Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Кривавий бунт гряде

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Кривавий бунт гряде
Михайло Ходорковський

Михайло Ходорковський

Упродовж минулого тижня не вщухало обговорення прес-конференції опального російського олігарха Михайла Ходорковського.

«Що маємо тепер?»
Увагу світових політичних оглядачів та експертів у середу не міг не привернути Михайло Ходорковський, колишній співвласник нафтодобувної компанії ЮКОС, яка була провідною в Російській Федерації (РФ), а 2003-го, за оцінками експертів, — четвертою у світі. Але тоді її примусово довели до банкрутства московські можновладці, котрі незаконно відібрали та привласнили майно й активи цього промислового гіганта. А п. Ходорковського на понад десять років запроторили за ґрати за нібито «розкрадання нафти у дочірніх компаній ЮКОСа» та «відмивання грошей на суму близько 30 млрд USD».
Але правозахисна організація «Міжнародна амністія» визнала його «в’язнем сумління». Тому Путін, аби високопосадовці інших держав не бойкотували Олімпіади в Сочі 2014-го, змушений був помилувати Михайла Ходорковського напередодні Ігор — у грудні 2013 року.
Після звільнення останній одразу ж подався до Німеччини, а пізніше оселився у Швейцарії, де йому дали дозвіл на проживання. Однак про свою батьківщину не забув, оскільки час від часу доволі гостро критикує її владу.
Ось і 9 грудня екс-олігарх зібрав прес-конференцію, на якій спершу нагадав: «Позаторік ситуація сприяла владі. Мали величезні валютні резерви від надвисоких цін на нафту, дружню українську владу, фактично пробачену Заходом війну в Грузії, курс — 30 RUВ за 1 USD і ніяких протестів».
Відтак бізнесмен перейшов до констатації очевидних змін: «Минуло два роки. Що маємо тепер? Резервів вистачить до 2017-го. Далі, якщо захід скасує санкції, то збільшення капіталу може вистачити ще на два роки. Якщо санкції не будуть скасовані, то проблеми виникнуть уже 2018 року».

«Перша ластівка»
«Долар завели за позначку 69 RUВ. Рівень життя населення провалився на 20 % і продовжує падати. Звичні місця відпочинку стали недоступними. Терпіння людей уривається. Протести далекобійників — лише перша ластівка», — заявив також п. Ходорковський.
«З Україною — воєнний конфлікт і тисячі вбитих. І ще нічого не закінчилося. Із Туреччиною конфлікт балансує на межі торговельної та повноцінної війни. Західні санкції заморозили
технологічну відсталість багатьох галузей економіки. Молодь виїжджає за кордон. Банківський сектор — на межі системної кризи. Потворна корупція вразила все оточення президента та керівників реґіонів», — конкретизував він.
Бізнесмен також назвав причини негараздів: «Усе це — через навмисне руйнування правової системи країни для того, щоб зберегти владу. Президент в обхід Конституції очолює РФ фактично вчетверте. Парламент є лише ширмою, роль уряду — декоративна. Це — деградація держави. Нещодавно скасували пріоритет міжнародного права (виконання рішень міжнародних судів у Росії відтепер необов’язкове. — Ред.). Три роки в’язниці отримав активіст Ільдар Дадін за реалізацію свого права на мирний пікет. Маємо справу з повноцінним антиконституційним переворотом».

«Який може бути вихід?»
А на запитання: «Який може бути вихід?» — п. Ходорковський відповів: «За неможливості провести чесні вибори чи змінити владу в інший законний спосіб, єдиний варіант — революція. Вона в РФ — неминуча та необхідна. Це — гарне слово». Щоправда, бізнесмен зауважив: «Вона може і повинна бути мирною. Зробити революцію мирною — наше спільне завдання. Питання — у тому, як зробити її хоча б відносно мирною й ефективною з точки зору відбудови системи управління країною». «Своє ж завдання вбачаю у наданні суспільству альтернативи, готовий стати цією альтернативою», — пообіцяв він.
Стосовно ж свого головного конкурента пояснив: «Щодо всенародної любові до Путіна — цим типом любові страждали народи багатьох країн. А також на неї страждали заручники, захоплені терористами. Це — звичайна ситуація. Через це революційних змін у Росії чекати лишилося недовго, бо у влади виникнуть проблеми з такою любов’ю. Недовго, звісно, коли ми говоримо в історичній перспективі».
Та він не врахував того, що революцій у Росії не буває, лише криваві бунти. Ще Олександр Пушкін писав у своїй повісті «Капітанська донька»: «Не дай Боже побачити російський бунт — безглуздий і нещадний!»

Закінчення циклу
Утім, багато що зі заявленого 9 грудня на прес-конференції бізнесменом лунало з його уст і раніше, тож напередодні Слідчий комітет (СК) РФ оголосив його в розшук і викликав на допит як обвинуваченого у справі про вбивство Володимира Петухова, мера міста Нефтеюганська. Михайло Ходорковський прокоментував цю подію так: «Відновлення справи викликано необхідністю змінити неприємний для влади порядок денний, пов’язаний із кризовою ситуацією в економіці» (та натиснути на створену ним організацію «Відкрита
Росія» — Ред.).
Своєю чергою, Кюллі Піспанен, прес-секретар п. Ходорковського, вважає, що повістка про виклик на допит пов’язана з публікацією на сайті «Відкритої Росії» інформації прокуратури Іспанії про справу, одним із фігурантів якої є Олександр Бастрикін, голова СК РФ. За версією прокуратури, той отримав своє призначення на посаду за протекцією «малишевського» організованого злочинного угруповання — одного з двох найбільших мафіозних кланів Санкт-Петербурґа.

Напрямки світової війни
Михайло Ходорковський назвав три напрямки, із яких, на його думку, Путін може розв’язати світову війну: «Україна — продовження сухопутної операції — найочевидніша версія. Щось у Прибалтиці, де тривають безперервні провокації, нагнітання, взаємні докори, — другий варіант. А третій, гадаю, — Близький Схід, запасний варіант на всі часи».
«Російська влада не зважає на те, що війна закінчиться для РФ останньою катастрофою. Цей арґумент там у розрахунок не береться. Там бачать тільки ознаки особистої катастрофи — і готові її відтягувати, скільки можливо, або вже грюкнути дверима на весь світ, якщо не вийде», — запевнив п. Ходорковський.
Однак, на його думку, ера Путіна йде до завершення. На переконання бізнесмена, Путін мріє домовитися зі США про новий світовий порядок, який був би схожий на часи «холодної війни». «Світ поділений на зони впливу наддержав, утручатися в зону впливу опонента заборонено, не кажучи вже про внутрішні справи. Про права людини краще одразу забути. Так виглядає ідеальний світ Путіна, і я не впевнений, чи подобається ця картина хоч комусь ще, — конкретизував він. — Але політична філософія Путіна йде врозріз із сучасним світом і ніколи не знайде розуміння у світових лідерів».

Як воно бабахне!
Російські експерти прогнозують, що очікує режим Путіна найближчим часом. Наприклад, Олексій Гонта вважає, що тепла зима та схвалення на саміті ЄС-США стратеґії відмови від російських енерґоносіїв починають проявляти себе з абсолютно несподіваного боку. Тому відмова практично всіх споживачів від закупівель російського газу ставить РФ у безвихідне
становище.
Йому вторить Віталій Крюков, інший експерт: «Мені телефонував родич із півночі Свердловської області, де проходять трубогони на Європу. У них у селищі вже тиждень пахне газом. Міністерство з надзвичайних ситуацій попередило, що це надлишки тиску стравлюють в атмо сферу. Забороняють користуватися відкритим вогнем. Живуть, як на вулкані, та проклинають Путіна». Звідки ж узявся надлишок тиску?
Німецькі експерти пророкують найближчим часом ґрандіозні катастрофи на російських трубогонах. Бо вони та сховища газу утворюють складну структуру, що перебуває в динамічній рівновазі, яка забезпечується рівністю обсягів закачаного та відібраного газу. Причому зменшити кількість надходжень неможливо технологічно — просто перекривши засувку, газові свердловини не вимкнути, цей процес — незворотний.
За листопад-грудень ц. р. у РФ накопичилося вже 17,5 млрд куб. м нікому не потрібного газу. Зараз тиск у трубогонах досяг позначки 280 атм при розрахунковому стандартному значенні 225 атм! При цьому сховища — переповнені, а хімічні підприємства, де природний газ використовується як сировина, працюють у три зміни шість днів на тиждень, намагаючись хоч якось витратити цю сировину. Критична величина, при досягненні якої почнеться ґарантоване необоротне руйнування сотень кілометрів газових магістралей, становить 295-300 атм і вона очікується вже незабаром.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply