Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Кремль тисне на Італію, щоб позбутися міжнародних санкцій

Автор:

|

Травень 17, 2020

|

Рубрика:

Кремль тисне на Італію, щоб позбутися міжнародних санкцій
Розвантаження російських Іл-76 на летовищі Pratica di Mare. Березень 2020 р.

На найбільшій військово-повітряній базі Збройних сил Італії Pratica di Mare під Римом 23 березня ц. р. приземлилися 15 військово-транспортних літаків Іл-76 із намальованими на фюзеляжах прапорами Російської Федерації (РФ). Із них вивантажують півтора десятка КамАЗів із написами From Russia with love, а на злітній смузі шикуються майже 120 офіцерів Збройних сил (ЗС) РФ у званні від майора і вище. Насправді це не вторгнення в країну-члена НАТО. Це початок однієї з наймасшабніших пропаґандистських спецоперацій Кремля, мета якої — позбутися міжнародних санкцій за аґресію проти України.

Я — тобі, ти — мені
Авторитетний київський тижневик «Дзеркало тижня» з посиланням на видання Linkiesta повідомив, що Леонід Слуцький голова комітету Державної думи РФ з міжнародних справ, минулого тижня написав італійському колезі Віто Петрочеллі напівофіційного листа з проханням «натиснути на Брюссель із вимогою відмовитися від деструктивної політики санкцій». «Західні країни, які називають себе демократичними, наклали різні види санкцій майже на третину населення світу та не мають наміру послаблювати їх навіть під час боротьби з коронавірусом… Я закликаю всіх політиків відмовитися від деструктивної політики санкцій», — йдеться в посланні. Нагадаємо, що до 31 липня ц. р. Рада Європейського Союзу (ЄС) повинна або продовжити запроваджені проти РФ санкції «за дії з дестабілізації в Україні» ще на півроку, або скасувати їх. Для продовження потрібна згода всіх членів ЄС, у т. ч. Італії.
Щойно російські літаки почали приземлятися в Італії, газета La Stampa застерігала, що Москва керується зовсім не гуманітарними мотивами, а реалізує власні політичні та дипломатичні інтереси. Джузеппе Конте, прем’єр Італії, ніколи не був байдужим до Путіна і не раз заявляв про недоцільність запроваджених проти РФ санкцій. «Путін побачив у коронавірусі можливість закріпитися на італійській політичній сцені, а італійський прем’єр не посоромився підтримки Москви в цій нелегкій кризі», — писала La Stampa.

Нікудишня допомога
«Гуманітарна допомога» Путіна спричинила скандал одразу з двох причин. По-перше, вона виявилася нікудишньою. «РФ відправила підрозділ зі захисту від зброї масового знищення, не придатний для боротьби з пандемією. Лабораторія для аналізу речовин, які використовують у зброї масового знищення, нам не потрібна. 15 вантажівок для дезінфекції — також», — розповів німецькому виданню Bild колишній офіцер ЗС Італії. Він додав, що ті речі, які справді були потрібні, Москва не могла прислати. «Їй самій потрібні маски, тести на коронавірус, апарати штучної вентиляції легень тощо», — пояснив він і додав, що надісланий російський вантаж був лише піар-акцією. «Від привезених матеріалів немає користі не на 80 %, а на всі 100 %», — сказав він.
Другий скандальний момент — усі російські лікарі були військовими у званнях не нижче майора. Скільки серед них було співробітників військової розвідки під прикриттям «лікарів», — невідомо. Але всі росіяни мали можливість безперешкодно швендяти територією, в т. ч. біля баз НАТО. «Російські військові вільно пересуваються територією Італії, за кілька кроків від баз НАТО», — наголошувала La Stampa.

