Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Марш миру в Москві

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Марш миру в Москві

Принципова позиція небагатьох відомих діячів російської культури стала для десятків тисяч росіян поштовхом вийти на марш миру в Москві15 березня. Оцінки кількості демонстрантів коливаються від 30 до 50 тис. Учасники акції скандували гасла: «Ні — війні», «Україно, ми з тобою» та «Слава героям». Багато хто тримав у руках російські й українські прапори. Подекуди виднілися навіть червоно-чорні знамена ОУН-УПА.

Хода пройшла Страсним, Петровським, Рождественським і Сретенським бульварами. Не обійшлося й без затримань. Кількох людей правоохоронці взяли під варту за демонстрацію нацистської символіки. Зараз з’ясовують, чи не було її використання провокацією.
Антивоєнний мітинґ на проспекті Сахарова розпочався з музики групи «Океан Ельзи», концерти якої було скасовано в багатьох містах Росії. Одним із перших перед присутніми виступив Борис Нємцов, котрий звинуватив Путіна в диктатурі. Зі сцени до людей також звернувся один з активістів Євромайдану, після чого всі хвилиною мовчання вшанували загиблих у сутичках у Києві.
Учасникам мітинґу повідомили, що українські депутати на засіданні стоячи привітали тих, хто вийшов на акцію в Москві, і скандували: «Росіє, вставай!». Мітинґувальники теж почали повторювати цей лозунг. Мітинґувальниками була прийнята резолюція з вимогою вивести російські війська з України, припинити втручання влади у внутрішні справи сусідньої країни й дотримуватися щодо неї міжнародні угоди.
Попри велике піднесення більшості населення РФ у зв’язку з анексією частини України кримські події чітко розділили російське суспільство на дві частини. Переважна більшість росіян об’єдналася, як писали за сталінських часів, «в єдіном поривє» довкола лідера нації, якому, за словами політолога Станіслава Бєлковського, «мозг больной свєло».
Інша, на жаль, суттєво менша, частина громадян Росії категорично засудила дикунську поведінку Кремля. Від самого початку активної фази дій зі захоплення українських територій, група сміливців рішуче висловила свій осуд діям шовіністично налаштованих кремлівських яструбів. Цих людей не зупинив страх перед репресивною путінською машиною. Почуття людської гідності змусило їх висловити свою думку, у певному сенсі рятуючи честь російської нації. Надзвичайно важливим є те, що всі ці люди є знаковими фігурами, яких знає й поважає світ.
Російську аґресію засудили: Лія Ахеджакова, Олег Басілашвілі, Армен Джигарханян, Ельдар Рязанов, Юрій Шевчук, Борис Гребєнщиков, Сергій Юрський, Андрій Макаревич, Валентин Гафт, Андрій Мягков, Михайло Жванецький, Сергій Гармаш, Марк Захаров, Олена Яковлєва, Галина Волчек, Андрій Кончаловський, Володимир Гостюхін, Федір Добронравов, Леонід Бронєвой, Олександра Яковлєва, Олександр Балуєв, Юрій Стоянов, Станіслав Садальський, Олександр Розенбаум, Данило Гранін, Марат Башаров, Сергій Маковецький, Дмитро Харатьян, Михайло Кокшенов, Еманнуїл Віторган, Леонід Журавльов, Наталя Фатєєва, Борис Акунін,
Земфіра й Анатолій Пашанін.
Загальний настрій мислячої Росії вдало висловив Андрій Макаревич, музикант і лідер гурту «Машина часу», котрого російські фанатики назвали «жидом, що продався Бендері»: «Хлопці, ви чого домагаєтеся? Створення громадської думки для введення військ на територію суверенної держави? Відрубати Крим?.. Адже вже вдалося зазомбувати досить велику кількість ідіотів і просто неуків із нестабільною психікою. Уже рвуться зі зброєю в руках рятувати російськомовне населення — ніби воно про це волає. А вони й повірили. Хлопці в телевізорі, ви чого домагаєтеся? Надовго розсварити два народи, що живуть пліч-о-пліч? У вас виходить. А чим це закінчується, знаєте? Війни з Україною захотіли? Так, як з Абхазією, не вийде: хлопці на Майдані вже загартувалися й знають, за що б’ються: за свою країну, за свою незалежність. А ми за що? За Януковича?
Хлопці, навіщо ви сховали його в Росії? Чесна людина не буде покривати злочинця та злодія. А злодій — буде. Навіщо ви себе ганьбите перед людством?»

Павло Михайлов

До слова
Українська громада РФ виступила проти аґресії Путіна в Криму та закликала президента РФ не допустити війни. Про це йдеться у відповідній заяві українців до глави Росії, яку зачитав у Києві Валентин Пилипчик, член правління Українського конґресу Росії та керівник української громади Камчатки. «Ми, українці Росії, яких, за підсумками перепису населення 2010 року, налічується більш ніж 1 млн 928 тис. осіб, украй стривожені подіями, що розгортаються в ці дні в Криму. Наші братні народи, російський і український, століттями жили пліч-о-пліч, борючись зі загальним ворогом, творячи власне майбутнє», — ідеться у відкритому листі.  Також члени української громади наголосили, що не можна допустити розірвання духовного зв’язку між українським і російським народами та кровопролиття. «Закликаємо Вас, як президента Російської Федерації та верховного головнокомандувача, зробити все можливе для запобігання аґресії в Криму», — наголосили автори звернення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply