Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Кремль лякає фантастичними способами знищення США

Автор:

|

Січень 02, 2019

|

Рубрика:

Кремль лякає фантастичними способами знищення США

Календар МО РФ на 2019 рік. На фото: МБР «Тополь-М», оснащена МБР дальністю дії 12 тис. км

Доки увесь цивілізований світ святкує Різдво та Новий рік, у Кремлі переймаються вигадуванням різноманітних глобальних «страшилок». У журналі «Військово-промисловий кур’єр», який є офіційним органом Міністерства оборони (МО) Російської Федерації (РФ) одна за одною з’явилися дві статті, в яких описують достатньо фантастичні способи знищення Сполучених Штатів. Так, у публікації під промовистою назвою «Цунамі з прицілом на Вашинґтон» описаний метод, як розвернути Гольфстрім для затоплення східного узбережжя Північної Америки. Автор іншої статті стверджує, що США можна «гарантовано знищити», якщо завдати удару ядерними ракетами по небезпечних геофізичних зонах на території країни.

«Гнів Одіна»: від Ісландії до Канади
Прихильник «бойового цунамі» з доволі екзотичним ім’ям Чоро Тукембаєв пропонує підірвати за допомогою термоядерного заряду розташований в Ісландії вулкан із не менш екзотичною назвою Снайфельсйокюдль, аби завалити його південно-західний схил в Атлантичний океан. «Зсув створить величезний натиск води, тим самим отримаємо довгу хвилю в південно-західному напрямку, тобто, в бік Північної Америки», — пише автор статті. Він упевнений, що суперцунамі, яке він пафосно назвав «Гнів Одіна», за три години досягне Лабрадорського шельфу, причому непомітно, адже висота хвилі на цій ділянці обчислюватиметься сантиметрами. Вона почне підійматися лише при виході на континентальний шельф у Лабрадорському морі.
«Річка Святого Лаврентія витікає з озера Онтаріо на позначці 75 м над рівнем моря. Нижче, в долині, розташований Монреаль. Суперцунамі на десятки годин перекриє затоку Святого Лаврентія стіною приблизно в 100 м висотою, що на 4 м перевищує позначку Ніагарського водоспаду. Крім того, настільки колосальний тиск води розверне течію Гольфстріму, внаслідок чого арктичні води втягнуться в Атлантичний океан і викличуть незворотні зміни клімату, які можна порівняти з «ядерною зимою». Так собі уявляє майбутній кінець світу п. Тукембаєв.
Не менш рішуче налаштований й автор іншої статті — Костянтин Сівков, президент Академії геополітичних проблем РФ. Цей пропонує завдати удару міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) із ядерними зарядами по небезпечних геофізичних зонах на території Сполучених Штатів, що дозволить «гарантовано знищити» США. Серед таких зон він назвав Єлловстоунський супервулкан, а також тектонічні розломи на тихоокеанському узбережжі.

Куди стрілятиме «Юрій Долгорукий»?
У США тим часом аналізують можливості не «бойового» цунамі, а цілком реального російського озброєння. «Російська атомний підводний підводний човен (АПЧ) стратегічного призначення К-535 «Юрій Долгорукий» (за класифікацією НАТО — SS-N-30), озброєння якого містить 16 МБР Р-30 «Булава» з дальністю ураження до 9 тис. км, не здатен вразити сильно захищені військові об’єкти на території США, зокрема, бункер Центру об’єднаного командування повітряно-космічної оборони Північної Америки, розташований у горі Шаєнн (Колорадо)», — пише видання We Are The Mighty. В американському виданні вважають, що замість цього мішенями для атаки АПЧ у разі відкритого конфлікту між США та РФ, послужать інші цілі.
«Отже, ми говоримо про Пентаґон, військово-морську базу АПЛ типу Ohio «Кінґс-бей» на півдні Джорджії та військово-повітряну базу «Вайтмен» у Міссурі (база важких малопомітних стратегічних бомбардувальників B-2 Spirit)», — зазначають журналісти We Are The Mighty. Також видання зазначає, що завдавання ударів по Пентаґону призведе до численних людських жертв у Вашинґтоні, тоді як число загиблих на базах «Кінґс-бей» та «Вайтмен» і в прилеглих районах буде значно менше, оскільки «багато ядерних майданчиків США навмисно побудовані далеко від населених пунктів, аби зменшити кількість жертв серед цивільного населення в разі війни».

Путін: «А хрін його знає»
Причому такого ґатунку аналіз у сучасних умовах аж ніяк не можна вважати чимось з галузі наукової фантастики. Крім різноманітних експертів, прямі погрози звучать безпосередньо з вуст самого президента РФ. «Є ідеї створити ядерні заряди малої потужності, не глобального, а тактичного застосування. В аналітиків на Заході звучить, що, мовляв, нічого страшного, можна застосувати. Але це може призвести до глобальної ядерної катастрофи. Друге — застосування балістичних ракет у неядерному виконанні. Американські партнери начебто від цього відмовилися, але ідея є. Стрельнув зі світового океану підводний човен балістичною ракетою — хрін його знає (саме так прозвучало в прямому телеефірі. — Ред.), в ядерному вона виконанні чи ні?», —заявив він під час нещодавньої підсумкової прес-конференції в Москві.
А щоб його, бува, не мали за базікала, володар Кремля за кілька днів особисто спостерігав із командного пункту за випробуванням комплексу «Авангард» із гіперзвуковим крилатим бойовим блоком. Як стверджують російські медіа, балістична ракета, яка здатна здійснювати польоти в щільних шарах атмосфери на міжконтинентальну дальність на швидкості, що перевищує число Маха (швидкість звуку) більш ніж у 20 разів, стартувала з Оренбурзької області й успішно вразила задану ціль на полігоні «Кура» (Камчатський півострів).
Щоправда, перевірити, чи справді в РФ є зброя з такими фантастичними тактико-технічними характеристиками, неможливо. Нагадаємо, що в березні 2018-го під час традиційного послання до Федеральних зборів РФ володар Кремля фактично розпочав нову «холодну війну». На велетенських екранах одна за одною з’являлися комп’ютерні анімації (більше схожі на дитячі мультфільми), котрі демонстрували новітні зразки озброєння.
В одному з мультиків запущені з території РФ ракети в польоті елегантно обходять американські комплекси протиракетної оборони (ПРО), пролітають над Південним і Північним полюсами й, зрештою, їхні траєкторії сходяться десь у Західній півкулі приблизно над США. Путін пояснив, що це нова міжконтинентальна балістична ракета «Сармат», яка при вазі понад 200 т здатна доставити ядерну боєголовку вагою 10 т на відстань понад 16 тис. км, причому летить вона на надмалій висоті, що робить неможливим її перехоплення існуючими засобами ПРО. Ще одна «невидимка» — крилата ракета, оснащена малогабаритною ядерною енергетичною установкою, дальність польоту якої, за словами президента РФ, є практично необмеженою.
«Найважливішим етапом сучасних систем озброєнь стало створення високоточного гіперзвукового авіаційно-ракетного комплексу, який також, як ви вже зрозуміли напевно, не має світових аналогів. Його унікальні льотно-технічні характеристики дозволяють доставляти ракету в точку скидання за лічені хвилини. При цьому ракета летить із гіперзвукової швидкістю, що перевищує швидкість звуку вдесятеро, ще й здійснює маневрування на всіх ділянках траєкторії, що дозволяє їй гарантовано долати всі існуючі системи протиракетної оборони, доставляючи до цілі на дальність понад 2 тис. км ядерні та звичайні боєзаряди. Ми назвали цю систему «Кинджал», — хвалився президент РФ. Ніби й цього замало, він ще й згадав бойові лазерні комплекси та власне комплекс «Авангард», бойовий блок якого йде до цілі, «немов метеорит, немов вогняна куля».
Ретельно відібрана аудиторія в Москві мало не відбила долоні гучними та тривалими оплесками. Натомість фантастична російська зброя викликала в багатьох експертів скептичні посмішки. Малкольм Ріфкінд, колишній міністр закордонних справ Великої Британії, назвав промову Путіна класичним взірцем політичної пропаганди: «Якоюсь мірою це схоже на Кім Чен Уна, північнокорейського лідера, котрий постійно торочить: «Все, в мене є ядерна зброя, і тепер мене ніхто не зачепить». Це робиться для того, щоб справити суто зовнішній ефект».
«Чи працює ця техніка? І чи існує вона? — засумнівався Джозеф Cірінcіоне, президент фонду міжнародної безпеки «Плаушерс». — Усі ці взірці поки що — лише в стадії розробки». Як заявив ізраїльському виданню «Курсор» Іван Моїсєєв, керівник Інституту космічної політики, крилаті ракети з ядерними енергетичними установками, якими хизувався Путін, не можуть існувати в принципі. «Не можна на крилату ракету поставити ядерний двигун. Така енергетична установка справді існує в проекті, але вона призначена винятково для космічних ракет», — категорично заявив учений.
Тим не менше в Кремлі не втомлюються робити войовничі заяви, обіцяючи, як колись генсеки СРСР, «дати гідну відповідь і цілковито знищити Америку». Найгірше, що за таких умов будь-який дрібний інцидент справді здатен обернутися глобальним конфліктом.

Ігор Берчак

До теми
Після того, як після початку збройної аґресії РФ Київ повністю розірвав угоду про військово-технічну співпрацю з Москвою, проблеми в росіян не забарилися, зокрема дуже серйозно постраждали авіаційна та ракетно-космічна галузі. Черговим доказом цього стала нещодавня заява Ігора Гладкова, члена-кореспондента Російської академії космонавтики ім. К. Ціолковського. За його словами, велика кількість випробувальних пусків МБР «Булава» пояснюється недосконалістю засобів траєкторних вимірювань російського виробництва, обладнання для яких раніше виготовлялося на українських підприємствах. Д-р Гладков зазначив, що зараз РФ не має ефективної заміни радіотехнічних систем «Вега». «Її розробником було ОКБ 692 (Харків), виробником наземної апаратури — Київський радіозавод, а бортової — Чернігівський радіоприладний», — пояснив експерт. Він розповів, що для успішних випробувань першої російської МБР «Тополь-М» (за класифікацією НАТО — SS-27 Sickle B), яка була прийнята на озброєння 2004 року, знадобилося всього чотири випробувальних пуски. Водночас для прийняття на озброєння 2018-го «Булави» довелося здійснити аж 32 пуски, причому сім із них були визнані невдалими, а два — частково-невдалими.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply