Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

На трупі імперії збудують нові демократичні держави

Автор:

|

Грудень 18, 2022

|

Рубрика:

На трупі імперії збудують нові демократичні держави
Мапа імовірного розпаду Російської Федерації

Поки кремлівський режим агонізує, прогресивні сили домовляються, як відбудеться його похорон.

У полон беруть навіть в’язнів
Російські колонії ніколи не стоятимуть порожні. Адже під час втечі з Херсонської області окупанти вивезли українських в’язнів до десяти колоній на території Російської Федерації (РФ), так, начебто їм своїх замало. Мова може йти про 2,5 тис. осіб. Їх тримають окремо та забороняють росіянам із ними спілкуватися.
Рідні українських бранців розповіли, що ще в травні ц. р. в’язнів із колоній у Херсонській і Миколаївській областях стали звозити до Виправної колонії № 7 у Старій Збур’ївці (це за 50 км від Херсону).
За два тижні до відступу російсько-терористичних військ із Херсону в листопаді окупанти взялися перевозити бранців у російські колонії. Їхні рідні встановили три колонії в Краснодарському краї та Волгоградській області, куди вивезли бранців. Правозахисники також з’ясували, що українські в’язні з’явилися й у Володимирській області.
А портал «Сирена» опублікував мапу, на якій зазначили десять колоній, куди, імовірно, вивезли ув’язнених українців. Більшість із них розташована в Краснодарському краї. Правозахисники отримали кілька повідомлень, що цих заручників пізніше планують розподілити по інших колоніях у РФ.
Володимир Осечкін, керівник порталу, повідомив, що з українськими в’язнями, які прибувають у російські колонії, поводяться жорстоко, проти них застосовують електрошокери. За його даними, з українцями працює відділ спеціального призначення Управління федеральної служби виконання покарань.
Свою чергою, Ігор Клименко, голова Національної поліції України, повідомив, що російська армія під час відступу випустила зі слідчого ізолятора в Херсоні 457 в’язнів. 166 із них уже затримали.
А 250 засуджених до примусових робіт, які відбувають покарання в Нижньому Тагілі, працевлаштують на найбільший танковий завод «Уралвагонзавод». Вони працюватимуть операторами верстатів, свердлувальниками, токарями, фрезерувальниками, шліфувальниками, електрозварювальниками, слюсарями та машиністами крану. Злочинців залучатимуть до допоміжних робіт, але не нададуть доступу до секретної інформації.
До слова, «Уралвагонзавод» — єдиний у РФ, що випускає танки Т-72 і Т-90. Після початку війни виробництво там перейшло на тризмінний режим роботи, а в серпні завод почав працювати цілодобово. Сергій Чемезов, глава «Ростеху», материнської корпорації «Уралвагонзаводу», розповів, що у війні з Україною знищені до 40 % російських танків.

Путін капут!
Водночас у РФ назвали дві причини швидкого краxy режимy Пyтіна. «Путінський режим зробив дві помилки, якими наблизив свій кінець, — вважає Леонід Гофман, опозиційний російський політик. — Диктатор і його режим приречені. І кінець набагато ближчий, ніж усі думають».
На його думку, дві фатальні помилки для теперішнього режиму це — війна (точніше, поразка у ній) і мобілізація росіян. «Те, що зараз відбувається, дуже близько до кінця цієї системи з двох причин. По-перше, диктатури дуже погано переживають поразки. Демократії можуть їх пережити, а диктатури руйнуються на них. Крім того, Путін уперше за все своє нескінченне і, мені здається, дещо зайве для країни правління вступив у конфлікт зі своєю групою підтримки. Він увійшов до родин тих людей, які завжди його підтримували. А тепер не хочуть. Звісно, вони підтримують війну. Але як уболівальники гокею з тапчана», — сказав політеміґрант. Він уточнив, що оточення диктатора вже відчуває швидкий кінець системи, що склалася. Тому режим помітно лихоманить.
Натомість Володимир Огризко, міністр закордонних справ України в 2007-2009 рр., а зараз — керівник Центру дослідження Росії, вважає, що Путін відповідає інтересам, бажанням і мріям російського суспільства, бо ним володіє та ж нав’язлива ідея, що є у більшості росіян. За словами експерта, Путіну та його поплічникам байдуже, що скажуть лідери країн Заходу Байден, Макрон чи Шольц, що про них розповідають у світі й як їх сприймають зовні. «Це інший психологічний простір. Російська публіка живе за іншими категоріями. Росіяни живуть категоріями, які у цивілізовану голову не влазять», — наголосив він.
Дипломат зауважив, що у Путіна є ідея фікс, яку розділяє більшість російського населення: необхідність перемог і величі. «Цим і користується Путін. Російське суспільство хоче Путіна. Путін такий, яким є все російське суспільство», — запевнив він.
Водночас кремлівські пропаґандисти, вочевидь, таки усвідомили, що Росія війну проти України програє. Маргарита Симоньян, Володимир Соловйов, Ольга Скабєєва, Захар Прилєпін та інші зараз перебувають у паніці, від них звучать заяви про необхідність припинення бойових дій. «Дуже характерно Симоньян висловила їхній загальний настрій: катастрофа! Катастрофою ж вважають те, що вони опиняться на лаві підсудних. Вони влаштували катастрофу для РФ, але турбує їх лише власна доля. Я сказав би, що ці настрої зайшли дуже далеко», — зазначив п. Піонтковський.
Він навів кілька прикладів останніх днів, як поводяться російські пропаґандисти, яких назвав кінченими негідниками та військові злочинцями, добре відомими Україні. «Приміром, Прилєпін регулярно виїжджає на Донбас на сафарі «постріляти укропів». Нещодавно він сперечався зі Скабєєвою, що удари по містах безглузді, їх треба припинити, війни ніколи так не виграють, потрібні перемовини, павза. Тобто, він відверто сказав те, про що всі вони з Путіним мріють. Скабєєва ж перелякано перепитала — перемовини з ким? Зі Зеленським? Атож, зі Зеленським. Потрібна павза, нам потрібен новий Хасавюрт (Хасавюртський мир був підписаний за підсумками Першої чеченської війни 1996 року. — Ред.), аби ми через кілька років, мобілізувавши людей і зібравши зброю, довоювали цю ситуацію», — поділився експерт.
За його словами, Прилєпін як представник «фашистського табору» розуміє, що війна програна. «А ще є у них системний ліберальчик, Олексій Наумов. Мабуть, також отримав методичку однієї з веж Кремля. У запалі він вигукнув: було одне місто під час Другої світової війни, в якому не було ні води, ні тепла, ні світла. Це місто не здалося, його називали Ленінград. Чому ж думаєте, що Київ здасться?» — зазначив п. Піонтковський.
Також він згадав виступ Костянтина Затуліна, депутата Державної думи РФ. «Виступав переконаний ворог України, який 30 років вимагав зруйнувати українську державу. Політик на високих тонах сперечався зі Соловйовим. Почалося все з ядерної зброї. Соловйов каже: ми зобов’язані захищати нашою доктриною нашу «власну територію» — Херсонську та Запорізьку області. А як давно вони стали нашою територією? Поставив під питання святе — конституційні зміни», — пояснив фахівець.

Цвях у труну режиму
А тим часом представники колонізованих Росією народів минулого тижня провели у швецькому місті Гельсінборг ІV Форум вільних народів ПостРосії, під час якого майбутні лідери незалежних демократичних країн на території теперішньої РФ підписали Меморандум про припинення існування Російської Федерації. Про це повідомили в організації Аftеr Еmріrе, організатора заходу.
Це була міжнародна конференція з мирної деколонізації, реконструкції та територіального устрою держав постросійського простору. Попередні тематичні заходи раніше відбулися у Варшаві, Празі та Ґданську. «У річницю Біловезької угоди, що, де-юре, припинила існування найкривавішої Імперії зла ХХ ст., учасники Форуму — лідери майбутніх незалежних держав постросійського простору підписали наразі декларативний, авансом, але вкрай символічний акт. Цей документ має стати дорожньою картою мирного, конструктивного та ненасильницького демонтажу терористичної імперії», — повідомили організатори.
Метою заходу було узгодження рішень із мирного демонтажу Російської Федерації, визначення майбутніх кордонів незалежних держав, підтвердження принципу повної та безумовної денуклеаризації всіх країн постросійського простору, створення механізму розподілу активів і боргів теперішньої РФ, у т. ч. репарацій, напрацювання базових параметрів устрою постросійського простору у перші перехідні роки.
За словами організаторів, і кремлівська вертикаль, і російські псевдоопозиціонери все ще продовжують просувати наратив про катастрофічність розпаду РФ, але ті, хто сприймає ці наративи, забувають, якою полегкістю для світу став розпад Радянського Союзу.
Розпад РФ дозволить також диверсифікувати постачання корисних копалин, зокрема, нафти, газу, золота тощо, позбавити від ядерної зброї велику частину континенту і, можливо, створити у цій його частині організацію-аналог НАТО для стримування Китаю. «У мирі та компромісі зацікавлені всі держави постросійського простору, адже це запорука їхнього власного розвитку, успіху та міжнародних інвестицій. Коли є сценарії, лідери та відповідальне лідерство, а також дієві стратегії, крок за кроком, контрольований демонтаж РФ через її деколонізацію стане справжнім цивілізаційним wіn-wіn для світу ХХІ ст.», — наголосили організатори заходу. Напрацьовані лідерами майбутніх незалежних держав ПостРосії рішення представлять 31 січня 2023 року в Європейському парламенті.
Як повідомляв «Міст», розпад Росії це загроза чи шанс.

Євген Клен

Цитата
«Якщо Україна й надалі перешкоджатиме Росії у проведенні військової спецоперації в Україні, то Росія буде змушена оголосити їй війну».
Василь Нєбєнзя, представник РФ, у виступі на Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply