Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Інші заручники Путіна

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Інші заручники Путіна
Микола Карпюк і Станіслав Клих

Микола Карпюк і Станіслав Клих

Зараз відбувається активна фаза звільнення з російського полону незаконно засудженої української льотчиці Надії Савченко. Про це з Путіним розмовляли Джон Керрі, державний секретар США, і Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини. Але крім неї в Російській Федерації (РФ) утримуються й інші українці. Так, нарешті було «усунено правову невизначеність» і офіційно визнано українське громадянство політчиних в’язнів Олега Сенцова й Олександра Кольченка. «В результаті вжитих за скаргами п. Сенцова та п. Кольченка дій уповноваженого РФ із прав людини було визнано їхнє українське громадянство», — йдеться в доповіді Обмудсмена Росії.
Своєю чергою, незаконно засуджений Олександр Кольченко заявив, що не буде просити про помилування. Про це він розповів у листі, який передав через свого адвоката. Лише минулого тижня Світлана Сидоркіна, захисник політв’язня, змогла вперше зустрітися зі своїм підзахисним після його етапування в одну з колоній Челябінської області. За словами правника, її дві години не пускали до Олександра, пояснивши це тим, що встановлювали її особистість.
Світлана Сидоркіна повідомила, що до її підзахисного застосовуються невідповідні дисциплінарні стягнення. «Відразу після прибуття в колонію були застосовані два дисциплінарних стягнення у вигляді поміщення в штрафний ізолятор терміном на сім діб, загалом він провів там 15 діб. Підстави для застосування зазначених дисциплінарних стягнень були абсолютно неспівмірні з дисциплінарним проступком — за використання жаргонної лексики в розмові і за те, що не привітався зі співробітниками. Таке ставлення до політичних в’язнів, схоже, у нас стає традицією», — повідомила адвокат.
Також Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило протест у зв’язку з тиском російських чиновників на свідків незаконно утримуваних громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Так, 24 березня ц. р. працівники російської міґраційної служби без обґрунтованих підстав прибули до приміщення, в якому тимчасово були розміщені свідки у справі п. Карпюка та п. Клиха, і склали протокол про нібито порушення ними дозволеного законодавством терміну перебування на території РФ.
«Враховуючи відсутність у діях громадян України ознак порушення міґраційного законодавства РФ, розцінюємо подібні дії російської сторони як тиск на свідків підсудних з боку судової влади та місцевих чиновників із метою ускладнення їхньої участі у судовому процесі», — сказано у заяві прес-служби МЗС.
У відомстві заявили, що намагання російської влади у будь-який спосіб перешкодити об’єктивному розгляду справи щодо незаконно утримуваних українців свідчить про її сфабрикований і політичний характер, як і справ проти інших громадян України — політичних в’язнів РФ. «Вимагаємо від російської сторони організувати безпечне перебування та пересування територією Російської Федерації рідних і свідків у справах проти незаконно утримуваних громадян України», — заявили в МЗС.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply