Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Міноборони РФ хоче придбати бойових дельфінів

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Міноборони РФ хоче придбати бойових дельфінів

main

Міноборони РФ планує придбати п’ять дельфінів-афалін за 1,75 млн рублів, відповідна документація розміщена на сайті держзакупівель.

В конкурсній документації вказано, що російському військовому відомству потрібні дві самки і три самці у віці від трьох до п’яти років. Міноборони РФ збирається купити дельфінів з довжиною тіла від 2,3 до 2,7 метра, причому особливо зазначається, що вони “повинні виявляти рухову активність”.

Вилов афалін повинен проводитися з обов’язковою присутністю ветеринара-спеціаліста з морських ссавців, а перевезення дельфінів має здійснюватися вантажним транспортом у ваннах з морською водою. Далі дельфіни повинні будуть витримати обов’язковий карантин терміном в один місяць на базі, що “надається виконавцем”.

Для чого Міноборони потрібні дельфіни, документація не уточнює.

У Радянському Союзі підготовкою дельфінів займалися в Козачій бухті під Севастополем. Головне призначення афалін полягало в охороні акваторії головної бази Чорноморського флоту від підводних диверсантів. Дельфіни «паслися» на вході в бухту. Виявивши порушника, тут же повідомляли про це на береговий пункт оператору і, отримавши наказ, могли самостійно його знищити. Для цього в них були спеціальні намордники з пікою. Афалін навчили знаходити торпеди, міни та іншу затонулу військову амуніцію на глибині до 120 м, пристосували до десантування з вертольотів. Успіх програми був настільки високий, що дресируванням тварин зайнялися на Тихоокеанському та Північному флотах. Проте розпад СРСР поставив крапку в подальшому розвитку програми.

В даний час найбільші підрозділи дельфінів і морських левів є на службі ВМС США. З 2010 року вони несуть постійну охорону військово-морської бази атомних субмарин Китсап. Крім охорони морські леви і дельфіни використовуються для виявлення мін та інших потенційно небезпечних об’єктів. Американські ВМС запевняють — рішення узгоджене з усіма природоохоронними відомствами

В кінці 2014 року в ЗМІ з’явилися повідомлення, згідно з якими Чорноморський флот провів навчання з бойовими дельфінами. Тоді у військовому відомстві спростували цю інформацію . Офіційний представник Міноборони Ігор Конашенков підкреслив, що “немає ніякої необхідності у використанні екзотичних способів охорони прилеглих акваторій”.

 

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply