Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Ляльки у вертепі Путіна

Автор:

|

Жовтень 02, 2022

|

Рубрика:

Ляльки у вертепі Путіна
Ось як зараз бачать Росію творці «Володаря перснів»

До початку гарячої фази російсько-української війни головними обличчями режиму Путіна були дипломати. Тепер це військові, наближені до Кремля олігархи і колишній президент Російської Федерації (РФ) Медвєдєв.

ПВК із в’язнів
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомляють, що Євген Пригожин, засновник приватної військової компанії (ПВК) «Ваґнер», якого називають «кухарем фюрера», вводить «сталінський» метод вербування найманців для участі в «спецоперації». Це дозволяє Кремлю уникнути оголошення загальної мобілізації в країні. «Військові блогери постійно вихваляють успіх Пригожина в Україні, а деякі навіть кажуть, що він має замінити міністра оборони РФ Сергія Шойгу, якого вони і кремлівські експерти звинувачують в поразці РФ під Харковом», — йдеться у звіті ISW.
Російський військовий кореспондент Максим Фомін із псевдонімом Владлен Татарський стверджував, що спілкувався з Пригожиним про ситуацію на українсько-російському кордоні після виведення російських військ із Харківщини. Аналітики вважають, що зустріч Пригожина і Фоміна може свідчити про те, що Москва намагається відповісти на багатомісячні скарги блогерів на те, що Міністерство оборони РФ не почуло їхню критику, що підкреслює неефективність російського вищого командування.
Відтак з’явилося відео Пригожина з в’язниці, на якому від агітує кримінальників вступати до його ПВК. Олексій Арестович, радник Офісу президента України, називає це кульмінацією поразки РФ у війні проти України. «Відео з тим, як Пригожин вербує засуджених на війну проти України Росія «злила» для того, щоб лякати українців, а інші засуджені думали, чи не варто й їм піти на війну, адже жорсткий чувак вербує на війну, все чітко: «Росія — це сила» і таке інше. Що ж стосується засуджених, це коли 15 людей у камері погрожують тим, у кого немає ножів. Але на полі бою працює військова машина і там потрібно мати певні навички. Буцегарня здоров’я не додає, там військових навичок не навчають. Тому українські воїни перемелють це все і навіть не помітять. Коли путінська Росія впаде, це відео матиме своє місце. Більшої ганьби, ніж коли така велика держава, постійний член Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй відправляє приятеля Путіна фільмувати таке відео — це сором», — вважає він.

Злочинці злочинцям не допоможуть
Через суттєву нестачу людських ресурсів окупанти нещодавно надіслали на війну 400 осіб із міста Тамбов, які відбували покарання за кримінальні злочини. Їх уже згуртували, щоб відправляти на фронт. Для цього біля тимчасового окупованого міста Торез Донецької області розгорнули тренувальний табір. Загарбники також «мобілізують» 500 працівників єнакіївського заводу, які раніше мали «бронь».
«Та масове вербування в’язнів до лав окупаційних військ не врятує армію РФ від нестачі особового складу», —заявляє військовий експерт Олег Жданов. — Москва намагається відновити боєздатність підрозділів, які зазнали втрат. І тут починаються проблеми — зеки не рятують. 400 людей для групи військ, яке налічує десь 140 тис. військових, — крапля в морі. А охочих підписати контракт мало». За його словами, навіть у Росії люди починають розуміти, що це справжня війна — дуже жорстока та кривава, найбільша на Європейському континенті після Другої світової».
Своєю чергою, IT-армія України зламала сайт «Ваґнера» й отримала усі персональні дані найманців ПВК. Про це повідомив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України. «На кожного ката, вбивцю та ґвалтівника чекає сурове покарання. Помста неминуча», — запевнив він.

Пилип з конопель
Ще одне обличчя війни — Дмитро Медведєв, колишній президент РФ, який на цій посаді грів місце для Путіна. Тепер він — заступник голови Ради безпеки РФ і часто коментує перебіг російсько-української війни, виступаючи з погрозами. Він оцінив останню заяву Володимира Зеленського про перемовини з РФ. Зокрема, знову наголосив на «капітуляції української влади». «Такий собі Зеленський сказав, що не буде вести з діалог із тим, хто висуває ультиматуми. Нинішні ультиматуми — дитяча розминка перед вимогами майбутнього. І він їх знає: тотальна капітуляція київського режиму на умовах Росії», — оголосив він. Нагадаємо, що президент України заявив, що будь-який договір із РФ можна буде укласти лише тоді, коли Кремль виведе свої війська з території України.
На слова Медведєва відреагував Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України. «Цьому блогеру-початківцю потрібно бути подумки не з Україною, а з державою типу Північної Кореї та саддамівським бункером, де буде ховатися, і нарешті вже перестати писати «росія» з великої літери та звикати до того, що вони ще не відступали», — зазначив він.
«Коли переляканій, шокованій русні немає що сказати, чим відповісти, випускають напівспитого придворного шамана Медвєдєва. І він знову заводить засмальцовані завивання про ядерний гаплик «всім» і третю світову. А щоб кинути всіх у жах, цитує «Апокаліпсис» Івана Богослова, — вважає Андрій Парубій, колишній голова Верховної Ради України. — Жалюгідне й огидне видовище. Відчай і безсила лють. І очевидне передчуття неминучого нищівного краху. Тваринний страх. Бо кожен мерзотник із кремлівської зграї знає: доганяти будуть по всій планеті».

Тік-ток командир
Також погрози українцям часто висуває Рамзан Кадиров, лідер Чечні. Тепер він закликав розгорнути на місцевому рівні «самомобілізацію», щоб додати «додаткових сил» російським окупантам. Про це також повідомили в ISW.
Відтак мерія Владивостока підтвердила: міська адміністрація розсилає листи чоловікам віком від 25 до 63 років, які мають досвід військової служби та служби у запасі, перебувають на військовому обліку у місцевому військовому комісаріаті. Їх запрошують приєднатися до Бойового армійського резерву країни (БАРС) або добровольчих підрозділів «Тигр» (морська піхота).
Міська влада наголосила, що «кожен одержувач приймає власне рішення». Але аналітики зазначають, що вербувальники намагаються спантеличити чоловіків, щоб ті подумали, що формально й юридично їх рекрутували.
Ідею Кадирова щодо «самомобілізації» підтримали й інші реґіони. Олександр Соколов, губернатор Кіровської області, оголосив, що сформував уже другий добровольчий батальйон під назвою «Широнін», а обласний добровольчий батальйон «В’ятка» давно воює в Україні.
Крім нього, Сергій Аксьонов, глава окупаційної адміністрації Криму, повідомив, що Крим активізує роботу з набирання «добровольців». А Сергій Носов, губернатор Магаданської області, заявив про фінансову підтримку «самомобілізації» та закликав усі реґіони приєднатися.
Глави Воронезької, Чуваської та Башкирської областей також заявили про підтримку «самомобілізації» та про те, що близько 1 тис. «добровольців» уже задіяні у війні проти України. А Кемеровський губернатор Сергій Цивільєв пообіцяв фінансову підтримку «добровольчим батальйонам» і заявив, що багато жителів Кемерово воюють у російській армії.
Сам Кадиров оголосив, що чеченські батальйони «Ахмат», «Схід» і «Захід» нещодавно перекинули на Донбас. За його словами, створили ще один загін «Ахмат-1» із 2 тис. осіб. Та боєздатність цих підрозділів вельми сумнівна. Чеченці в Україні уникають бойових зіткнень із українськими воїнами і лише записують відео, які викладають у соціальні мережі, через що їх називають «тік-ток військами».

«Нестандартні» рішення
За кадрового голоду, робітників, зайнятих у оборонному виробництві РФ, перевели на 12-годинний робочий день. Також вони тепер можуть працювати у восьмигодинну зміну по суботах. Про це дізналися в Bloomberg.
Військове виробництво допомагає економіці РФ перевершити багато гірших прогнозів в умовах санкцій. Виробництво «готових металевих виробів» — це статистична лінія, яка, крім таких предметів, як столове приладдя, містить зброю, бомби та різні типи боєприпасів — порівняно з минулим роком у липні зросла практично на 30 %, після різкого спаду в попередні місяці.
Окрема категорія під назвою «інші транспортні засоби й обладнання» також перебуває серед лідерів ринку. До неї поряд із велосипедами та подібними товарами входять кораблі, літаки та бронетехніка. Та аґенція вважає, що економічне піднесення оборонної промисловості виявиться недовгим. Особливо це позначиться, якщо так звана оборонка відтягне робочу силу, а санкції послаблять російську військову машину через відсутність компонентів і технологій.
Ці дані можуть свідчити про те, що РФ починає краще давати собі раду з руйнівними збоями, викликаними санкціями. Однак не факт, що РФ зможе задовольнити власні потреби, особливо, якщо бої в Україні переростуть у війну на виснаження.
Крім цього, працівників підприємств змушують здавати гроші на лікування окупантів. Від них вимагають переказати по 1 тис. RUB. Про це повідомило «Радіо Свобода». Журналісти отримала скріншот повідомлення у месенджері WhatsApp із чату службовців Ленського відділу охорони «Газпрому» в Республіці Саха (Якутія). У ньому йдеться, що працівники повинні примусово здати кошти на лікування, бо військовим госпіталям нібито катастрофічно бракує коштів на купівлю медикаментів.
Врешті-решт, Путін оголосив про проведення часткової мобілізації. А міністр оборони Шойгу заявив, що РФ в Україні втратила 5 937 військових, це майже вдесятеро менше від реального числа. Також він додав, що під час часткової мобілізації рекрутують 300 тис. резервістів.
Як повідомляв «Міст», російські радикали закликають стратити Путіна.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply