Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Кремль звільняти Сенцова не хоче

Автор:

|

Серпень 15, 2018

|

Рубрика:

Кремль звільняти Сенцова не хоче

Український політв’язень Олег Сенцов має самостійно попросити президента Російської Федерації (РФ) про помилування для початку відповідної процедури. Про це йдеться у відповіді матері Сенцова від Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ.
У Кремлі послалися на Положення про порядок розгляду клопотань про помилування в Російській Федерації, згідно з яким процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого. Після того, як засуджений напише відповідного листа російському президенту, його мають направити до комісії з питань помилування. Остаточне рішення про помилування ухвалює президент РФ.
Наталія Каплан, сестра режисера, заявила, що ця відповідь свідчить про те, що Москва не має наміру звільняти її брата. «Олег однозначно не буде писати прохання про помилування. Можу сказати, що така відповідь свідчить про те, що його відпускати не збираються. Вони досі називають його громадянином РФ і дали зрозуміти, що прохання матері не спрацювало», — зазначила Каплан.
Ірина Геращенко, перший віце-спікер Верховної Ради України, заявила, що для того, щоб Путін звільнив Олега Сенцова, його особисте звернення з клопотанням про помилування не є обов’язковою умовою. «Кремль бреше! Надія Савченко про помилування не просила! Цинізм, але про її помилування просили родичі вбитих на Донбасі російських журналістів, цілком сторонні їй люди. Й нічого, спрацювало, бо то був кремлівський сценарій. Відсутність особистої чолобитної не завадила Путіну помилувати Надію», — нагадала вона та додала, що ні Ахтем Чийгоз, ні Ільмі Умеров ніяких прохань про помилування не писали.
Відтак Міністерство закордонних справ України знову закликало Кремль звільнити українського режисера Олега Сенцова, котрого незаконно ув’язнили у російській колонії. Про це заявила Мар’яна Беца, речник відомства. «Не можна гаяти ні хвилини. 93-й день голодування О. Сенцова. Закликаємо Росію звільнити його та понад 70 заручників Кремля», — написала вона у Twitter.
Своєю чергою, правозахисниця Зоя Свєтова, котра зустрічалася з бранцем Кремля 14 серпня в колонії в Лабитнангі, розповіла, що українському політв’язню, котрий голодує понад 90 днів, дають поживну суміш під назвою Nutridrink Nutrison Advanced. «Дають по кілька ложок на день» — уточнила вона. Будь-якої миті в Олега можуть відмовити внутрішні органи.
Nutridrink Nutrison Advanced — універсальне харчування, яке вводиться у шлунково-кишковий тракт за допомогою зонда або шляхом ковтання. Таку суміш дають при підготовці до операції та у післяопераційний період, а також при критичних станах: опіках, сепсисі, множинних травмах, інсульті. Крім цього, Nutridrink Nutrison Advanced годують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Стани, пов’язані з втратою апетиту і/або відмовою від прийому їжі: онкологічні захворювання, неврологічні захворювання, психічні розлади, хвороби печінки, серцево-легенева недостатність, СНІД, стрес, а також недостатність харчування.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply