Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Кремль може вторгнутися в Україну через провокацію на кордоні

Автор:

|

Грудень 10, 2021

|

Рубрика:

Кремль може вторгнутися в Україну через провокацію на кордоні
Російські війська, що прямують у бік України

Вторгнення у Фінляндію восени 1939 року Москва виправдала так званим Майнільським інцидентом, коли фінська артилерія нібито ні сіло, ні впало обстріляла радянські війська поблизу с. Майніла (зараз уже відомо, що обстріл вчинила спеціальна батарея НКВС. — Ред.). Інсценований нацистами напад на німецьку радіостанцію Sender Gleiwitz у невеличкому сілезькому містечку Ґлівіце у ніч на 31 серпня 1939-гостав формальним приводом для початку Другої світової війни. Путін як вірний послідовник диктаторів Третього райху та СРСР часів Сталіна цілком може вдатися до такого самого прийому. Приміром, виправдати збройне вторгнення в Україну «ворожими діями» щодо дружньої йому Республіки Білорусь (РБ). Перші «дзвіночки» вже прозвучали: Мінськ звинуватив Україну одразу в двох серйозних злочинах: порушенні державного кордону українським військовим гелікоптером та нібито «розстрілу» біженців, які спробували прорватися з території РБ в Україну.

100 м від землі
Минулого тижня в Мінську заявили, що український військовий гелікоптер Мі-8 (наймасовіший гвинтокрил у світі з двома двигунами, який широко використовують для виконання багатьох цивільних і військових завдань, за кодифікацією НАТО — Hip. — Ред.) порушив повітряний простір РБ під час навчань і на висоті близько 100 м залетів від лінії кордону майже на 1 км.
У Державній прикордонній службі України (ДПСУ) зазначили, що в рамках операції «Полісся», яку проводять на випадок потенційної спроби масового нелегального перетину українського кордону міґрантами з боку РБ із метою запобігти розпочатої Лукашенком проти Європейського Союзу (ЄС) «міґраційної війни» використовують як авіацію, так і безпілотні літальні комплекси. «В ході польотів і виконання завдань екіпажами повітряних суден порушень не було, в т. ч. не допущено порушення повітряного простору суміжної країни», — повідомили в ДПСУ.
Однак, Олександр Лукашенко, нелегітимний президент РБ, на ці пояснення зважав мало. За його вказівкою білоруське міністерство оборони (МО) вручило військовому аташе України ноту протесту через нібито порушення держкордону. «Військовому аташе України було доведено, що українська сторона уникає діалогу для вирішення спірних питань як щодо лінії міжнародної військової співпраці, так і щодо контролю над озброєннями, що дуже тривожно», — повідомили в білоруському МО.
Також у Мінську синхронно з Москвою розкручують фейкове відео, на якому нібито українські прикордонники розстрілюють із автоматів біженців, які нібито спробували проникнути в Україну з території РБ. Причому робили це… в зоні відчуження біля Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). «У мережі Інтернет почало ширитися відео, на якому начебто зняті тепловізійною камерою кадри розстрілу групи осіб. Окремі ресурси дописують, що це відбувся розстріл українськими військовими, інші зазначають, що прикордонниками, групи нелегальних міґрантів, які намагалися прорватися в Україну з РБ через зону відчуження ЧАЕС», — відповіли в ДПСУ.

Крим + «Тополі»
Загнаний західними санкціями в глухий кут Лукашенко (Володимир Макей, міністр закордонних справ РБ, заявив, що у разі продовження санкційного тиску країна може втратити державність. — Ред.) зараз просто «лягає» під Путіна. Білоруський диктатор заявив, що приїде до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК), і це, мовляв, буде означати визнання РБ російського суверенітету над півостровом, пише Українська служба Бі-бі-сі. «У нас є певна домовленість із Путіним, що ми в Криму побуваємо. Ми тричі про це говорили… Там тепліше. Моє відвідування Криму, на що я маю цілковите право, під чиїм він там протекторатом, керівництвом, і чий би не був Крим… Це і мій Крим», — заявив нелегітимний президент РБ.
А ще він потішив свого російського колегу обіцянкою відродити «Тополі». Й мова зовсім не про дерева в парках. «Чому я став ворогом для Заходу: не тому, що я диктатор та інше. Тому що всі майданчики, на яких стояли «Тополі» (ракетний комплекс, що здатен нести ядерні боєголовки, за кодифікацією НАТО — SS-27 Sickle B. — Ред.), крім одного, повністю збережені та досі готові до використання. Я як добрий господар нічого не розвалив, всі «сараї» стоять на місці», — заявив білоруський диктатор.

Перекреслені «червоні лінії» Кремля
Тим часом президент Путін зажадав… письмових гарантії того, що Україна не стане членом НАТО. «Де ці «червоні лінії»? Перш за все створення загроз для нас, які можуть виходити з української території. Якщо і далі все буде розширюватися в цій інфраструктурі, то я вже публічно говорив: якщо на території України виникнуть ударні комплекси, підлітний час до Москви буде 7-10 хв., а в разі розміщення гіперзвукової зброї — 5 хв. А нам що робити? Ми тоді повинні будемо щось подібне створити щодо тих, хто нам так загрожує», — заявив володар Кремля. Він наголосив, що хоче «конкретних домовленостей» на папері із США й іншими членами НАТО, які б передбачали, що Альянс не буде розширюватися на схід. «У діалозі зі США й їхніми союзниками ми будемо наполягати на виробленні конкретних домовленостей, які виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід і розміщення безпосередньо поруч із територією РФ систем озброєння, які нам загрожують. Пропонуємо почати предметні перемовини з цього приводу. Особливо наголошую: нам потрібні саме правові, юридичні гарантії, позаяк західні колеги не виконали взяті на себе усні зобов’язання. Всім відомо про усні запевнення, що НАТО не буде розширюватися на схід, але зробили прямо протилежне», — заявив Путін.
«Це фейк, Москві ніколи не давали таких гарантій. Слова Путіна стосуються 1990 року: Михайло Горбачов погодився на вступ об’єднаної Німеччини до НАТО за умови, що там не буде військ Альянсу до повного виходу радянських військових. Посилання Путіна на те, що Горбачову хтось пообіцяв не розширювати НАТО на схід, необґрунтовані. І навіть якби ця обіцянка мала місце, то її давали не для РФ а для СРСР, що припинив існування», — пояснив порталу LIGA.net Олександр Мережко, голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики.
Тим не менш сучасні погрози кремлівського диктатора викликали відповідну реакцію. «Сполучені Штати не прийматимуть будь-які спроби РФ провести «червоні лінії» для розширення НАТО та підтверджують прихильність принципам, що кожна країна вирішує сама питання власної безпеки», — заявили у Білому домі. «Ми знаємо про дії РФ уже давно, і я чекаю, що ми проведемо довгу дискусію з Путіним. Я не приймаю нічиїх «червоних ліній», — запевнив президент США.
«Лише Україна та 30 країн-членів НАТО мають вирішувати, коли Україна буде готова вступити до Альянсу. Москва не має права вето в цьому питанні і не має права контролювати сусідів», — каже Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО.
Як повідомляв «Міст», Лукашенко визнав Крим «де-юре російським».

Ігор Берчак

До слова
Україна отримає від ЄС 1,4 млн EUR на облаштування кордону з Білоруссю. Про це домовилися Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України, та Матті Маасікас, голова представництва ЄС в Україні. Український міністр запропонував розглянути можливість перерозподілити частину бюджету проєкту EU4IBM (підтримання ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні) для облаштування українсько-білоруської ділянки кордону та підвищення спроможностей ДПСУ. У відповідь п. Маасікас заявив, що Україна вже може розраховувати на 1,4 млн EUR, а також запевнив, що впродовж кількох місяців ЄС може суттєво збільшити цю суму. Водночас наскільки саме, не уточнив. Зі слів п. Монастирського, Україна зацікавлена у розширені взаємодії з ЄС у безпекових питаннях. Зокрема, готова взяти участь у засіданні міністрів внутрішніх справ ЄС, яке відбудеться у Брюсселі (Бельгія) 9-10 грудня. Україна розпочала спецоперацію на кордоні з Білоруссю з охорони ділянок від проникнення нелегальних міґрантів ще 24 листопада. На ділянках виставили контрольні пости на автомобільних дорогах і патрулюють основні шляхи, що прямують до державного кордону. Також проводять перевірки автобусних і залізничних станцій, а також превентивні заходи у населених пунктах прикордоння.

Мовою чисел
Денис Пушилін, ватажок терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР), заявив, що вже 350 тис. мешканців ДНР отримали за спрощеною схемою російське громадянство. При цьому точна кількість «громадян РФ» на українській території нікому не відома. А Дмитро Козак, заступник керівника адміністрації президента РФ, заявив, що в період із 2016-го по 2020 рік російське громадянство отримали майже 978 тис. мешканців України, не уточнюючи, чи це були мешканці тимчасово окупованих територій на Донбасі, в АРК, чи підконтрольних Україні реґіонів. Водночас Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони, стверджує, що РФ видала 630 тис. своїх паспортів на окупованій території Окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Нагадаємо, що в Конституцію РФ на вимогу Путіна внесли положення про «захист громадян РФ незалежно від того, на якій території вони перебувають». Той таки Козак не раз заявляв, що «РФ буде захищати своїх громадян на Донбасі». «Москва фінансово та військово буде підтримувати так звані республіки, які й надалі існуватимуть у невизначеному та невизнаному статусі. При цьому, в ОРДЛО Кремль і надалі видаватиме російські паспорти та вестиме свою гуманітарну й інформаційну політику, спрямовану на відрив цих територій від України», — наголосило тоді «Радіо Свобода».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply