Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Москва намагається дестабілізувати всю планету

Автор:

|

Листопад 14, 2021

|

Рубрика:

Москва намагається дестабілізувати всю планету
Перша шпальта видання «Новая газета»

Поки Російська Федерація (РФ) б’є нові рекорди зі смертності від коронавірусу (вона вища, ніж у Німеччині, в 6,8 разу), іноземні версії пропаґандистського телеканалу Russia Today (RT) невимушено продовжують підтримувати антикацинаторів: іноді просто надаючи їм ефірний час, а іноді і поширюючи відверті фейки про Covid-19 і щеплення. Тим часом, російська версія RT відрізняється до невпізнанності: своїм співгромадянам пояснюють, що вакцинуватися і носити маски обов’язково. Таке цікаве явище розщеплення свідомості редакторів RT обурило навіть російську «Новую газету», яка вийшла ось із такою обкладинкою.

Мета — дестабілізація
Минулого тижня в Україні та Молдові синхронно протестували проти вакцинації від коронавірусу й карантину з плакатами, колір і шрифт гасел яких ідентичні. Це констатувала Тетяна Попова, експертка Американської торгової палати в Україні.
Зокрема, в Києві Олена Фаїст, лідерка громадської організації Stop Fake Pandemic, заявила на телекамеру кремлівського пропаґандиста: «Москва! Хочу передати братам-слов’янам привіт. Мені пересилали гроші з РФ. Розумієте, що ми єдиний народ».
Репортер Данило Яковлев сфотографував на акції антивакцинаторів прапор комуністичного проросійського об’єднання «Боротьба», яке 2014 року організовувало антимайдан і сепаратистські «референдуми» в Криму та на сході України. В Одесі один із антивакцинаторів поширював гасло російських шовіністів: «Країна захоплена сіоністською терористичною організацією, яка слугує світовій єврейській олігархії».
Своєю чергою, Павло Булгак, радник віцеспікера українського парламенту, з’ясував, що протести організував В’ячеслав Валько, проросійський політик із Молдови, який поширює фейки про коронавірус та агітує проти щеплення від нього. Тож Дмитро Шерембей, керівник благодійної організації «100 % життя»  резюмував: «Ті, хто комусь радять не вакцинуватися, прирікають їх на летальний кінець».
Адже, приміром, у Моршині на Львівщині, де щеплені 74 % дорослих жителів і 100 % працівників санаторіїв, востаннє помирали від Covid-19 ще торік. Відтак, Дарина Дмитрієвська, засновниця громадської організації «Медичні лідери», дійшла висновку, що антивакцинатори свідомо займаються підривною діяльністю для дестабілізації ситуації в державі та погіршення здоров’я українців.
А Марія Сагайдак, керівниця відділу Центру стратегічних комунікацій, розповіла: «За даними Оксфордського інституту Інтернету, 92 % дезінформації щодо коронавірусу поширюють РФ і Китайська Народна Республіка (КНР). В Україні зафіксували певну кількість груп російських наративів, спрямованих на послаблення захисту від Covid-19. Деякі з яких спільні для всього світу, а деякі спрямовані на Україну. Кінцева мета кожного з них — послабити державу, зробити її вразливішою до зовнішніх впливів, посилити недовіру та дестабілізувати ситуацію всередині держави».
За словами експертки, творці цих наративів наполягають, що «коронавірус вигадали, щоб зменшити кількість населення, а міжнародні структури, які говорять про небезпеку вірусу, насправді наживаються на українцях і хочуть їх чіпувати, щоб контролювати». І що «Україна як держава не здатна захистити своїх громадян від пандемії, що західне лобі резервує Україну як ринок для власних вакцин, що реформа системи охорони здоров’я провалилася, неефективна, не здатна протидіяти пандемії та захистити своїх громадян».

РФ проводить операцію
Центр протидії дезінформації (ЦПЗ) Ради національної безпеки й оборони України попереджає: «Росія проводить операцію, спрямовану на зменшення рівня вакцинації від Covid-19 і зростання кількості смертей. Телеграм-канали поширюють повідомлення про начебто неґативні наслідки вакцинації. Фейки просувають і в публікаціях, і в коментарях від ботів. Усі ці канали адмініструють із РФ».
Зокрема, вони приписали британським ученим заяву, що вакцинація посилила пандемію. Посилалися на «працівника Університету Джона Гопкінса», якого насправді там немає.
«Для жителів тимчасово окупованих Донбасу та Криму поширюють абсолютно іншу інформацію — про необхідність щеплень. І висміюють антивакцинаторів, зауважили в ЦПЗ. — Суттєву роль у розповсюдженні антивакцинаторських ідей відіграє Російська православна церква (РПЦ). В Україні московські попи виступають проти вакцин і навіть організували мітинґ під будівлею Верховної Ради з плакатами «Вакцинація вбиває», «Ні медичним експериментам. Захистимо наших дітей». Крім цього, вони наголошують, що вакцинація — «гріх». Але та ж Церква закликає до вакцинації російську авдиторію».
В Україні ж митрополит Почаївський РПЦ поширював вигадку російської пропаґанди, що в організм людей вводять за допомогою вакцини мікрочіпи. Мовляв, «щоб контролювати людей за допомогою технологій 5G».
Тож Олексій Данилов, секретар РНБО, наголосив: «Ми викрили цілу російську мережу, яка атакувала наш інформаційний простір. Ця мережа на території РФ розповідає: «Вакцинуйтесь, вакцинуйтесь, вакцинуйтесь». А на території України на 100 % навпаки каже: що не потрібно вакцинуватися».
Російська федеральна служба з нагляду в галузі охорони здоров’я доручила своїм працівникам повідомляти слідчим і прокурорам про громадян, які беруть участь у кампанії проти вакцинації. А Олена Чуранова, редакторка проєкту StopFake.org, констатувала: «Бо своє населення їм важливіше за інших».
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, запевняє: «Вакцина у країні є. Але російська пропаґанда розганяє фейки в Україні й не дозволяє нам рухатися такими темпами, як інші європейські держави. У нас гібридна війна і нам доводиться воювати на всі фронти».
Ще 17 вересня ц. р. Служба безпеки України повідомила, що ліквідувала в Дніпрі «ферму» з 5 тис. ботів, яка займалася на замовлення кураторів із РФ зривом вакцинації в Україні. Російські замовники забезпечили її телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, яке налаштували дистанційно. За його допомогою адміністрували у Facebook понад 5 тис. облікових записів нібито громадян України з фейковими персональними даними. Від замовників отримували інформаційні «вкиди», які «розганяли» через соціальні мережі.

Світова гібридна війна
Але не тільки проти України ведуть гібридну війну російські дезінформатори. Джен Псакі, речниця Білого дому, ще 16 липня заявляла: «Держдепартамент США з’ясував, що РФ і КНР поширюють дезінформацію про вакцини через соціальні мережі, в т. ч. розповсюджуючи повідомлення, які підривають програми розробки вакцин західного походження. Ці країни, зокрема, брешуть про те, що західні вакцини неефективні та некорисні, а також перебільшують їхні побічні ефекти».
Тоді президент США констатував: «Вони вбивають людей».
А Міністерство внутрішньої безпеки США попередило 14 серпня: «Опоненти США активізували спроби залякати суспільство та посіяти розбрат. Приміром, російські, китайські й іранські засоби масової інформації, пов’язані з урядами, не раз посилювали теорії змови щодо походження Covid-19 та ефективності вакцин».
Зокрема, Олександр Чепурнов, співробітник російського Інституту експериментальної й клінічної медицини, заявив, що коронавірус вигадав… Дональд Трамп. Через такі фейки адміністрація YouTube заблокувала два канали RT німецькою.
Популярний французький відеоблогер Лео Ґрассе повідомив таке: «Я отримав пропозицію співпраці, щоб у своєму відео розвінчати вакцину Pfizer. Величезний бюджет і клієнт, який бажає залишатися неназваним».
Але в аґенції, яка пропонувало фейки, збрехали, що вона розташоване в Лондоні, столиці Англії, та ця адреса виявилася фальшивою. Ґрассе спробував шукати інформацію про працівників аґенції в Інтернеті й з’ясував, що вони раніше працювали в РФ.
А німецький блогер Мірко Дрочманн розповів таке: «Аґенція контактує зі мною й питає, чи хочу бути учасником інформаційної кампанії. Йдеться про те, щоб оприлюднити якісь нібито документи, що свідчать про смертність від вакцинації. За гроші. Штабквартира аґенції — Лондон, а місце проживання генерального директора — Москва».
У Facebook повідомили, що через фейки про вакцинацію 11 серпня заблокували 65 облікових записів із РФ, а в Instagram — ще 243.
5 травня Максим Степанов, тодішній міністр охорони здоров’я України, пояснював: «Головний автор фейків — РФ, якій не звикати до масового зомбування населення. Завдяки цьому вона намагається проштовхнути власний Sputnik V. Тож Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, попередив: «РФ використовує його як інструмент для збільшення свого політичного впливу. Ми вже бачили, як питання про придбання вакцини Sputnik V може сіяти політичну ворожнечу, втягувати країни в політичну нестабільність і послаблювати уряд».
А Андрій Сухарина, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи», резюмував: «У РФ показники людей, які не хочуть вакцинуватися, вищі, ніж в Україні. Росія, намагаючись очорнити західні вакцини, настільки загралася з дезінформацією, пропаґуючи, що щеплення — зло, що втрапила у власну пастку».
Як повідомляв «Міст», РФ поширює фейки про чужі вакцини, щоб продавати свою.

Ігор Голод

До слова
У Гаазі (Нідерланди) 7 листопада відбулися масові протести проти карантинних обмежень. Кілька десятків тисяч демонстрантів зібралися в центрі міста, щоб висловити свій протест проти карантинних заходів. Вони виступали проти використання свідоцтв про вакцинацію та QR-кодів, які, на їхню думку, розділяють суспільство. За даними поліції, акція протесту була в основному мирною, але деякі пікетники кидали феєрверки та вигукували лайки на адресу правоохоронців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply