Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Медведєв став прем’єр-міністром РФ

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Медведєв став прем’єр-міністром РФ

Президент Російської Федерації (РФ) Володимир Путін підписав указ про призначення Дмитра Медведєва прем’єр-міністром країни. Державна дума більшістю голосів схвалила цю кандидатуру: за п. Медведєва проголосували фракції «Єдина Росія» та ЛДПР. Комуністи й «Справедлива Росія» консолідовано висловилися проти. Таким чином, за Дмитра Медведєва було віддано 299 голосів, проти виступили 144 депутати. Дмитро Медведєв став 12-м прем’єр-міністром РФ.

Для згоди Держдуми на затвердження п. Медведєва прем’єром була необхідна проста більшість голосів — 226. Інакше кажучи, для проходження його кандидатури було достатньо підтримки лише фракції «Єдиної Росії», до якої входять 238 депутатів. 2008 року, коли на посаду голови уряду висувалася кандидатура чинного президента Володимира Путіна, за нього в Держдумі проголосували 392 із 448 депутатів, 56 — було проти. Тоді згоду на призначення п. Путіна прем’єром дали «Єдина Росія», ЛДПР і «Справедлива Росія».

Водночас, у Москві десятки тисяч людей узяли участь в акції під назвою «Контрольна прогулянка». Її ініціював письменник Борис Акунін, аби перевірити, як влада забезпечує право людей на мирні зібрання. «Суть гуляння полягає в тому, щоби продемонструвати владі, що нам не до вподоби, як вона з нами поводилася протягом перших днів нової каденції Володимира Путіна. Якщо це і є Путін «Перезавантаження-2», якого нам так довго обіцяли та яким спокушали, то такого нам точно не треба. Або нехай поводиться інакше, або ми не підемо з вулиці», — сказав популярний автор детективів.

Натовп побував і біля пам‘ятника казахському письменнику Абаю Кунанбаєву, де на початку тижня, напередодні інавґурації Володимира Путіна, оселилася група протестувальників. Чимало учасників прогулянки мали білі пов’язки — символ протесту проти виборчих фальсифікацій. «Вибори було проведено нечесно. Ми хочемо, щоб у країні панувала справедливість, щоби владу передавали законно, щоб не було престолонаслідування, це — ніби передісторія. Насправді, сьогодні чудова погода, чудовий письменник покликав усіх із собою на прогулянку. Ось чому я тут», — сказала одна з учасниць акції. Серед інших у московській прогулянці взяли участь музикант Андрій Макаревич, письменниця Людмила Улицька й сатирик Віктор Шендерович.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply