Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Кремль розробляє нові плани для аґресії в Україні

Автор:

|

Січень 09, 2023

|

Рубрика:

Кремль розробляє нові плани для аґресії в Україні
Путін

Уже виповнилося десять місяців, як Російська Федерація (РФ) напала на Україну. Й усі хочуть знати, як розвиватимуться події на театрі воєнних дій.

Лукашенко не наважиться
У Міністерстві оборони (МО) Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) прогнозують повторний наступ РФ на Україну у квітні ц. р. Цей прогноз німецького наступ Росії на підконтрольну Україні частину Донбасу. У цьому Москва розраховує і на білоруського диктатора Лукашенка.
Згідно з першим можливим сценарієм розвитку подій, білоруські війська використають для загрози та відволікання під час реального наступу російської орди. Й якщо білоруські військові з’являться на спільному з Україною кордоні, то українським захисникам доведеться розділитися, щоб відбити можливе вторгнення з півночі.
Водночас, на думку німецьких аналітиків, Лукашенко на наважиться вступити у війну безпосередньо. Він може щонайбільше розгорнути армію для погроз. Адже метою Москви за першого сценарію буде повне взяття під свій контроль лише Донбасу.
Згідно з другим сценарієм, білоруська армія може виявитися вирішальною силою у війні, проте можливість такого варіанту вважають малоймовірним. У німецькому оборонному відомстві вважають, що таким чином Путін хотів би завоювати всю Україну у війні на два фронти. Проте Захід дає чітко зрозуміти про необхідність підтримки України. Й крім ракет Patriot, Києву планують надати також танки.
Відповідно до другого сценарію, білоруські війська пішли б у наступ на Київ, а російські наступали б по всьому Донбасу. Також окупанти могли б завдати удару і по заходу України. «Якщо армії Путіна вдасться просунутися на захід України, війська можуть відрізати західні постачання та змусити український уряд капітулювати. Проте ця стратегія вимагатиме загальної мобілізації в РФ, оскільки російська армія зараз значно ослаблена війною в Україні і потребуватиме більше солдатів», — пише часопис Kreiszeitung.
А в статті видання Focus йдеться, що в такому разі росіяни прагнутимуть дійти аж до польського кордону, щоб завадити постачанням зброї зі Заходу й окупувати Придністров’я, бунтівний реґіон Молдови. «Для другого сценарію необхідна російська загальна мобілізація, — вважають у МО ФРН, — але це вельми малоймовірно з внутрішньополітичних причин».

Обійдуться без білорусів?
Свою чергою, в американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що російські окупанти можуть спробувати провести диверсійну атаку на для відновлення напруженості на півночі України. На думку аналітиків, Москва формує умови для нового найбільш небезпечного курсу дій — поновлення вторгнення на північ України, можливо, спрямованого проти Києва, щонайменше від жовтня 2022 року. Ці дії можуть бути російською інформаційною операцією або відображенням планів Путіна. «Деякі перевірені свідчення нарощування російської присутності в Білорусі мають більше сенсу як частину підготовки до нового наступу, ніж як частина поточних навчань і тренувань, але, як і раніше, немає свідчень того, що Москва активно готує ударну групу в Білорусі», — запевняють фахівці. Водночас відомі російські військові кореспонденти мусують тему поновлення вторгнення на півночі в зимово-весняний період, хоча самі російські військові більше говорять про плани наступу на північному заході Луганської області.
Натомість британська розвідка вважає, що всупереч бажанню Путіна захопити Україну, найближчим часом РФ навряд чи наважиться здійснити новий наступ. Але ключовим стримуючим чинником для російських наступальних операцій залишається нестача боєприпасів.
Із жовтня Москва посилила свою армію десятками тисяч мобілізованих, чим частково розв’язала питання гостроти нестачі особового складу. За інформацією МО Великої Британії, РФ, імовірно, обмежила свої далекобійні ракетні удари по українській інфраструктурі приблизно раз на тиждень через обмежену наявність крилатих ракет. Так само Росія навряд чи збільшила свої запаси артилерійських боєприпасів настільки, щоб можна було проводити великомасштабні наступальні операції. «Уразливість теперішньої оперативної схеми РФ полягає в тому, що навіть просте ведення оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту потребує значної щоденної витрати снарядів і ракет», — повідомляє британська розвідка.
А от Сергій Кривонос, ексзаступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України, розповів, що росіяни чітко використовують тактику «завалювання нашої території власними трупами». Він вважає, що РФ мобілізовуватиме стільки людей, скільки їй буде потрібно та закликав готуватися до затяжної війни, яка не завершиться найближчими місяцями.
Крім цього, генерал наголосив, що в українських медіа зараз створюють своєрідний образ малопрофесійного та недолугого російського військового, що є хибною недооцінкою ворога. Проблема також у тому, що росіян багато — їх мобілізовуватимуть у тих кількостях, які необхідно Кремлю. «Одна з помилок останніх пів року — те, що ми в пресі чуємо недооцінку супротивника і нам подають інформацію, що проти нас воюють самі алкоголіки та наркомани. Між тим, щоб їх знищити, потрібно мати підготовлених, навчених, озброєних українських воїнів, які чітко знають, як знищувати ворога. 300 тис. вони мобілізували і спроможні мобілізувати ще і 300 тис., і пів мільйона», — зауважив він.

Побачити Бахмут і померти
У грудні 2022-го Сергій Шойгу заявляв, що чисельність Збройних сил РФ має бути збільшена до 1,5 млн солдатів. А Путін додав, що 200 тис. солдатів начебто вже проходять військову підготовку. Водночас Сергій Суровікін, командувач російськими військами в Україні, приєднався до Євгена Пригожина, власника приватної військової компанії (ПВК) «Ваґнер», задля протистояння з міністром Шойгу. Про це розповів Кирило Буданов, начальник Головного управління розвідки МО України.
Союз Пригожина та генерала Суровікіна призвів до передачі важкого озброєння з армії в частини «Ваґнера», що розширило роль ПВК у російсько-українській війні. За словами генерала Буданова, зараз найманці щосили намагаються захопити місто Бахмут Донецької області, щоб відтіснити на задній план конкурентних командирів регулярної російської армії. «Ваґнер» узгоджує свої дії з армією, але основною силою на Бахмутському фронті є саме ПВК. Стратегію російської сторони також диктують політичні амбіції лідера російських найманців.
При штурмі Бахмута в діях найманців є лише ідеологічне та медійне питання. «Ось чому загони «Ваґнера» так фанатично намагаються захопити це місто. Їм треба показати, що вони сила, і вони можуть те, чого не змогла російська армія. Ми це ясно бачимо і розуміємо», — сказав керівник української розвідки. За його словами, захоплення Бахмута не є стратегічно важливим, але якщо воно станеться, то це покращить позиції РФ та відкриє дороги до інших міст на Донбасі.
Однак у МО Великої Британії вважають, що у «ваґнерівців» і новобранців виникнуть проблеми з веденням міських боїв у Бахмуті. Останнім часом російські військові та найманці ПВК досягли незначних успіхів на східній околиці міста. Російська піхота, вочевидь, закріпилася у східних промислових районах міста, а подекуди просунулась у житлові квартали. Вуличні бої там тривають.
Інтенсивні бої у Бахмутському секторі вели з червня 2022 року, але лінія фронту проходила здебільшого на відкритій місцевості навколо східних підступів до міста. З того часу, як у липні 2022-го росіяни просунулися до Лисичанська та Сіверодонецька, у війні не було затяжних великомасштабних боїв у населених пунктах. «Оскільки бої у населених пунктах вимагають добре підготовленої піхоти з бездоганним командуванням на молодшому рівні, цей тип бою навряд чи допоможе погано підготовленим бійцям «Ваґнера» та мобілізованим резервістам російської армії», — заявили в британському оборонному відомстві.

Липові перемовини
Москва продовжує докладати зусиль, аби розпочати перемовини щодо України і для цього проводитиме інформаційні операції, щоб змусити країни Заходу тиснути на Київ. Так вважать аналітики ISW. Вони зазначають, що Кремль намагається зобразити Україну як «пішака Заходу», позбавленого будь-якої суверенності у прийнятті рішень. Таким чином Москва хоче позбавити Київ можливості брати безпосередню участь у майбутніх перемовинах. Фахівці зазначають, що Москва у своїх зверненнях постійно критикує за продовження війни саме країни Заходу, а не Україну. Таким чином Кремль хоче затягнути за стіл перемовин власне Захід. Також Кремль постійно торочить, що це українська сторона затягує війну, при чому постійно наголошує на виконанні своїх умов. Мета таких заяв спрямована на західних політиків, аби вони вели перемовини на умовах, вигідних для Москви.
Марк Гертлінґ, колишній командувач Сухопутних військ Армії США в Європі, вважає, що Кремль не готовий до серйозних перемовин про припинення війни й будь-які домовленості Москва обов’язково порушить. Він зазначив, що російська влада не має наміру ні з ким домовлятись, навіть про дрібниці. «Напередодні Різдва Путін заявляв, що «готовий до перемовин». У мене були «перемовини» з російськими військовими та МО РФ раніше, а тому добре знаю: навіть по дрібницях російські чиновники не домовляються, вимагають, потім брешуть, а потім порушують домовленості», — зазначив генерал.
Як повідомляв «Міст», скоро російське військо може перестати коритися «цареві».

Євген Клен

About Author

Meest-Online