Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Кремлівського карлика приперли до стіни

Автор:

|

Грудень 22, 2022

|

Рубрика:

Кремлівського карлика приперли до стіни

Володар Кремля продовжує надувати щоки, хоча з «стара з косою» вже її гострить.

Хто винен? Невістка
Аби виправдати свої невдачі та прорахунки в Україні, Путін кинувся звинувачувати Захід. Мовляв, через дії деяких західних еліт «конфліктний потенціал у світі зростає». А от Російська Федерація (РФ) і війна проти України тут ні до чого.
Він також звинуватив західні країни у тому, що вони нібито свідомо йдуть на «множення хаосу та загострення міжнародної ситуації». «Захід розпалює військові конфлікти, — вважає диктатор. — США й їхні сателіти у міжнародних відносинах роблять ставку на силовий фактор і вони фактично зруйнували архітектуру стратегічної стабільності, що вибудовувалася роками, й аґресивно розширюють географію експансії НАТО. Своїми відвертими провокаціями вони підвищують градус напруженості та конфронтації у різних реґіонах світу».
Він також заявив, що наслідки дій США «можна спостерігати в Україні». «Впродовж кількох років Захід безсоромно витягував та експлуатував її ресурси, заохочував геноцид і терор на Донбасі, фактично перетворив цю країну на колонію і зараз цинічно використовує український народ як гарматне м’ясо, як таран проти РФ, продовжуючи постачати Україну зброєю найманців, штовхаючи її на самогубний шлях», — заявив Путін.
Андрій Піонтковський, опозиційний російський публіцист і соціолог, пояснив, що президент РФ намагається видати поразку у війні з Україною за перемогу, щоб «продати» її росіянам. «Але жодних наполеонівських планів у Кремлі вже не будують, і сподіваються хоча б заморозити ситуацію, — зазначив він. — Путін уже обґрунтував поразку у війні, назвавши її перемогою. Він визнав, що війна буде тривалою, але хизувався, що збільшив території, й, як Петро І, вийшов до Азовського моря. Диктатор уже відпрацював для себе лінію захисту: «збільшили території».

Призначення «цапа-відбувала»
За словами експерта, Путін «уже урочисто продає» росіянам поразку. «Всі його рухи тіла останніми місяцями зрозумілі: йому відчайдушно хочеться заморозити ситуацію, він готовий і відійти. Сухопутний шлях до Криму він уже продавав як велике досягнення на рівні Петра І: у нас внутрішнє Азовське море. Щоправда, потім отямився: «Ми не лише територією, ми і людьми приросли», — зазначив він. — Тепер Путін перейшов на лінію продажу своїх досягнень».
В американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Путін грає роль «арбітра правди», щоб контролювати популярність блогерів. «Він намагається зберегти позицію, яку намагався займати протягом свого правління: усвідомлює російські проблеми, але не несе за них безпосередню відповідальність. Путін давно зробив російське міністерство оборони «цапом-відбувайлом» за свої невдачі, але квазіофіційна спільнота мілітарних блогерів може становити загрозу для його удаваного ігнорування проблем. Диктатор опинився в скрутному становищі, в якому він покладається на підтримку націоналістичної спільноти, щоб згуртувати підтримку для своєї війни в Україні», — зазначають аналітики.

Стрес і недуги
Схоже, президент РФ усе ще не бажає жертвувати своїми геополітичними ініціативами в короткотерміновій перспективі та ризикує зазнати фінансової скрути, в якій не зможе збалансувати загарбницькі цілі в Україні зі своїми кампаніями з проєкції сили. В ISW вбачають, що Путін продовжує спроби відновити позиції РФ в Центральній Азії, безуспішно пропонуючи створити тристоронній союз між Росією, Казахстаном та Узбекистаном.
Та продовження витрат диктатора на реґіональні ініціативи «м’якої сили» розлютило військових блогерів, які розкритикували Кремль за те, що той нібито виділив майже 6 млрд RUB на розвиток російськомовних шкіл у Таджикистані, не забезпечивши при цьому російські війська на полі бою.
А Андрій Піонтковський повідомив, що нещодавня поява кремлівського карлика з келихом шампанського в руці свідчить, що той перебуває під неймовірним стресом. «Він п’яненьким з’явився на публіці, вперше в своїй кар’єрі, — зазначив він. — Навіть так звані герої Росії, яких зібрали там, споглядали на нього з подивом».
Підтвердженням цього можна вважати й те, що в Кремлі вперше за останні десять років скасували щорічну підсумкову пресконференцію 70-річного глави держави, під час якої той зазвичай підсумовував своє правління та відповідав на запитання журналістів і росіян. Крім цього, адміністрація президента РФ скасувала новорічний прийом у Кремлі.
Про це повідомив Дмитро Пєсков, речник Путіна. Офіційно причину такого рішення він не назвав. Ба більше, Путін також скасував своє щорічне звернення до Федеральних зборів, щоб не визнавати поразки в Україні, хоча цю функцію глави держави реґулює російське законодавство, яке зобов’язує виступати перед політиками.
А Daily Star написала, що нещодавно Путін упав зі сходів і пошкодив куприк. Тепер потребує операції на товстій кишці. Після того, як з’явилася ця інформація, офіційні особи у Кремлі її спростували. «Однак, як би їм не хотілося приховати правду, джерела в Кремлі стверджують, що з того часу президент РФ зазнає певного дискомфорту та незручностей, тому змушений звернутися за хірургічною допомогою», — зазначили журналісти та звернули увагу на те, як Путін незручно рухався сходами під час засідання Євразійського Союзу. Також біля нього весь час був охоронець із чорною валізкою.

В очікуванні краху та смерті
Геннадій Гудков, російський опозиціонер, запевняє, що відведення військ РФ із України лише прискорює крах Путіна. «Та він і досі впевнений у собі, в нього немає жодних вагань і сумнівів. Він каже: «Все нормально, час працює на нас. Ми зараз руйнуємо інфраструктуру України, нам не важливо, скільки саме загине. Головне, що ми затягнемо війну і за цей час зруйнуємо інфраструктуру України, вони самі завиють і приповзуть на колінах просити про мир. На жаль, дзвінки Шольца та Макрона (лідерів Німеччини та Франції відповідно. — Ред.) лише зміцнюють надію диктатора в тому, що він переможе», — пояснив експерт.
А Олексій Арестович, радник Офісу президента України, вважає, що бойові дії почнуть згасати від середини літа 2023 року, проте часові межі можуть змінитися в разі смерті Путіна. «Якщо прилетять «чорні лебеді», це зможе зрушити або на три місяці раніше, або продовжити на три-чотири місяці до осені, до наступної зими», — оцінив він ситуацію.
Чиновник пояснив, що під «чорними лебедями» має на увазі можливу раптову смерть володаря Кремля. «Якщо Путін помре у квітні, у квітні все й закінчиться. Інакше зсунеться з середини літа на два-три місяці. Це не прогноз, це просто логіка процесу», — зауважив він.
Як повідомляв «Міст», на трупі імперії збудують нові демократичні держави.

Євген Клен

Коментар експерта
Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи:
— Спробую пояснити, чому я так переймаюся проблемою російських «лібералів», особливо її сприйняттям українським суспільством. Наближається військова перемога Збройних сил України, й її треба закріпити двома великими системними рішеннями, щоб перемога була повною й остаточною: довготермінова безпека України, убезпечення від наступної аґресії з боку російської імперії; модернізація України, відновлення й економічний стрибок на базі верховенства права й економічної свободи. Після військової перемоги важливо не дати імперії перепочинку для наступної атаки, а дотиснути її до кардинальних політичних змін. Російські «ліберали» заважатимуть це робити: вони претендуватимуть на трон Путіна, на відновлення відносин зі Заходом, на зняття санкцій, на повернення до «бізнесу, як завжди», на повернення до клубу провідних держав тощо. Тоді, врешті-решт, реваншисти візьмуть гору в РФ, й наступна війна буде вже неминучою.
Ось чому треба правильно ставитися до російських «лібералів»: нехай розхитують режим Путіна, як уміють (уміють вони погано, але краще так, ніж ніяк), але не підпускати їх до трону. Брати участь в обговоренні майбутнього Росії вони, безперечно, мають право, але аж ніяк не в режимі монопольного доступу. За столом мають бути також представники інших сил, серед яких, безперечно, національно-визвольні рухи пригноблених народів і реґіональні рухи колонізованих територій. Імперці, хоч і в ліберальних білих плащах, — усе одно імперці.
Визначатиме коло тих, хто сидітиме за столом, безперечно, Захід. А він дивитиметься на українське політичне керівництво, бо Київ має акцептувати формат власної безпеки, інакше війна не завершиться. А українське політичне керівництво дивитиметься на українське суспільство, бо саме воно остаточно акцептує формат української перемоги та післявоєнного устрою навколоукраїнської частини світу.
Ось чому важливо адекватно оцінювати майбутню Росію й не впадати у крайнощі: рів із крокодилами і забути про них назавжди (нагадаю, ракети чудово перелітають через рів із крокодилами); Путін помер, ура, перемога, можна займатися власними справами; та смерть Путіна — це лише початок, а не завершення політичних змін у Росії, які мають унеможливити наступну війну.

Гоп-ля
Російські «чмобіки» з Кемеровської області записали відеозвернення до свого губернатора, в якому розповіли про своє погане забезпечення. Наразі вони перебувають у Ставрополі. Інструктор із бойової підготовки 247-го десантно-штурмового полку на відео заявляє, що у резервістів нічого немає: з медицини — один джгут, зі захисту — дві броні, немає термобілизни. «Ваші бійці, яких ви відправили до нас, практично голі. Пацани мерзнуть. В Україні вже холодно, і для виконання завдань потрібне обмундирування. Чекаємо від вас зворотного зв’язку», — даремно сподівається інструктор окупантів.

About Author

Meest-Online