«Майстер дезінформації»
Але головна «фішка» все ж не шпигунська, а пропаґандистська. «Все це відбулося на тлі наростання в Італії відчуття, що друзі з Європи її покинули напризволяще. Ще наприкінці лютого Рим просив допомогу в вигляді захисних масок. Європейська комісія закликала країни ЄС відправити до Італії медичне обладнання. Але жодна країна ЄС, на жаль, на заклик не відреагувала. В Італії ці помилки посилили євроскептичні настрої, які з’явилися ще в часи кризи в єврозоні, а потім спалахнули з новою силою в розпал кризи з біженцями», — пише Der Spiegel.
Кремль майстерно використовує дезінформацію, прикладом чого є надсилання допомоги ураженій коронавірусом Італії, що виявилося лише піар-акцією. Про це в інформаційні аґенції «Укрінформ» заявив Карл Габсбург-Лотаринзький, глава Дому Габсбургів і президент Пан’європейського руху Австрії. «Із Росії з любов’ю» — від назви відомого роману та фільму про Джеймса Бонда — такий напис містився на російських вантажівках, які проїхали через пів Італії. Кремль — майстер дезінформації. І цей приклад чудово показує, як дезінформація діє», — зазначив він.
За словами аристократа, ЄС ще на початку лютого ц. р. запропонував загальний підхід реагування на коронакризу, однак держави-члени вважали, що у них усе під контролем. «Пізніше вірус розпочав свій тріумфальний марш, і раптом усі країни помітили, що бракує засобів захисту. Звісно, ЄС не міг надіслати допомогу. В цій ситуації РФ відправила до Італії свій військовий підрозділ радіаційного, хімічного та біологічного захисту. І це виглядало набагато більш по-бойовому, ніж захисні маски в лікарнях. Зображення з вантажівками та повідомлення про те, що РФ допомагає Італії, транслювали усі засоби масової інформації», — заявив він і вказав на те, що Москва не зацікавлена в об’єднаній Європі. «Об’єднана Європа стоїть на заваді політиці сили РФ, яка полягає у внесенні розколу між політичними союзниками і, таким чином, ослабленні їхньої політики», — пояснив аристократ.

Путін хоче зняття санкцій
«Вражає, наскільки сильно пандемія коронавірусу змішалася з міжнародними відносинами. До гри в «доброго героя» епідемії вдається також РФ. В її випадку ситуація здається ще більш ексцентричною. Найбільша за територією країна світу, сама вражена коронавірусом, демонстративно допомагає Італії. Водночас, вона вимагає скасування санкцій, які були запроваджені за окупацію українського Криму», — пише польська Rzeczpospolita.
Також стало відомо про те, що з метою пропаґанди, Кремль почав кампанію підкупу італійців. Через популярний месенджер WhatsApp поширювала повідомлення з пропозицією пересічним італійцям отримати 200 EUR за позитивний відеокоментар про Путіна, РФ і російську «допомогу» Італії.
«Напис «Із Росії з любов’ю» на російських військових літаках, що прибули в Італію з «гуманітарною» місією, став символом нових особливих завдань Міністерства оборони РФ. Спецоперація виявилася успішною. Вона мала на меті посилити голоси противників санкцій та показати РФ як країну, чия армія не лише не загрожує Європі, а навіть навпаки — готова прийти на допомогу», — написала на порталі «Європейська правда» Вікторія Вдовиченко, асоційована експертка Ради зовнішньої політики «Українська призма».
«Російська допомога Європі є складовою ширших зусиль Кремля використати кризу, спричинену Covid-19, із метою підриву довіри західних суспільств до своїх національних урядів», — таку думку в ексклюзивному коментарі «Укрінформу» висловив Брюно Лете, провідний аналітик із питань безпеки й оборони Німецького фонду Маршала Сполучених Штатів (м. Брюссель). Кажучи про справжню сутність і мету проведеної РФ в Італії так званої військово-гуманітарної операції з боротьби з епідемією коронавірусу, він висловив переконання, що то були добре прораховані дії, спрямовані проти Заходу. «Це не гуманізм і не співчуття, що спонукають РФ допомагати. Це, скоріше, добре прорахована мета з нагнітання дезорієнтації та невпевненості Заходу», — наголосив аналітик.
«Чого хоче Путін? Його метою є послаблення санкцій, відтак він потребує створення відповідного іміджу: мовляв, нині РФ надає допомогу в скрутні часи. Як можна піддавати санкціям країну, яка надає таку щиру допомогу?», — вважає Густав Грессел, старший політичний експерт Європейської ради у закордонних справах (м. Берлін).

Ігор Берчак

До слова
Санкції США проти РФ, пов’язані з аґресією на Сході України, триватимуть до повного виконання Москвою своїх зобов’язань за Мінськими домовленостями, а «кримські» залишатимуться, доки РФ не поверне Україні повний контроль над півостровом. На цьому наголосив Джеймс Ґілмор, керівник місії США при Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ. «Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші пов’язані з Мінськом санкції проти РФ залишатимуться у силі, доки РФ повністю не виконає свої мінські зобов’язання. Пов’язані з Кримом санкції залишатимуться у силі, поки РФ не поверне Україні повний контроль над півостровом, — заявив він. — Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спробу анексії Криму з боку РФ».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply