливу норму: «Нам треба буде потім і в ЄСПЛ довести, що Надія Савченко — не тільки невинна, а й була позбавлена багатьох конституційних прав».
Також він заявив, що на суді проти Надії Савченко виступить Ігор Плотницький, ватажок терористичної організації «Луганська народна республіка». А ще п. Фейгін додав, що карною справою погрожують і йому — за розголошення матеріалів слідства.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply