Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

«Князь Потемкін»

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

«Князь Потемкін»

Крим без електрики

Путін помпезно прибув 2 грудня в анексований український Крим. Одразу ж з летовища Сімферополя він вирушив у «Крименерго», де взяв участь у запуску першої нитки енергомоста на півострів. Таким чином цар мав дати світло своїм підданим.
Енергоміст «Кубань-Крим» начебто було запущено в тестовому режимі. «Перший ланцюг поставлено під напругу й уже проводиться тестова експлуатація обладнання. Зараз там зафіксовано напругу 100 МВ, найближчими днями її буде подвоєно», — рапортував Сергій Пікін, директор Фонду енергетичного розвитку. За його словами, перша черга енергомоста містить два силових кабелі, по кожному з яких надходитиме по 200 МВ електроенергії.
Та, за інформацією видання «Новости Крыма», ця спроба пробного запуску енергомоста насправді провалилася. Спроби запустити енергоміст робилися до пізньої ночі, але всі з технічних причин закінчувалися невдачами. До Керчі були запрошені російські журналісти, котрі мали оспівувати запуск першої черги, однак їх відправили знімати супутні об’єкти. У соціальних мережах через даремні потуги ввімкнути в Криму світло Путіна вже охрестили «князем Потемкіним».
За прогнозами Олександра Новака, міністра енергетики РФ, перша черга цього об’єкту має бути здана до 20 грудня. Щоправда не уточнюють, якого року. У Кремлі розраховують, що ситуація з енергозабезпеченням Криму, де зараз діє режим надзвичайної ситуації, повинна нормалізуватися після запуску так званого енергомоста, який пройде дном Керченської протоки.
Як писав «Міст», окупований Крим був повністю знеструмлений в ніч проти 22 листопада ц. р. в результаті підриву опор ліній електропередач у Херсонській області. Зараз енергосистема півострова працює в ізольованому режимі, для економії застосовуються віялові відключення. Запроваджено режим надзвичайного стану (НС), позаяк власних потужностей там вистачає лише для об’єктів соціальної сфери (проте вони насамперед спрямовуються на військові об’єкти РФ і пропагандистські цілі, скажімо, на підсвітлення рекламних бордів зі зображенням Путіна).
При цьому Сергій Аксьонов, глава російської окупаційної влади Криму, заявив, що режим НС діятиме на півострові мінімум до Нового року. Також він визнав, що електропостачання абонентів у Криму не буде стабільним як мінімум до спорудження на півострові двох електростанцій. Йдеться про будівництво електростанцій у Сімферополі та Севастополі, які мають запрацювати 2018 року. Але експерти схиляються до того, що така ідея-фікс буде реалізована, як і міст через Керченську протоку, тобто — ніяк.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply