Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Кремль вирішив застосувати проти України «біологічну» зброю

Автор:

|

Грудень 17, 2020

|

Рубрика:

Кремль вирішив застосувати проти України «біологічну» зброю
Російська вакцина

Уже два місяці в проросійських медіа України триває справжня істерія під умовною назвою Sputnik-5. Підконтрольні Віктору Медведчуку, куму президента Російської Федерації (РФ) і лідеру виразно проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ), телеканали щодня транслюють істеричні виступи різноманітних «експертів», котрі не втомлюються повторювати, що влада України «оголосила геноцид» своєму населенню, позаяк не погоджується купувати розроблену в РФ вакцину проти коронавірусу Sputnik-5.

Зустріч двох кумів
Старт дали 6 жовтня, коли Медведчук учергове приїхав до Москви. На камери два куми побалакали про те, про се, а потім Медведчук раптом зізнався, що разом із дружиною та сином Богданом ще у серпні, відпочиваючи в окупованому Криму, зробили щеплення вакциною Sputnik-5. «Дуже добре її перенесли», — похвалився лідер ОПЗЖ та попрохав президента РФ надати російську вакцину Україні. «Зразу хочу сказати, що така можливість існує», — не вагаючись, відповів Путін. Але додав, що «потрібно, щоб офіційна влада України відповідним чином сформулювала свої запити, свої потреби».
Після цього на телеканалах, що перебувають в орбіті впливу ОПЗЖ (а таких є п’ять-шість) розпочалося масоване зомбування глядачів. Головні тези: «влада не хоче російської вакцини, а українці масово вмирають», «немає значення, хто виробник, давайте відновлювати дружні стосунки з РФ, бо лише їхня вакцина нас порятує», «Медведчук — головний патріот України».
«Тобто зносьте режим Зеленського, підтримуйте Медведчука, а також возз’єднання з РФ. Це ще одна цікава «фішка» останнього часу, — розшифрував прихований зміст цих меседжів виданню «Україна молода» Олексій Голобуцький, український політтехнолог. — До речі, терористичні «республіки» також узялися «рятувати Україну від злочинного режиму Зеленського». Мовляв, українців урятує тільки референдум про приєднання до РФ. Цікаво, коли Зеленський дозріє до заборони ОПЗЖ і медведчуківських медіа?».

Справа «Біолік»
Доказом того, що інформаційна спецоперація була спланована в Москві, свідчать події минулого тижня. Кирило Дмитрієв, глава Російського фонду прямих інвестицій повідомив, що фармацевтична компанія «Біолік» (м. Харків), що має статус національного виробника вакцин, готова хоч зараз розпочати випуск скандального Sputnik-5. Діячі з ОПЗЖ радо підхопили: «Ось бачите, а русофобська влада в Києві блокує цю угоду, позбавляючи українців останньої надії на порятунок від коронавірусу».
Харків’яни хутко відхрестилися від неправдивої новини, наголосивши, що справді мають технічні ресурси для виробництва Sputnik-5, але оскільки той не пройшов третю, основну, стадію тестування і не має державної реєстрації в Україні, про його випуск не може бути й мови. «АТ «Біолік» не підписувало жодних контрактів, — повідомила пресслужба підприємства, — не отримувало жодних трансферних технологій щодо виробництва вакцини Sputnik-5 чи будь-яких інших вакцин проти коронавірусу і ніколи не виробляла таких вакцин на технологічній базі компанії».
Як заявив кореспонденту інформаційної аґенції «Укрінформ» співрозмовник зі структури правоохоронних органів Харківщини, інформація про нібито налагодження виробництва російської вакцини на заводі «Біолік» є черговою провокацією РФ. «Вказана інформація була перевірена правоохоронними органами та не знайшла підтвердження», — сказав він.
Щоправда, «експертів» на промедведчуківських телеканалах це не зупинило: їхня риторика аніскільки не змінилася. Глядачам щодня розказують ті самі лякалки.

Влада налаштована рішуче: ніякого Sputnik-5
Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, провів телефонну розмову з Крістіною Квін, тимчасовою повіреною в справах США в Києві, за підсумками якої пресслужба відомства повідомила, що Україна звернулася до США з проханням розглянути її як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин проти Covid-19 «у режимі тестування та використання в надзвичайних ситуаціях».
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України вказує, що за словами п. Квін, її команда зробить усе можливе, щоб Україна отримала вакцини проти коронавірусу у найкоротші терміни. «Ми підтримуємо офіційну позицію МОЗ України щодо відмови від використання російської вакцини, яка не пройшла всі фази клінічних випробувань. Крім цього, вже незабаром ми проведемо нараду з урядом США щодо постачання вакцини до України, на якій обговоримо терміни й об’єми поставки», — процитувала Крістіну Квін пресслужба МОЗ.
Про те, що виробництво в Україні Sputnik-5 наразі неможливе, оскільки вона ніде не сертифікована і не зареєстрована, в ефірі програми «Право на владу» на телевізійному каналі «1+1» сказав Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної ради України (ВРУ) з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. «Справді, сьогодні політично можна красиво заявляти, що нам дають, а ми відмовляємося. Ми не можемо відмовитися від того, чого не існує. Сьогодні не існує російської вакцини від коронавірусу. Sputnik-5 — це кандидат, і таких кандидатів у світі дуже багато. Для мене, і для України, і для будь-якої країни вакциною може називатися лише те, що має авторизацію Всесвітньої організації охорони здоров’я — вакцина, яка пройшла сертифікацію та реєстрацію в країнах, де дуже сувора реєстраційна політика. Це країни Європейського Союзу (ЄС), США, Японія, Швейцарська конфедерація. Я не чув, що в якійсь із цих країн була зареєстрована або авторизована російська вакцина», — наголосив депутат.
Своєю чергою, Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО), у ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив, що поїздка Медведчука до Москви має безпосередній стосунок до національної безпеки. «Йде професійно розроблена психологічна інформаційна атака на президента, на уряд України, на все українське населення, яку здійснюють через ті канали, що перебувають у підпорядкуванні зрозуміло кого. Ця атака відбувається з боку РФ», — заявив п. Данилов.
Коментуючи питання щодо так званих домовленостей Медведчука про виробництво російської вакцини в Харкові, секретар РНБО зазначив, що це виключено. За його словами, російська вакцина не пройшла відповідної реєстрації в Україні. «РФ може в найкращому разі тільки в травні наступного року отримати хоч якусь цивілізовану реєстрацію. Доти це — незрозуміло що», — сказав він і додав, що якби якість цієї вакцини не викликала сумніву, то вакцинованих росіян уже було б багато.
Як повідомляв «Міст», у випробовуваних російською вакциною осіб виявили Covid-19.

Ігор Берчак

До слова
Кремль намагається використати Sputnik-5 для посилення свого впливу як на пострадянському просторі, так і в інших країнах світу. Одіозний Дмитро Козак, заступник голови адміністрації Путіна, котрий курирує Окремі райони Донецької та Луганської областей, особисто літав до Казахстану, щоб пообіцяти, що РФ «уже найближчим» часом збудує в цій країні спеціальний завод із виробництва Sputnik-5. Те саме Путін пообіцяв Олександру Лукашенку, сподіваючись таким чином допомогти йому втриматися при владі, адже в Білорусі не вщухають масові акції протесту через фальсифікацію президентських виборів у серпні ц. р.
В ЄС воду мутить Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини та давній приятель Путіна, котрий наразі єдиний зі лідерів ЄС зголосився на застосування російської вакцини. А днями син Ніколаса Мадуро, нелегітимного президента Венесуели, одним із перших у країні вакцинувався Sputnik-5. 30-річний Мадуро-молодший заявив, що «він, як і вся молодь країни, відчуває глибоку повагу до РФ, яка може розраховувати на союзника в його особі».
Майже одночасно з ним Віктор Коронеллі, посол РФ у Мексиці заявив, що Російський фонд прямих інвестицій передав місцевому регулятору документи, необхідні для проведення в Мексиці третьої фази клінічних випробувань Sputnik-5. Індійська фармацевтична компанія Dr. Reddy’s Laboratories на початку грудня повідомила, що готова розпочати другу і третю стадію випробувань російської вакцини після отримання необхідного дозволу від державного регулятора в сфері медицини.
«РФ назвала свою вакцину Sputnik-5, і вже в самій назві міститься натяк на геополітичну важливість епідеміологічних зусиль Москви, чия «вакцинна дипломатія» спрямована на те, щоб підвищити статус РФ на міжнародній арені. Після десяти років, упродовж яких зовнішня політика Кремля дала можливість придбати лише невелику кількість друзів, розроблена вакцина дає Москві можливість позиціонувати себе як стурбованого гуманітарними проблемами «глобального громадянина», а свою медичну промисловість — як світового лідера», — підсумовує британське видання The New Statesman.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply