Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Москва вже не знає, де брати зброю та «гарматне м’ясо»

Автор:

|

Грудень 15, 2022

|

Рубрика:

Москва вже не знає, де брати зброю та «гарматне м’ясо»

Російсько-терористичні війська зазнають значних втрат у зброї та живій силі, а поповнювати її нема звідки.

Труднощі лише наростають
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що російські окупанти змушені покладатися на погано підготовлені та неорганізовані тимчасові формування після того, як їм фактично довелося відмовитись від концепції батальйонно-тактичних груп (БТГ).
Своєю чергою, Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що російські сили, ймовірно, припинили розгортання БТГ в останні три місяці, позаяк вони показали свою неефективність у боях в Україні. Водночас за оцінками ISW, починаючи з квітня, російські БТГ після невдалих наступальних операцій, у т. ч. атаках на Київ, Маріуполь, Сіверодонецьк і Лисичанськ цілком деградували. Експерти зазначили, що подальші зусилля з реконструкції цих БТГ для відновлення їхньої бойової потужності зазнали невдач.
Відтак російсько-терористичні війська кинули свої сили, що залишилися, та новий особовий склад, у т. ч. мобілізованих, у погано підготовлені, оснащені й організовані тимчасові формування з низьким моральним духом і дисципліною.
В ISW вважають, що спосіб, в який російські військові сформували нові структури шляхом розформування доктринальних батальйонів, полків і бригад, імовірно, позбавили росіян можливості повернутися до концепції БТГ, тому тепер російські окупанти змушені покладатися на тимчасові формування.
Російська Федерація (РФ) також може відчути серйозні труднощі при створенні нових високоточних ракет, які вона використовує для атак проти цивільної інфраструктури України. Так вважає Евріл Гейнс, директорка Національної розвідки США. Вона зазначила, що наразі Москва використовує більше зброї, ніж встигає виробляти. А також заявила, що не має точних чисел, але впевнена, що РФ дуже швидко витрачає свій запас високоточних ракет. «За нашими даними, у них немає можливості робити повністю у себе те, що зараз витрачають. Тож це стане для них викликом», — запевнила п. Гейнс.

ЗСУ атакують
Та найдошкульнішими для росіян є удари української артилерії по складах амуніції, що разом із проблемами в логістиці викликали в окупантів нестачу боєприпасів. Тож російсько-терористична армія тепер борониться, не маючи можливості наступати. «Дефіцит боєприпасів у РФ (посилений проблемами матеріально-технічного забезпечення) є, ймовірно, одним із головних чинників, які зараз обмежують потенціал Росії відновити ефективні, широкомасштабні наступальні наземні операції. Цілком імовірно, що ця загроза спонукала російських логістів перенести вузли постачання, в т. ч. пункти перевалки залізницею, далі на південь і схід», — йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії.
Там зазначили, що російським логістичним підрозділам доведеться виконувати надто трудомісткі вантажно-розвантажувальні роботи зі залізничного транспорту на автомобільний. Але українські дороги дуже вразливі, бо перебувають під обстрілами артилерії Збройних сил України (ЗСУ).
Однак Україна потребує можливості завдавати ударів також і по летовищах і ракетних складах РФ, із яких завдають удари по українській цивільній інфраструктурі. Й Едгарс Рінкевичс, міністр закордонних справ Латвії, закликає країни-союзниці НАТО не боятися ескалації. Оскільки саме з цих територій злітають літаки, які атакують цивільну інфраструктуру в Україні. Попри те, що США обіцяють не втручатися в обстріли ЗСУ російської території, вони й досі відмовлялися доправляти Україні зброю з достатньою дальністю дії. «Натомість кілька інших держав-членів також вважають, що Україна взагалі не повинна мати обмежень щодо того, використовувати зброю», — зазначив керівник латвійського зовнішньополітичного відомства.

Нечувана жорстокість
Зараз РФ навмисно жорстоко обстрілює українську цивільну інфраструктуру та населення. Про це заявив Ллойд Остін, міністр оборони США. «Російсько-окупаційні війська вбили тисячі українських громадян. Російські атаки призвели до загибелі дітей, руйнування шкіл і розгрому лікарень», — наголосив він і додав, що сусідні країни дивляться з тривогою на таку імперські аґресію росіян і ця тривога лише наростає. Глава Пентаґону зазначив, що російська аґресія дала можливість іншим країнам побачити тиранічну та жорстоку війну, яку ніхто не хотів би бачити.
Зараз більше 10 млн українців не мають питної води, електроенергії й опалення. «Війна, яку веде аґресор, націлена на те, щоб тероризувати та заморозити цивільне населення холодною зимою. Використання Москвою зими як засобу ведення війни не може залишитися поза увагою міжнародних інституцій», — заявив, своєю чергою, Андрій Костін, генеральний прокурор України.
Але Кремль жорстокий не лише до українців, а й до самих росіян. Так, деякі військові РФ отримують від командування автомати без набоїв. Про це розповіли в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Розвідники перехопили розмову одного окупанта з матір’ю. Той розповів про випадок, коли ЗСУ розстріляли 300 окупантів, яких привезли на позиції, але не видали патронів. А нещодавно це повторилося знову.

«Ваґнер» стає впливовішим
Важливим чинником у російсько-українській війни є приватна військова компанія «Ваґнер», власником якої є Євген Пригожин, колишній кухар Путіна. Але й їм уже бракує кадрів із РФ. Тож вирішили звільняти в’язнів у Центральноафриканській республіці (ЦАР), в якій росіяни почуваються господарями, і відправляти їх до України. За словами високопоставлених військових офіцерів у ЦАР, де озброєні бойовики контролюють значну частину країни вже близько десяти років, десятки чоловіків, які утримують під вартою в армії та поліції за такі злочини, як зґвалтування й убивства, зараз вербують у місцеве крило «Ваґнера», в якому числяться «темношкірі росіяни». Багатьох із них вважають терористами через насильства та залякування цивільного населення для досягнення політичних цілей. «Ніхто не може їх зупинити, адже уряд дав їм стільки влади, що вони можуть діяти так, як їм заманеться», — скаржаться військові офіцери.
А нещодавно стало відомо, що на війні в Україні загинув Лемехані Ньїренду, студент зі Замбії, який був засуджений у Москві. Пригожин підтвердив, що його завербували у російській колонії, а потім молодик загинув на війні в Україні. Він буцімто погодився піти на війну, відчуваючи «вдячність за допомогу РФ у здобутті африканцями незалежності». Зараз Міністерство закордонних справ Замбії вимагає від російської влади пояснити, яким чином засуджений у РФ громадянин Замбії опинився на війні в Україні.

Клопоти Лукашенка
Крім Африки, Кремль прагне набрати найманців і в сусідній Білорусі. З цією метою Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, нещодавно їздив до білоруського диктатора. Аналітики ISW повідомляють, що у Мінську російський міністр провів перемовини з нелегітимним президентом Лукашенком і Віктором Хреніним, міністром оборони Білорусі. Міністри домовилися «ще більше зміцнити двосторонні зв’язки у сфері безпеки».
Однак Олександр Лукашенко просто не може задовольнити забаганки Москви. Адже білоруська армія не хоче воювати проти України і може скерувати зброю проти своєї ж влади. Особливо, якщо Кремль усуне Лукашенка та замінить його на Олександра Вольфовича, секретаря Ради безпеки Білорусі, як планується. Так,
Андрій Піонтковський, російський опозиціонер і публіцист, пояснив, що попри усвідомлення того, що Лукашенко — диктатор і злочинець, білоруси все ж цінували його за боротьбу з Путіним за хоча б формальні ознаки незалежності їхньої країни. «Заміна Лукашенка на Вольфовича одразу означатиме, що жодної незалежності не залишилося. Білоруська армія, найімовірніше, поверне зброю проти маріонеток Кремля, тим паче, що вже існує доволі активний білоруський корпус, який воює в Україні. Черговий злочин Путіна, як і всі його дії впродовж останнього місяця, лише погіршить ситуацію», — прогнозує він.
Як повідомляв «Міст», Москва пішла на пряму конфронтацію з Вашинґтоном.

Євген Клен

Мовою чисел
Росіяни вивезли з непідконтрольних Україні територій майже 6 млн т пшениці, а також близько 88 % озимих культур, посіяних на окупованих територіях. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на результати дослідження NASA Harvest. Вартість вкраденого провіанту складає близько 1 млрд USD. Майже чверть української пшениці виростили саме на тимчасово окупованих Росією територіях. Правда, оцінки NASA Harvest стосуються пшениці, і не враховують інші культури чи харчі, які зберігали на складах. Україна є великим експортером пшениці, і блокада її портів після вторгнення РФ призвела до зростання цін, що потенційно зробило контрабанду зерна більш прибутковою. Дозвіл Україні відновити експорт допоміг знизити ціни на зерно, але вони, як і раніше, залишаються історично високими. Команда NASA Harvest полічила, що цього року фермери зібрали 26,6 млн т пшениці в Україні, що на кілька мільйонів тонн більше, ніж прогнозували. А великий український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він посадив на своїй землі на Донеччині, були цього літа зібрані окупаційними силами.

About Author

Meest-Online